ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Hexakoptéra i9 s dvojhlavňovou brokovnicou sa špecializuje na boje v meste

2

Spojené kráľovstvo vyvinulo nový bojový dron určený na pomoc vojakom pri bojoch v meste. Bezposádková hexakoptéra i9 sa dokáže navigovať v interiéroch, lokalizovať a identifikovať ciele a potom spustiť streľbu hneď z dvoch brokovníc. Môže teda vletieť do domu obsadeného nepriateľskými jednotkami a zneškodniť ich vnútri. Rovnako ako pri všetkých dronoch vybavených zbraňami aj v tomto prípade musí rozhodnutie o streľbe urobiť ľudský operátor.

Mestské operácie patria medzi najnebezpečnejšie v pozemnom boji. Pozemné jednotky musia zvyčajne otvoriť dvere a vtrhnúť dnu, aby strieľali na nepriateľa v dosahu. Obete pri takýchto bojoch sú zvyčajne veľmi vysoké. Dron i9 môže vykonať najnebezpečnejšiu časť práce. Vďaka novému dronu vojakom stačí vylomiť dvere demolačnou náložou a pustiť dnu i9. Dron letí vysoko a rýchlo identifikuje ciele. Operátor následne overí, či ide naozaj o nepriateľský cieľ, potom povolí začatie paľby.

Jeden z najdôležitejších aspektov dronu je to, že na identifikáciu cieľov využíva strojové videnie. Dron automaticky vyberie nepriateľských bojovníkov, ktorí sa objavia v zornom poli jeho videokamery, namiesto toho, aby to operátor robil ručne na svojom displeji. Proces je podobný ako pri autonómnom vozidle, ktoré identifikuje dopravné značky a prekážky tak, že ich zaznamená a potom porovná s vizuálnou knižnicou objektov na ceste. Ľudia však nie sú jedinými cieľmi modelu i9. Môže fungovať aj ako lietajúce „baranidlo“, ktoré autonómne zráža nepriateľské drony z oblohy.

Zdroj: popularmechanics.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

. reakcia na: Hexakoptéra i9 s dvojhlavňovou brokovnicou sa špecializuje na boje v meste

9.10.2020 11:10
Bulvar a blud je tento clanok z nahodne generovanych slov.
Reagovať

Poďme sa zabíjať efektívnejšie reakcia na: Hexakoptéra i9 s dvojhlavňovou brokovnicou sa špecializuje na boje v meste

9.10.2020 08:10
Už som Vás pár krát kritizoval za propagovanie zbraní. Možno si neuvedomujete, že tým cieľom, ktorý hexakoptéra identifikuje, môžete byť aj Vy alebo Vaše deti. No čo už, poďme žasnúť nad úžasnou technikou :-(
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať