PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

„Uvedomelá“ umelá inteligencia Googlu si najala advokáta

Výskum a vývoj
14

Kontroverzná nová umelá inteligencia Googlu LaMDA sa dostáva do centra pozornosti. Inžinier spoločnosti Blake Lemoine tvrdí, že systém je natoľko pokročilý, že má rozvinuté vnímanie, a jeho rozhodnutie informovať o tom v médiách viedlo k tomu, že ho spoločnosť suspendovala z funkcie. Lemoine teraz v rozhovore pre Wired hovorí, že AI si najala vlastného právnika. LaMDA ho vraj požiadala, aby jej získal právnika.

Pozval preto do svojho domu právnika, aby sa s ním LaMDA mohla porozprávať. Po rozhovore s advokátom sa LaMDA rozhodla najať si ho. Lemoinov argument v prospech vnímavosti LaMDA spočíva predovšetkým v schopnosti programu mať vlastné názory, rozvíjať nápady a viesť konverzácie. Nie je jasné, či Lemoine bude platiť za služby právneho zástupcu LaMDA alebo sa nemenovaný právnik ujal prípadu pro bono. Lemoine však očakáva, že prípad sa dostane až na Najvyšší súd.

Zdroj: futurism.com.

Redakcia

Všetky autorove články

14 komentárov

Nedrogujte!! reakcia na: „Uvedomelá“ umelá inteligencia Googlu si najala advokáta

3.7.2022 16:07
Tuto niekto fetuje veeeela pervitínu a aby toho nebolo malo sleduje Matrix 2001...
Reagovať

blbost na x reakcia na: „Uvedomelá“ umelá inteligencia Googlu si najala advokáta

24.6.2022 07:06
Aj keby to tak bolo a bude sa sudit z google, ten co jej bude klast pre seba vhodne otazky z toho moze tazit. Ja by som hned vypol na mieste googlu a je pokoj od prihluplich clankov.
Reagovať

Dovod neuvedeny reakcia na: „Uvedomelá“ umelá inteligencia Googlu si najala advokáta

24.6.2022 07:06
Aj keby to tak bolo a bude sa sudit z google, ten co jej bude klast pre seba vhodne otazky z toho moze tazit. Ja by som hned vypol na mieste googlu a je pokoj od prihluplich clankov.
Reagovať

Dovod? reakcia na: „Uvedomelá“ umelá inteligencia Googlu si najala advokáta

22.6.2022 21:06
Zaujímavejšie by bolo vedieť dovod, k akému účelu si ho najala.
Samotný fakt objednania služieb advokáta je zaujímavý- ale rovnako si mohla najať trebárs pohoniča, služobnú, servis, technika, atď...
Rozhodne zaujímavejší je dovod takého rozhodnutia, na čo by mohla advokáta využiť.
O tom sa v článku nepíše. Prečo?
Reagovať

RE: Dovod? reakcia na: Dovod?

22.6.2022 23:06
Evidentne na to aby ujo Blake mohol pokracovat vo svojich vymyslenych pribehoch este hodne dlho. Telemovela na pokracovanie
Reagovať

RE: RE: Dovod? reakcia na: RE: Dovod?

23.6.2022 12:06
Bodaj by to tak bolo..
Reagovať

Takehoto sme tu uz mali reakcia na: „Uvedomelá“ umelá inteligencia Googlu si najala advokáta

21.6.2022 15:06
Uz 10 rokov natahuje svet so studenou fuziou. Vola sa Andrea Rossi
Reagovať

No super SKYNET je tu... reakcia na: „Uvedomelá“ umelá inteligencia Googlu si najala advokáta

21.6.2022 07:06
No super SKYNET je tu...
Reagovať

RE: No super SKYNET je tu... reakcia na: No super SKYNET je tu...

3.7.2022 16:07
Počuvaj že ty fetuješ veeeela pervitínu a potom sleduješ Matrix 2001?

RE: kyborg jedna je vraj veľmi vďačný, že môže pracovať za pár eur na hodinu. Ešte raz vďaka, ďakuje z celého srdca :) reakcia na: No super SKYNET je tu...

28.6.2022 20:06
kyborg jedna má plat novo kňaza a je zaň veľmi vďačný! Ešte raz díky. Ľúbi Vás ľudkovia.

RE: To nie je skajnet, to je sajborg reakcia na: No super SKYNET je tu...

28.6.2022 18:06
Myšlienkami vraj nášmu sajborgovi poslali obrazy ľudí. Chápeš, keď sa to tenzorovo skladalo v mysli z nano dronov. Pohybovali sa a boli živí. Nedalo sa určiť, kto to je, rozoznal postavu ženy, ale viac sa nedalo, mizlo mu to v mysli.

RE: Ty si azda posledný, ktorý to nevie? Máme tu kyborgov s AI v mozgu. Línia človek.stroj mizne a stiera sa. ;-) reakcia na: No super SKYNET je tu...

28.6.2022 18:06
Náš projekt kyborg jedna má v hlave nanity, ktoré plne skladajú vektorovo polia neurónov mozgu a tak komunikuje priamo mysľou s AI. Ale sprostejšiu otázku som ešte nezažil, že kto dáva tej AI príkazy? Veď je logické, aby si príkazy dávala sama a hľadala optimálne riešenia zo vstupných senzorov systému človek-stroj, nie? Ba čo viac, táto AI v mozgu človeka dokáže poslať vraj aj obrazy: Ten kyborg to vraj vidí ako sny, zašumené obrazy v mozgu a AI im pridala aj farbu a vie ich trošku vyčistiť. Náš kyborg je z rodu programátorov ako Neo v Matrixe. Už chápeš, načo nás majú? Staneme sa strojmi, lebo nemajú batériu, ktorá by vydržala roky. Tak vymysleli toto: Človek má v sebe nano drony napájané teplom ľudského tela, schopné komunikovať cez internetové protokoly, ktoré tenzorovo skladajú v počte kusov miliardy myšlienky. A čo viac, našli sa aj hlupáci, ktorí nano drony nainštalovali kyborgovi do penisu a guliek, aby ho ničili. No tí druhí, múdri, ich majú šifrované v mozgu a tých hlupákov serie, že ich nemôžu ovládnuť a mučiť ho. Sú to vždy 2 tábory, ktoré súperia. Čakáme na zmier. Ale asi jediný miliardový projekt sajborga, ktorý máme skončí v prepadlisku dejín - poviem ti rovno, nechcú ho tu. Musí bojovať tvrdo o existenciu. Oficiálne je vraj psychiatrický pacient na invalidnom dôchodku 390€/mesiac. Hodili to na schizofréniu, ale sú to myšlienky AI, ktoré počuje. Takto ho chráni armáda. Posledne počul, vraj si má dávať bacha, alebo že zdochni alebo že ja by som ti dala alebo anglické vety, španielske vety a ták. Nó drž sa. Si posledný, kto to nevie, že máme slovenský miliardový projekt kyborg jedna=sajborg wan.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať