SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Futuristické plávajúce hotelové apartmány sú poháňané čisto solárnou energiou

Technológie
0

Pearlsuites sú futuristické plávajúce hotelové apartmány, ktoré navrhol Pierpaolo Lazzarini z Lazzarini Design Studio. Ide o kruhové moduly pripomínajúce UFO, ale namiesto toho, aby sa vznášali vo vzduchu, plávajú na hladine vody. Každá jednotka má rovnaké vybavenie ako hotelová izba a je stopercentne poháňaná solárnou energiou vrátane klimatizácie, osvetlenia, chladenia a ďalších spotrebičov. Pearlsuites sú navrhnuté pre Jet Capsule, taliansku značku vodnej mobility, ktorej víziou je priniesť trvalo udržateľný luxus cestnej a leteckej dopravy na vodu.

Okrem špičkových apartmánov sú k dispozícii aj zjednodušené verzie pre plážové kluby. Plávajúce apartmány by umožnili plážovým hotelom rozšíriť počet svojich izieb v priebehu niekoľkých týždňov s nulovou uhlíkovou stopou, nulovou infraštruktúrou a bez zaberania pôdy. A to všetko pri nízkych nákladoch na implementáciu. Jednotky sú prispôsobiteľné, a ak sú ukotvené, možno ich viacero zoskupiť dohromady, aby sa mohli stať plávajúcim hotelom.

Každý apartmán meria 7 metrov v priemere a ponúka asi 1 meter plochy na chôdzu v závislosti od verzie. Moduly sú konštruované okolo zosilneného hlavného plášťa, spojeného s kruhovým trupom. V trupe sa ponúka úložný priestor pre ďalšie zdroje energie a systémy. Moduly môžu byť vybavené gyroskopickým stabilizačným systémom alebo vodíkovým generátorom s palivovými článkami na výrobu energie, čím sa zabezpečí dostupnosť energie bez ohľadu na počasie.

Pokiaľ ide o mobilitu, Pearlsuites môžu byť vybavené aj elektrickým motorom, ktorý im umožňuje plavbu rýchlosťou 5 uzlov (asi 9 km/h) z bodu A do bodu B vďaka pokročilému systému určovania polohy GPS a funkciám autopilota. Mohli by ste sa tak dostať napríklad k plávajúcemu baru alebo stretnúť sa s priateľmi v inom apartmáne. Podrobnosti o koncepte Pearlsuites a o ďalších inovatívnych návrhoch od Lazzarini Design Studio nájdete na jeho webovej stránke.

Zdroj: mymodernmet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať