SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Francúzsky súd zrušil rozhodnutie o daňových nedoplatkoch Googlu

Tlačové správy
0

Podľa francúzskej daňovej správy mala americká internetová spoločnosť uhradiť nezaplatené dane vo výške 1,1 mld. eur. Súd rozhodol, že firma dane platiť nemusela, nakoľko v krajine nemá trvalé sídlo.

Súd vo Francúzsku v stredu zrušil rozhodnutie tamojších daňových úradov, podľa ktorého mala internetová spoločnosť Google uhradiť nezaplatené dane vo výške 1,1 mld. eur. Americká firma totiž mala v krajine podnikať spôsobom, ktorý jej umožnil legálne sa vyhnúť zaplateniu väčšiny daní.

Francúzska daňová správa naopak tvrdila, že Google mal v rokoch 2005 až 2010 odvádzať dane, keďže prostredníctvom svojho internetového vyhľadávača dosahoval zisky z predaja online reklamy francúzskym klientom. Parížsky správny súd ale konštatoval, že spoločnosť Google Ireland Limited sídliaca v Írsku nemala v krajine „trvalé sídlo“ prostredníctvom divízie Google France, ktorá nemala ľudské zdroje ani technické prostriedky, aby mohla vo vlastnej réžii zabezpečovať náročné reklamné služby.

Google si vo Francúzsku a iných európskych krajinách minimalizuje daňové základy premiestňovaním ziskov do Írska, kde je sídlo spoločnosti pre podnikanie v Európe.

SITA

Všetky autorove články
Google

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať