SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Hacker z Francúzska sa pomocou malvérovej aplikácie obohatil o 500 000 €

Bezpečnosť
0
malware_vyrez.jpg Malvér v smartfónoch už nie je azda pre nikoho žiadne tabu. Je úplne prirodzené, že by sme si na svojich smartfónoch mali chrániť údaje, mali by sme mať antivírusovú a antimalvérovú aplikáciu, nemali by sme zanedbávať ani ochranu pripojenia cez mobilnú sieť alebo cez siete Wi-Fi, najmä tie nezabezpečené.

To však nemusí zaistiť úplnú bezpečnosť a môže sa stať, že jednoducho niekto prenikne do vášho androidového zariadenia a neoprávneným zásahom vás vystaví nebezpečenstvu, ktoré môže mať pre vás okrem straty dát a údajov aj finančné následky.

Podobný príbeh sa stal vo Francúzsku, kde 20-ročný hacker z Amiens bol zatknutý za obohatenie sa pomocou malvérovej aplikácie až o 500 000 €. Pomalým čerpaním finančných prostriedkov obral viac ako 17 000 používateľov v priebehu obdobia kratšieho ako dva roky.

Podľa štátneho zástupcu bol hacker veľmi inteligentný a bez patričného vzdelania v odbore. Používal „kópie" aplikácií, ktoré ponúkal na stiahnutie zadarmo. Po stiahnutí nastalo odosielanie SMS na predvolené číslo tak, aby používateľ o tejto činnosti nevedel. Takisto získal prístupy k niektorým kontám herných portálov, kde sa používatelia zaregistrovali a prihlasovali. Hacker pritom povedal, že bol motivovaný záľubou v programovaní a láskou k IT technológiám, nie rýchlym zbohatnutím.

Podľa vyjadrenie BBC nie sú známe celkové údaje o podieloch napadnutých operačných systémov, no „smartfóny, ktoré používajú softvér spoločnosti Google boli najviac náchylné na napadnutie".

Zdroj: MojAndroid.sk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať