SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

HP chce zmeniť podobu pracovných stretnutí so svojím novým konferenčným PC

Tlačové správy
0

HP Inc. odhalilo na konferencii Enterprise Connect 2018 nové zariadenia určené pre konferenčné stretávanie a spoluprácu. HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 a tiež nový 4K konferenčný monitor s 55palcovou uhlopriečkou sú súčasťou rozširujúceho sa ekosystému konferenčných nástrojov od HP určených pre jednoduchú, škálovateľnú a všestrannú spoluprácu.

"Od našich zákazníkov sme počuli, že technológie pre konferencie by mali v prvom rade byť ľahko prevádzkovateľné a spravovateľné, bezpečné s ohľadom na citlivé informácie a hlavne jednoduché na použitie," povedal Benoit Bonnafy, viceprezident pre Business Personal Systems EMEA z HP Inc. "Spolupráca je pre moderné pracovisko kľúčovým prvkom a HP si dalo za úlohu navrhnúť technológie, ktoré zákazníkom ponúknu jednoduchú, zmysluplnú a osobnú skúsenosť."

Dnešná práca sa odohráva na mnohých rôznych miestach ako v kancelárii, tak i mimo nej a v moderných spoločnostiach je až päťkrát väčšia pravdepodobnosť, že budú mať priestor vyhradený nielen pre samostatnú prácu, ale aj prácu v skupine[i]. V najbližších 12 mesiacoch sa očakáva 34 percentný nárast menších zasadacích priestorov[ii], čím vznikne 40 miliónov konferenčných miestností[iii], v ktorých budú potrebné technologické riešenia, ktoré by IT pracovníci mohli sprevádzkovať, zabezpečiť a spravovať rovnako ľahko ako ostatné počítače a zároveň by odstránili bežné neduhy konferenčných hovorov - počnúc ich zdĺhavým nastavovaním, končiac pri starostiach s adaptérmi a káblami.

Moderné technológie orientované na zjednotenú komunikáciu (Unified Communications) - riešenia integrujúce hlas, video a dáta v reálnom čase - sú na vzostupe a HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 with Skype Room Systems (SRS) je ideálnou odpoveďou na volanie firiem a ich pracovníkov s veľmi špecifickými požiadavkami. Tento inovatívny počítač prináša predovšetkým kvalitný zvuk a video prostredníctvom Skype for Business, dostal ale aj rad ďalších funkcií, ktoré meetingy zjednodušia a odstránia nepríjemnosti, ktoré boli doteraz bežné.

Rýchlejšie pripájanie hovorov umožní voliteľný Center of Room Control[iv], čo je 12,3palcová dotyková obrazovka, pomocou ktorej možno ľahko ovládať konferenčné hovory a zároveň má aj HP Presence Sensor, ktorý zaregistruje príchod človeka do miestnosti a rovno začne hovor. Tento ovládač má aj 1,3m kábel pre ľahký pohyb po miestnosti, ktorý môžu využívať všetci prítomní, dobré pozorovacie uhly zo všetkých strán a jeho displej kryje špeciálne sklo odolné proti zašpineniu, aby na ňom nezachytili napríklad odtlačky prstov.

Aby boli zároveň všetci účastníci dobre a jasne počuť a tiež sa vyhli opakovanému vypínaniu mikrofónu kvôli okolitým hlukom, má toto zariadenie 90dB audio a mikrofón schopný zachytiť zvuk až na vzdialenosť piatich metrov, funkciu HP Noise Cancellation potláčajúcu nechcené zvuky alebo konverzácie v miestnosti a trojfarebný svetelný kruh ukazujúci nastavenú hlasitosť alebo vypnutý zvuk. Vyriešené boli aj problémy s adaptérmi a káblami, HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS má totiž tiež bezdrôtový modul s displejom a zdieľanie prebieha ľahko cez Skype for Business. Hosťom možno ale umožniť aj priame pripojenie prostredníctvom HDMI kábla.[v]

HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS možno nainštalovať bez nástrojov rovnako ľahko ako tradičné PC a je aj rovnako bezpečný a ľahko spravovateľný, ponúkne aj HP Manageability Integration Kit. Konferenčné zariadenia sú typicky zdieľané mnohými užívateľmi, neustále zapnuté a často tiež bez dohľadu aj počas dlhších časových intervalov. HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS preto dostal zabezpečenie v podobe HP Sure Start with Dynamic Protection a ako jediné konferenčné zariadenie má tiež BIOS so schopnosťou samoopravy[vi]. Myslelo sa aj na riziko poškodenia portov, ktoré majú špeciálne kryty.

HP Elite Slice for Meeting Rooms je súčasťou rozširujúceho sa ekosystému HP pre lepšie možnosti spolupráce, ktorý bol predstavený v septembri a ďalej zahŕňa: HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 with Intel Unite je ideálny pre zákazníkov, ktorí od konferenčných technológií vyžadujú veľkú mieru prispôsobenia a flexibility; interaktívne tabule HP ShareBoard; HP Thunderbolt Dock s audio modulom, ktorý premení každú malú zasadacia miestnosť na konferenčný priestor; HP EliteOne 1000 All-in-One pre rýchle konferenčné hovory; HP Elite Presenter Mouse pre vedenie meetingov; konferenčné monitory HP vrátane nového veľkoformátového HP LD5512 4K prinášajúceho ešte interaktívnejšie možnosti spolupráce. HP LD5512 sa skvele hodí do miestností pre hovory s jedným až štyrmi užívateľovi, má panel s vysokým 4K rozlíšením, dobrú konektivitu a integrované reproduktory.

Cena a dostupnosť
HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 for Skype Room Systems bude na Slovensku dostupný od 15. apríla za ceny začínajúce na 1 373 €.

  • HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 with Intel Unite bude na Slovensku dostupný od 15. apríla za ceny začínajúce na 991 €.
  • Monitor HP LD5512 4K bude na Slovensku dostupný od 1. apríla za 869 €.

Viac informácií o zariadeniach HP Elite nájdete na hp.com/go/elite.*Ceny sú uvedené vrátane DPH.
[i] Gensler Research Institute, U.S. Workplace Survey 2016.
[ii] Wainhouse Research, 2015.
[iii] Wainhouse Research, Understanding the Huddle Room, říjen 2015.
[iv] Volitelný ovladač Center of Room Control je dostupný iba u HP Elite Slice for Meetings Room G2 with Skype Room Systems.
[v] HDMI port je dostupný iba u HP Elite Slice for Meetings Room G2 with Skype Room Systems.
[vi] Podľa Skype Room Systems založených na Windows IoT a riešeniach Intel Unite k 2/21/2018.
Zobrazit Galériu

AMI COMMUNICATIONS SLOVAKIA, s.r.o.

Všetky autorove články
HP pocitac konferencny hovor monitor 4K

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať