SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Digitálne šaty umožnia zmeniť okamžite zmeniť vzor stlačením tlačidla

Technológie
1

Výskumná pracovníčka spoločnosti Adobe Christine Dierk na tohtoročnej konferencii Adobe Max v Los Angeles poskytla umeleckému a módnemu svetu malú ochutnávku toho, čo umožňuje dnešná technológia. Primrose je prelomová technológia v oblasti módy, ktorá využíva flexibilný, nízkoenergetický rad modulárnych displejov, ktoré dokážu vytvárať statické alebo dynamické vzory na akejkoľvek aplikácii vrátane oblečenia.

Adobe uvádza, že projekt Primrose využíva nositeľné, flexibilné, neemisívne textílie, ktoré umožňujú na celom povrchu zobrazovať obsah vytvorený v aplikáciách Adobe Stock, After Effects, Firefly a Illustrator. Hoci spoločnosť na prezentáciu inovácie použila interaktívne šaty, koncoví používatelia môžu túto technológiu využiť na rôzne iné aplikácie, napríklad na nábytok, kabelky a pod.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Okrem toho, že táto koncepcia umožňuje dizajnérom a umelcom vytvárať nové interaktívne vzory, mohla by takisto predstaviť spotrebiteľom nový spôsob interakcie s módou a svetom okolo nich. Namiesto kúpy nových šiat, košele alebo topánok by si ľudia mohli stiahnuť a nosiť špičkové vzory od svojich obľúbených návrhárov alebo si dokonca vytvoriť vlastné.

Zdroj: techspot.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

uz to tu bolo reakcia na: Digitálne šaty umožnia zmeniť okamžite zmeniť vzor stlačením tlačidla

18.10.2023 18:10
slabota, o nicom!!!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať