SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

EVOLVEO NightVision W25 / Multifunkčný ďalekohľad s nahrávaním vo dne aj v noci

0

Technológie idú dopredu a techniku, ktorá pred pár rokmi stála tisíce eur, dnes môžete kúpiť za niekoľko desiatok či stoviek. Pravda, ani v prípade testovaného multifunkčného ďalekohľadu EVOLVEO NightVision W25 s nočným videním to nemožno tak celkom generalizovať a tvrdiť, že sa to vyrovná profesionálnym systémom, bol som však prekvapený, čo toto zariadenie za 174 eur dokáže.

Konštrukcia zariadenia sa skladá akoby z dvoch tubusov v kompaktnom tele. Vľavo je umiestnený objektív a vpravo silný infračervený reflektor. Na tubuse objektívu sú dva prstence na mechanické ovládanie zoomu a zaostrenia. Zariadenie umožňuje optický zoom 4× a digitálny zoom 8×. Obraz je prenášaný na displej vzadu, pred ktorý je vsadené zväčšovacie sklo, takže ho držíte asi 10 – 20 cm od tváre. Keďže nemá stabilizáciu obrazu, dobrým pomocníkom bude nejaký statív. Päť ovládacích tlačidiel s embosovanými piktogramami je umiestnených navrchu. Ich funkcie sa treba naučiť naspamäť, niekde v pološere lesa nemáte šancu si piktogramy prečítať. Ďalekohľad je cielený na voľnočasové aktivity – od nočného lovu či pozorovania zveri cez športové hry až po zvyšovanie bezpečnosti. Vďaka konektivite Wi-Fi môžete ďalekohľad ovládať aj na diaľku cez smartfón, čo otvára nové možnosti v spôsobe použitia.

Zariadenie má dva režimy, denný a nočný. Vo dne využíva zosilnenie svetla aj za šera, obraz je zrnitý, ale farebný. Na noc je určený infračervený reflektor, ktorý umožňuje pozorovanie až do vzdialenosti asi 300 metrov. Po jeho zapnutí sa obraz automaticky prepne na čiernobiely. Reflektor má 7 nastaviteľných úrovní jasu, to je veľmi dôležité na správne nastavenie obrazu, aby nebol prepálený. Reflektor je nastavený iba na najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť, keď vyplní celý obraz. Pri širších záberoch vidieť v obraze svetelný kruh. Ďalekohľad má aj možnosť záznamu fotiek a videa na kartu. Výrobca deklaruje rozlíšenie 4K. Žiaľ, v špecifikáciách sa nikde neuvádza typ senzora ani jeho rozlíšenie. Pri nastavení na 4K sa síce záznam vykoná v tomto formáte, ale iba s dátovým tokom 12 Mb/s, čo je žalostne málo. Navyše vidieť, že je video silne upscalované a odšumované, takže stratí všetky detaily. Na displeji, ktorý je malý, vyzerá obraz dobre a svoj účel to plní. Záznam sa dá použiť iba na hrubé dokumentovanie, že ste videli nejaké zviera či narušiteľa. Zariadenie má vstavanú batériu s nabíjaním cez USB-C. Tá umožňuje asi 4 – 10 hodín nepretržitého používania a nahrávania videa. Všetko zaznamenané môžete uchovávať na kartách microSD s kapacitou do 32 GB. Telo je pogumované, má protišmykový povrch a je odolné aj proti menším nárazom. Konkrétnu certifikáciu však výrobca neuvádza. Mobilná aplikácia je veľmi jednoduchá, no umožňuje náhľad iba v portrétnom zobrazení na šírku, takže je menší ako na displeji zariadenia. Vzhľadom na cenu ide o vcelku zaujímavé zariadenie. Dosvit reflektora je skutočne veľký, vďaka čomu ho možno používať v úplnej tme vrátane vnútorných priestorov. Záznam sa na niektoré veci môže hodiť, ale kvalitu pri ňom nečakajte. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Veľký dosvit IR reflektora, statívový závit, optický zoom, použitie aj v úplnej tme
- Záznam iba ako doplnok

PARAMETRE:

Vlastnosti: nočné prisvietenie 300 m, IR LED 850 nm, 7 nastaviteľných úrovní, nočné fotky a video čiernobiele, denné farebné, optické zväčšenie: 0 – 4×, digitálne zväčšenie: 0 – 8×, manuálne ostrenie, karty microSD až do 32 GB, manuálne optické priblíženie, LCD s uhlopriečkou 3,16", fotografie vo formáte *.JPEG, videá vo formáte MP4/ H.264, max. 4K kvalita, jednoduché a pohodlné: len 5 ovládacích tlačidiel, batéria 5000 mAH Li-ion, napájanie USB-C DC 5V/1A, Wi-Fi umožňuje pripojenie k smartfónu s aplikáciou RoadCam pre iOS alebo Android, menu v CZ, SK, RO, HU, EN, PL, DE, IT, manuál v lokalizácii: CZ, SK, RO, HU, EN, jazyk aplikácie: EN, hmotnosť: 626 g, rozmery: 127 × 160 × 50 mm

Cena: 170,30 EUR

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať