CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

DxO Mark - Xiaomi 12T Pro je najlepší fotomobil vo svojej kategórii

Tlačové správy
0

Medzi Premium (do 800 dolárov) smartfónmi dosiahol najlepšie skóre

SAMSUNG 07M Advertisement  

Renomovaný a pravdepodobne najznámejší portál zameraný na profesionálne testovanie fotoaparátov DxO Mark si zobral pod svoj drobnohľad aj najnovšiu vlajkovú loď Xiaomi 12T Pro. Podľa výsledkov testu je práve táto novinka najlepšie fotiaci mobil na trhu v segmente Premium – teda mobilov do 800 dolárov.

DxO Mark, samozrejme, uvádza aj niektoré slabiny tohto modelu, respektíve v ktorých oblastiach sú na tom konkurenti vlastnej značky a aj iných výrobcov lepšie. Na druhú stranu vyzdvihuje dobrú expozíciu a spracovanie farieb, detailnosť a tiež výborný pomer textúry a šumu vo videách s účinnou stabilizáciou.

Na pripomenutie, Xiaomi 12T Pro tieto výsledky dosahuje vďaka primárnemu 200 Mpix snímaču veľkosti 1/1.22“ s funkciou spájania až 16 pixelov do jedného a 8-členným objektívom s clonou f/1.7. Ale tiež 8 Mpix ultraširokouhlému snímaču veľkosti 1/ 4“ a clonou f/2.2. Dobrým výsledkom pomáha aj momentálne najvýkonnejší procesor Snapdragon 8+ Gen 1.

Celkovo sa dostal na 18.miesto v kvalite fotografií a videa. Ale čo je dôležitejšie, v segmente cenovo dostupných prémiových smartfónov od 600 do 800 dolárov (a už aj eur) sa so 129 bodmi dostal na 1. miesto. Xiaomi 12T Pro má tak podľa DxO Mark jeden z najlepších pomerov kvality fotoaparátov a ceny.  

O spoločnosti Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi bola založená v apríli 2010 a od 9. júla 2018 je kótovaná na trhu Main Board hongkonskej burzy cenných papierov (1810.HK). Xiaomi je spoločnosť zameraná na spotrebnú elektroniku a smart výrobu, ktorej hlavnou činnosťou je produkcia smartfónov a inteligentného hardvéru, ktoré sú prepojené na platforme Internetu vecí (IoT).

V duchu vízie „Spriateľme sa s používateľmi a buďme skvelou spoločnosťou v ich srdciach“, Xiaomi neustále pracuje na inováciách, vysokokvalitných používateľských skúsenostiach a prevádzkovej efektivite. Spoločnosť vytrvalo vytvára úžasné výrobky za primerané ceny, aby inovatívne technológie mohli zlepšovať život každému na svete.

Xiaomi je jednou z popredných svetových spoločností vyrábajúcich smartfóny. Trhový podiel pokiaľ ide o dodávky smartfónov v treťom štvrťroku 2021 spoločnosť umiestnil celosvetovo na treťom mieste. Spoločnosť tiež vytvorila špičkovú svetovú spotrebiteľskú platformu AIoT (AI + IoT), na ktorú bolo k 30. júnu 2021 pripojených 374,5 milióna inteligentných zariadení (nezahŕňajúc smartfóny a notebooky). Produkty značky Xiaomi sa predávajú vo viac ako 100 krajinách a regiónoch po celom svete. V auguste 2021 sa spoločnosť tretí raz umiestnila na zozname Fortune Global 500, na 338. mieste, čo je o 84 miest vyššie ako v roku 2020.Spoločnosť Xiaomi je súčasťou indexov Hang Seng Index, Hang Seng China Enterprises Index, Hang Seng TECH Index a Hang Seng China 50 Index.

Viac informácií o Xiaomi ako spoločnosti nájdete na https://blog.mi.com/en/.

 

Zobrazit Galériu

Xiaomi

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať