SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Hightech šachovnica vybavená AI sama ťahá figúrkami

Technológie
0

Šachovnica GoChess poháňaná umelou inteligenciou má podsvietený povrch, ktorý vám dáva farebné odporúčania ťahov, autonómne sa pohybujúce figúrky a možnosť hrať buď klasicky osobne, proti umelej inteligencii, alebo s ľuďmi online, ktorí môžu na diaľku pohybovať šachovými figúrkami. Navyše magnety na šachovnici môžu v prípade matu spôsobiť, že kráľ skutočne spadne, čo dodá hre dokonalý dramatický záver. 

GoChess robí v oblasti šachu to isté, čo robia autonómne jazdiace autá v oblasti dopravy – integruje umelú inteligenciu a robotiku do šachovnice. Ak teda chcete hrať partiu proti umelej inteligencii, šachovnica môže sama pohybovať figúrkami súpera. Navonok sa dizajn drží tradície. Šachovnica sa dodáva v klasickom čiernom plastovom alebo drevenom variante, pričom na vrchnej strane má šachovnicový povrch 8 × 8, spolu s 32 minimalisticky navrhnutými šachovými figúrkami.

Pod povrchom sú robotické mechanizmy s magnetmi, ktoré ťahajú figúrky po šachovnici. Celá šachovnica je vybavená podsvietenými políčkami, ktoré po zdvihnutí figúrky svietia a zvýrazňujú všetky možné kombinácie ťahov. Štvorce svietia rôznymi farbami, čím upozorňujú na to, aký efektívny alebo neefektívny je daný ťah. Pri každom ťahu sa figúrky aktívneho hráča rozsvietia na zeleno, čím mu dajú najavo, že je na ťahu. Navyše šachové figúrky sa na začiatku hry automaticky usporiadajú, takže to nemusíte robiť vy.

Na rozdiel od analógovej šachovnice nie je GoChess určený len na hranie, ale aj na tréning. Šachovnica vás dokáže trénovať v reálnom čase vrátane náhľadov a až s 32 úrovňami obťažnosti, ktoré pomôžu zvýšiť úroveň vašej hry. Podsvietené políčka umožnia pochopiť, kam sa môžu jednotlivé figúrky po šachovnici pohybovať, a umelá inteligencia vás prevedie obľúbenými hernými stratégiami, čím vám pomôže pochopiť zložitosti šachu. GoChess vám takisto dáva možnosť hrať proti tisícom online hráčov, ktorí hrajú v aplikácii prepojenej so stránkami Lichess.org a Chess.com, priamo komunikujúcej so šachovnicou a pohybujúcou figúrkami tak, ako by to robil človek.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Šachovnica GoChess, ktorú navrhli ľudia zo spoločnosti GoCube, ktorá sa zaslúžila aj o vytvorenie prvej Rubikovej kocky na svete poháňanej umelou inteligenciou, sa dodáva v 3 modeloch. GoChess Lite je vybavený jednoduchou hornou doskou (bez robotov na autonómny pohyb figúrok) a môžete ju použiť na analógové hranie. Dosky poháňané umelou inteligenciou sa dodávajú v dvoch variantoch - 1X, ktorý má vnútri len jeden robot a je schopný pohybovať jednou figúrkou naraz, a 4X, ktorý má 4 robotické moduly schopné pohybovať viacerými figúrkami naraz.

Doska spolupracuje s aplikáciou GoChess v telefóne pomocou technológie Bluetooth Low Energy a má zabudovanú batériu, ktorá sa môže nabíjať cez USB-C. Všetky šachovnice GoChess ponúkajú dve štýlové možnosti – modernú čierno-bielu šachovnicu s minimalisticky navrhnutými plastovými šachovými figúrkami alebo klasickú drevenú šachovnicu s tradičným vzhľadom drevených figúrok.

Šachovnicu GoChess poháňanú umelou inteligenciou si môžete zaobstarať už za 259 dolárov, a ak si priplatíte ešte 59 dolárov, môžete získať aj značkovú tašku Deluxe GoChess Bag, ktorá vám výrazne uľahčí jej prenášanie. Teraz však na portáli Kickstarter prebieha crowdfundingová kampaň, v rámci ktorej prispievatelia môže získať šachovnicu už od 199 USD, dodávky sú naplánované na máj 2024.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať