SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Google: Vďaka Gemini je teraz Bard múdrejší ako ChatGPT

Výskum a vývoj
0

Google vo februári predstavil svojho AI chatbota s označením Bard. Od svojho uvedenia je Bard poháňaný dvoma rôznymi veľkými jazykovými modelmi (large language model – LLM), aby sa stal silnejším rivalom ChatGPT. Teraz chatbot dostáva svoj dosiaľ najvýznamnejší upgrade LLM s názvom Gemini. Gemini je doteraz najschopnejší a najpokročilejší veľký jazykový model spoločnosti, ktorý bol prvýkrát ohlásený v máji na podujatí Google I/O. S vydaním LLM bolo spojené aj oznámenie, že odteraz budú môcť používatelia v Google Bard využívať verziu Gemini Pro špeciálne vyladenú pre angličtinu.

Gemini je totiž k dispozícii v troch verziách – Gemini Ultra, Gemini Pro a Gemini Nano. Každá verzia je vhodná na rôzne úlohy. Napríklad Gemini Nano je najúčinnejší pre úlohy v zariadení, Gemini Pro je najlepší model na škálovanie v rámci širokého rozsahu úloh a Gemini Ultra je najpokročilejší, takže je podľa Googlu najvhodnejšou verziou na komplexné úlohy. Google tvrdí, že vďaka Gemini Pro má Bard pokročilejšie schopnosti uvažovania, plánovania a porozumenia. A aby ukázal, aký efektívny je Gemini Pro, otestoval ho v porovnaní s množstvom štandardov.

Výsledky ukázali, že v šiestich z ôsmich benchmarkov Gemini Pro prekonal GPT-3.5, LLM spoločnosti OpenAI, ktorý poháňa dostupnú verziu ChatGPT. Používatelia už môžu testovať Bard s Gemini Pro na textové výzvy zadarmo – jednoducho tak, že navštívia službu chatbota ako zvyčajne. V súčasnosti je Bard s Gemini Pro k dispozícii iba v angličtine a v 170 krajinách a územiach, ale Google plánuje čoskoro expandovať do ďalších jazykov a lokalít. Začiatkom budúceho roka spoločnosť plánuje predstaviť Bard Advanced, ktorý bude poháňaný najpokročilejšou verziou Gemini Ultra, ktorá je schopná rýchlo porozumieť multimodálnym vstupom, ako sú text, obrázky, zvuk, video a kód.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať