Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Elektrické kolobežky so zabudovanou detekciou chodcov

Bezpečnosť
0

Elektrické kolobežky nie sú úplne najbezpečnejšou formou prepravy v meste. Ľudia totiž často nevedia reagovať na niektoré situácie na ceste. Švédsky startup Voi, ktorý ponúka prenájom elektrických kolobežiek vo Veľkej Británii a kontinentálnej Európe, spolupracuje s ďalším startupom s názvom Luna na riešení. Spoločne chcú pridať do e-kolobežiek algoritmus strojového učenia na počítačové videnie a kamery, ktoré budú pomáhať pri detekcii chodcov.

Táto technológia pomôže kolobežkám Voi lepšie navigovať v husto osídlených oblastiach. Kolobežka zistí, po akom povrchu jazdí, či už ide o cyklistický pruh, chodník, alebo cestu, a dokáže správne zareagovať. Luna dodá Voi aj technológiu GPS, ktorá umožní vo vybraných oblastiach skontrolovať parkovanie kolobežiek s presnosťou až na centimetre.

V počiatočnej fáze budú na kolobežkách vybavených touto technológiou jazdiť po meste zamestnanci spoločnosti, čo umožní umelej inteligencii spoznať svoje okolie. Po dokončení výcviku bude môcť kolobežky používať verejnosť. Začiatkom tohto roka spoločnosť Lime testovala podobnú funkciu, ktorá sledovala, ako často jazdili ľudia na kolobežke po chodníkoch. Ak umelá inteligencia určila, že niekto strávil viac času na chodníku ako na ceste, poslala mu push notifikáciu, aby nabudúce jazdil viac po ceste.

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať