HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Herní vývojári: Windows 8 bude katastrofou pre počítačové hry

0

windows-8-pc-interface.jpg Zdá sa, že výrobcovia hier nie sú priaznivo naklonení novému operačnému systému Microsoftu. Najprv šéf Valve Gabe Newell (mimochodom, bývalý zamestnanec redmondskej spoločnosti) v rozhovore na konferencii Casual Connect v Seattli označil Windows 8 ako „katastrofu pre všetkých v PC priestore" (kompletné znenie rozhovoru uverejnil server Venture Beat). A teraz vyjadril svoje rozpačité dojmy z tohto operačného systému aj dizajnový šéf štúdia Blizzard, ktoré má na konte tituly ako World of WarCraft či Diablo. „Nie je to nič skvelé ani pre Blizzard," podporil svojho kolegu pred pár dňami na Twitteri.

Veľkým herným firmám sa nepáči najmä nová stratégia Microsoftu, ktorá je postavená na on-line predaji aplikácií vo Windows Store. Microsoft sa tak stane priamou konkurenciou pre Steam, najväčšiu platformu na digitálnu distribúciu herného softvéru pre Windows. Newell si myslí, že po príchode Windows 8 množstvo veľkých dodávateľov počítačov opustí trh. Tým by sa herný trh mohol zmenšovať, pretože práve hry dlhodobo zabezpečovali obľúbenosť osobných počítačov s Windows medzi domácimi používateľmi.

Valve teraz vyvíja úsilie na portovanie digitálnej distribúcie na linuxovú platformu. Newell to nazval „zabezpečovacou stratégiou". Spoločnosť zverejnila ukážku, ktorá svedčí o tom, že hra Left 4 Dead 2 beží na rovnako vybavenom počítači s Ubuntu 12 o 14 percent rýchlejšie. Problém však môže spôsobovať obmedzená podpora tohto operačného systému zo strany výrobcov grafických kariet.

Zdroj: arstechnica.com
techreport.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať