SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Envo Flex Snowbike: Elektrický bicykel, ktorý si viete upraviť na snežný skúter

Technológie
0

Kanadská spoločnosť Envo predstavila elektrický snežný skúter Snowbike Flex, ktorý je súčasťou nového radu terénnych e-bajkov Envo Flex. Všetky modely z tohto radu majú spoločný skladací rám z hliníkovej zliatiny 6061, ktorý je vybavený rôznymi na vytvorenie rôznych verzií modelov. V prípade Snowbike je tento rám kombinovaný s odpruženou vidlicou v štýle horského bicykla, lyžou podobnou snowboardu na mieste predného kolesa a gumovým pásom poháňaným pedálom/motorom na mieste zadného kolesa.

Motor s výkonom 1500 W pomáha jazdcovi pri šliapaní do pedálov, vďaka čomu môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 20 km/h a stúpať na svahoch so sklonom až 25 %. Vybrať si možno z piatich rôznych úrovní elektrickej asistencie. Napájanie zabezpečuje 48 V/17,5 Ah lítiová batéria namontovaná na ráme, ktorej jedno nabitie by malo údajne stačiť na dojazd od 15 do 50 km v závislosti od terénu a úrovne asistencie. Tieto čísla možno zdvojnásobiť pridaním voliteľnej druhej batérie.

Jazdec môže na LCD obrazovke namontovanej na tyči skontrolovať úroveň nabitia spolu s údajmi, ako je aktuálna rýchlosť a prejdená vzdialenosť. Navyše po zakúpení potrebných doplnkových komponentov si môžu majitelia prestavať svoj Snowbike na terénny nákladný e-bajk Flex Overland, kedykoľvek budú chcieť.Snowbike Flex by mal byť komerčne dostupný na webovej stránke Envo koncom tohto mesiaca za cenu 3273 USD. Je teda podstatne lacnejší ako podobný MoonBike za 8500 USD, ktorý však má vyššiu maximálnu rýchlosť – až 42 km/h.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať