SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Nvidia predviedla budúcnosť počítačových hier s umelou inteligenciou

Výskum a vývoj
0

Na veľtrhu Computex 2023 v Tchaj-peji generálny riaditeľ spoločnosti Nvidia Jensen Huang poskytol svetu pohľad na to, ako by to mohlo vyzerať, keď sa hry a umelá inteligencia stretnú. Ukázal graficky úchvatne vykreslený kyberpunkový obchod s rámenom (orientálny mäsový vývar s rezancami a vajíčkom), v ktorom môžete skutočne hovoriť s majiteľom. 

Predstavte si to tak, že namiesto klikania na možnosti dialógu by ste mohli podržať tlačidlo, jednoducho niečo nahlas povedať a dostať odpoveď od postavy z videohry. Nvidia to nazýva „pohľadom do budúcnosti hier“. Demo vytvorila spoločnosť Nvidia v spolupráci s partnerom Convai, aby pomohli propagovať nástroje, ktoré boli použité na jeho vytvorenie. Konkrétne ide o balík middlewaru s názvom Nvidia ACE (Avatar Cloud Engine) pre hry, ktorý môže bežať lokálne aj v cloude.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Celý balík ACE obsahuje okrem iného aj nástroje NeMo na nasadenie veľkých jazykových modelov (LLM), Riva na prevod reči na text a textu na reč. Demo je vytvorené v Unreal Engine 5 s množstvom ray tracingu. Nie je jasné, či niektorý herný vývojár využije celý súbor nástrojov ACE, ale hry S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chernobyl a Fort Solis už budú využívať nástroj Omniverse Audio2Face ktorá sa snaží prispôsobiť animáciu tváre 3D postavy reči jej dabujúceho herca.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať