HTC predstavilo okuliare na virtuálnu realitu Vive Focus so šiestimi stupňami voľnosti, ktoré nepotrebujú smartfón

Technológie
0

Spoločnosť HTC oficiálne uviedla svoj VR headset typu all-in-one Vive Focus. Sú to prvé samostatné okuliare na virtuálnu realitu so šiestimi stupňami voľnosti. Nevyžadujú teda spojenie so smartfónom, hry a aplikácie sú načítané priamo do headsetu. Zariadenie používa čip Qualcomm Snapdragon 835 a má zabudované tzv. inside-out sledovanie polohy. Využíva dve integrované kamery snímajúce okolie, ktoré potom môžu pohyb preniesť do virtuálneho prostredia.

V porovnaní s pôvodným modelom Vive je Focus oveľa ľahší, na hlavu sa pripevňuje popruhom a ponúka väčší komfort pri nosení. V spodnej časti tela je slúchadlový konektor a tlačidlá hlasitosti, zatiaľ čo horná strana obsahuje len port micro-USB na nabíjanie. Headset má bluetoothový diaľkový ovládač, ktorý vyzerá ako ešte menšia verzia ovládača Samsung Gear VR, ale s iným rozložením tlačidiel.

Náhlavná súprava má trochu nezvyčajný dizajn, ktorý vychádza z PlayStation VR a vlastného zariadenia spoločnosti Vive Deluxe Audio Strap. Prichádza v jasnomodrom farebnom vyhotovení a firma o ňom nezverejnila žiadne ďalšie špecifikácie, ako je rozlíšenie jeho displeja. Známe je len to, že je typu AMOLED a má vysoké rozlíšenie.

Zatiaľ nie sú známe nijaké podrobnosti o cenách ani o dátume vydania.

Zdroj: ThevergeEngadget

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
HTC VR headset Vive Focus

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať