SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Doplnok pre Chrome pomáha rozpoznať falošné fotky od skutočných ľudí

1

S rozmachom snímok generovaných umelou inteligenciou sa v poslednom čase čoraz častejšie objavujú na internete aj veľmi realisticky vyzerajúce ľudské tváre, najmä vďaka službám ako This Person Does Not Exist, ktoré využívajú technológiu NVIDIA. Nový doplnok pre Chrome od V7 Labs chce odstrániť dohady o tom, ktoré tváre na webe sú falošné a ktoré legitímne. Údajne to robí presnosťou 99,28 %. Video ukazuje niekoľko príkladov fotografií rozpoznaných v softvéri ako pravých aj falošných (video je bez zvuku).

V súčasnosti doplnok funguje iba na obrázkoch generovaných technológiou NVIDIA GAN. Zakladateľ V7 Labs Alberto Rizzoli však hovorí, že tento nástroj „pomôže orgánom a obyčajným ľuďom, ktorí odhaľujú a nahlasujú profily šíriace falošné správy a vytvárajúce informačný chaos“. Doplnok Fake Profile Detector si môžete stiahnuť zadarmo z internetového obchodu Chrome.

Zdroj: diyphotography.net.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

No jasné. reakcia na: Doplnok pre Chrome pomáha rozpoznať falošné fotky od skutočných ľudí

25.3.2022 18:03
A tento doplnok vyžerie polovicu môjho počítača a pošle ho tvorcom doplnku. Už len copying...75% C:\*.* to Profile_Detector. Ľudia nesťahujte, nebuďte blbí.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať