SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Elektrické lyže Skwheel One umožnia lyžovať sa v meste ako na alpských svahoch

Technológie
0

Ľudia, ktorí hľadajú alternatívu e-bajku, si už môžu vybrať medzi elektrickými kolobežkami, skejbordmi a kolieskovými korčuľami. Skwheel One teraz ponúka ďalšiu možnosť – elektrické lyže. Systém navrhol parížsky startup Skwheel (vyslovuje sa ako Skywheel), pozostáva z dvoch motorizovaných „lyží“ a bezdrôtového ručného ovládača. Každá lyža má jedno koliesko vpredu a jedno vzadu, palubu z karbónového kompozitu, predné a zadné svetlá, rýchlo vymeniteľnú lítiovo-iónovú batériu a viazanie v štýle snowboardu.

Každé koliesko obsahuje 600-wattový nábojový motor, čo dáva obom lyžiam kombinovaný výkon 2400 W. Kolesá sú obuté do pneumatických terénnych plášťov, čo umožňuje používať lyže na ceste aj v teréne. Navyše predné kolesá sa otáčajú vzhľadom na palubu, čo údajne napodobňuje pocit carvingu pri zjazdovom lyžovaní. Jazdec zrýchľuje, brzdí a sleduje výdrž batérie pomocou diaľkového ovládača.

Maximálna rýchlosť 80 km/h je možná, ak sú lyže nastavené špeciálne na používanie na súkromnom pozemku, inak je elektronicky obmedzená na 25 km/h. Na kontrolované spomaľovanie sa využíva elektronický brzdový systém, navyše vzadu je mechanická záchranná brzda a vpredu mechanická parkovacia brzda. Zaujímavým doplnkom je, že diaľkový ovládač možno použiť na pripnutie lyží vedľa seba, keď sa nepoužívajú.

Z diaľkového ovládača sa potom vysunie teleskopická rukoväť, ktorá umožňuje ťahať spojené lyže ako kufor na kolieskach. Lyže majú deklarovanú kombinovanú hmotnosť 12,5 kg a po trojhodinovom nabíjaní batérií dokážu prejsť približne 30 km pri rýchlosti 25 km/h. Spoločnosť Skwheel chce financovať výrobu svojich lyží s pomocou portálu Indiegogo. Záujemcovia môžu za príspevok vo výške 1750 USD získať lyže Skwheel One, ktorých plánovaná maloobchodná cena je 2625 USD.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať