SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Herný notebook ASUS ROG Strix SCAR III s 240 Hz displejom sa začína predávať na Slovensku

Tlačové správy
0

ASUS uviedol na slovenský trh 15,6“ notebook ROG Strix SCAR III G531, ktorý je určený najmä pre hráčov FPS titulov. Je to prvý notebook na svete s displejom s obnovovacou frekvenciou až 240 Hz a rýchlou dobou odozvy 3 ms (šedá – šedá). Tenké rámiky okolo displeja a decentný interiér s karbonovým vzorom zvýrazňuje svetelný RGB pás okolo základne. Pohodlie hráčov zvyšuje klávesnica s vysokou odolnosťou a inteligentné chladenie, ktoré zabezpečuje optimálny výkon procesora Intel Core i7 a grafickej karty až do NVIDIA GeForce RTX 2070. Špecialitou je fyzický kľúč KeyStone. Funguje na technológii NFC a slúži pre prístup k súkromným súborom alebo k rýchlemu nastaveniu individuálneho RGB osvetlenia alebo profilu v obľúbených hrách.  Notebook ROG Strix SCAR III G531 je na Slovensku v predaji za cenu od 1 899 eur s DPH.

Displej s tenkými rámikmi, obnovovacou frekvenciou až 240 Hz a dobou odozvy 3 ms

ROG Strix SCAR III je prvým notebookom na svete s displejom s obnovovacou frekvenciou 240 Hz a dobou odozvy 3 milisekundy (šedá – šedá). Okraje displeja lemujú veľmi úzke rámiky, čo zvyšuje herný zážitok a zároveň je notebook vďaka tomu oveľa kompaktnejší ako iné modely rovnakej triedy. Panel IPS s rozlíšením Full HD ponúka jasné a verné farby a vďaka vysokým obnovovacím frekvenciám 144/240 Hz umožní hráčom okamžite a presne reagovať na to, čo sa práve v hre odohráva.

Vybavený pre esport hranie

ROG Strix SCAR III poháňa procesor Intel Core i7 deviatej generácie v kombinácii s dvojkanálovou 16 GB operačnou pamäťou DDR4 2666 MHz, ktorú je možné jednoducho rozšíriť až na 32 GB. Na Slovensku bude v priebehu leta 2019 v predaji aj 17,3“ verzia modelu SCAR III s procesorom Intel Core i9. O herný výkon notebooku sa stará grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070, resp. RTX 2060. Tieto moderné grafické karty sú založené na architektúre Turing a dokážu zobraziť detailné tieňovanie a efekty v hrách. Ich výkon je možné využiť aj pre účely editovania videa alebo 3D modelovanie. Rýchle načítavanie hier a aplikácií zabezpečuje úložisko typu SSD M.2 NVMe PCIe 3.0 s kapacitou 512 GB, ktorý v najvyššej konfigurácii dopĺňa 1 TB SSHD disk FireCuda.

Presná herná klávesnica s vysokou odolnosťou

ROG Strix SCAR III je vybavený hernou klávesnicou, ktorá okamžite reaguje na príkazy. Ponúka päť klávesových skratiek, nastaviteľné RGB podsvietenie s technológiou Aura Sync a ergonomicky navrhnuté klávesy s 0,25 mm zakrivením. Technológia ROG Overstroke umožňuje rýchlejšie reakcie klávesov a má dlhšiu aktívnu zónu stlačenia pre rýchle, presné a jednoduché stláčanie. Na klávesnici je zvýraznená skupina ovládacích klávesov WASD s priehľadnými krytmi. Klávesnica garantuje životnosť 20 miliónov stlačení jednotlivých klávesov. Strix SCAR III je vybavený aj digitálnou numerickou klávesnicou na touchpade, ktorá je dostupná po stlačení jediného tlačidla.

Inteligentné chladenie

Dostatočné prúdenie vzduchu je základom efektívneho chladenia procesoru a grafickej karty. Pánty veka notebooku sú preto posunuté vopred a vďaka tomu je v zadnej časti viac priestoru pre chladiacu zónu 3D Flow. Dva výkonné ventilátory N-Blade sú prispôsobené tomu, aby nasávali viac vzduchu a odvádzali teplo von z tela notebooku. Chladiaci systém tiež obsahuje samočistiacu schopnosť, ktorá zabezpečuje stabilný herný výkon - protiprachové trubice zachytávajú a posúvajú častice prachu mimo šasi a zabraňujú tým ich hromadenie v notebooku. Špeciálna starostlivosť bola venovaná aj chladeniu klávesnice, vďaka čomu sa oproti predchádzajúcej generácii znížila jej povrchová teplota.

ROG KeyStone

ROG KeyStone je fyzický kľúč, ktorý využíva technológiu NFC. Je možné vložiť ho do boku notebooku a sprístupniť tak skrytý disk v počítači. Toto šifrované úložisko umožňuje zabezpečenie osobných údajov, programov a súborov. Disk je tiež možné prepojiť s viacerými kľúčmi alebo vytvoriť záložné kľúče. KeyStone tiež slúži pre prístup k prednastaveným používateľským profilom, ako je vlastné RGB osvetlenie, nastavenie hier apod.

Technológia ROG RangeBoost pre stabilné online hranie

ROG Strix SCAR III obsahuje niekoľko Wi-Fi antén, ktoré prispievajú k stabilnejšiemu online hraniu. Patentovaná technológia ROG RangeBoost využíva kombináciu štyroch antén, ktoré sú umiestnené v prednej a zadnej časti notebooku. Špeciálny algoritmus neustále skenuje a vyberá optimálnu dvojicu antén pre pokrytie všetkých hluchých bodov. Vďaka tomu sa zvyšuje dosah bezdrôtovej siete až o 30 % v porovnaní s bežnými notebookmi. Najnovší štandard Wi-Fi 802.11ac 2x2 poskytuje rýchlosti až 1,7 Gb/s, vďaka čomu môžete hrať online hry bez oneskorenia.

Technické špecifikácie modelov ROG Strix SCAR III pre SR:

 

Zobrazit Galériu

ASUS

Všetky autorove články
Asus PC notebook herny hry ROG

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať