SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Historický úspech – slovenská technologická firma je jedným z víťazov Fast 50

Tlačové správy
1

Slovensko v súťaži Deloitte Technology Fast 50 CE 2023 zaznamenalo viacero rekordných úspechov. Slovenská firma zvíťazila v kategórii Companies to Watch, Deloitte a Google Cloud prvýkrát ocenili slovenskú spoločnosť špeciálnou cenou CE Tech Rocketship! a z takmer 400 zaregistrovaných firiem zo 16 krajín strednej Európy bolo 41 slovenských spoločností.

SAMSUNG 022024 Advertisement

Obrovský úspech sa podaril technologickej firme 3IPK, ktorá zvíťazila v kategórii Companies to Watch. Je to po prvý raz v histórii súťaže, keď slovenská spoločnosť obsadila 1. miesto. Táto softvérová firma poskytuje blockchainové riešenia, ktoré umožňujú zákazníkom pôsobiacim v kozmickom, leteckom a obrannom priemysle zabezpečiť spoľahlivosť dát vrátane satelitných snímok Zeme. Ako poznamenal Jiří Sauer, regionálny líder programu Deloitte Technology Fast 50 CE: „Tieto riešenia neprinášajú hodnotu len v obrannom a spravodajskom sektore, ale zohrávajú významnú úlohu pri riešení klimatickej krízy prostredníctvom overovania snímok faktorov, ktoré k nej prispievajú, vrátane koncentrácií skleníkových plynov, tepelných stôp a zmien v ploche pestovaných plodín, ľadovej pokrývky a ďalších dát.“ V kategórii oceňujúcej mladšie spoločnosti s vysokým potenciálom rastu sa v rámci prvej desiatky umiestnila aj ďalšia slovenská softvérová firma Opium.systems (8. miesto), ktorá vytvára aplikácie na mieru pre Microsoft 365, Teams a SharePoint.

V hlavnej kategórii Technology Fast 50 boli úspešné štyri slovenské spoločnosti: Finax (12. miesto) – ETF investovanie, poskytovateľ Európskeho dôchodku, Sensoneo (25. miesto) – globálny líder smart odpadového hospodárstva, Techband (43. miesto) – matching platforma preverených IT špecialistov, Luigi's Box (48. miesto) – AI vyhľadávanie a odporúčanie produktov pre eshopy. O nevídaný úspech v rebríčku 50 najrýchlejšie rastúcich firiem sa postarala česká fintech spoločnosť FTMO (5 815 %). Firma, ktorá vyvinula jedinečnú vzdelávaciu platformu pre obchodníkov na finančných trhoch, sa stala víťazom už tretí rok za sebou. „Keď sa pozrieme na ktorékoľvek miesto v rebríčku, nájdeme tam mladé firmy plné elánu, ktoré sa podujali zmeniť svet k lepšiemu pre nás všetkých. Vo svete, kde momentálne čelíme mnohým výzvam, je takýto záväzok veľmi povzbudivý. Veľmi nás  preto teší, že môžeme predstaviť tieto dynamické spoločnosti širokej verejnosti,“ uviedla Ivana Lorencovičová, Managing Partner, Deloitte Czech & Slovak Republic.

Ocenenie Impact Stars pre firmy s pozitívnym vplyvom na spoločnosť, podnikanie, inovácie, životné prostredie alebo diverzitu, získali tri slovenské spoločnosti: softvérová firma Gerulata Technologies, ktorá vyvíja AI riešenia na boj proti hybridným hrozbám, spoločnosť GreenWay Infrastructure pôsobiaca v oblasti environmentálnych technológií, ktorá prevádzkuje nabíjacie stanice pre elektrické vozidlá, a hardvérová firma RVmagnetics, ktorá vyvinula najmenší pasívny senzor na svete. Gerulata Technologies zároveň ako prví na Slovensku získali špeciálnu cenu CE Tech Rocketship! udeľovanú nezávislou porotou zloženou zo zástupcov Deloitte a Google Cloud firmám, ktoré vyvinuli vysokokvalitné, škálovateľné riešenia s veľkým obchodným potenciálom.

Deloitte Technology Fast 50 CE je rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností zostavený na základe percentuálneho rastu tržieb. V hlavnej kategórii uspeli spoločnosti zo siedmich krajín a šiestich rôznych odvetví, priemerná miera rastu dosiahla 1 502 %. Najviac cien získalo Česko a Poľsko (zhodne 18 ocenených), Slovensko reprezentujú štyria ocenení. V rebríčku majú najvyššie, viac ako 60-percentné zastúpenie softvérové firmy (31), najlepšiu trojku však tvoria dve fintech spoločnosti (FTMO, 1. miesto; PayPo, 3. miesto) a jedna firma z oblasti zdravotníctva (CityZen, 2. miesto). V prvej desiatke sa nachádzajú spoločnosti z rozličných oblastí – fintech (3), softvér (4), zdravotníctvo (1), environmentálne technológie (1), hardvér (1), čo dokazuje obrovskú rozmanitosť podnikov, ktoré dosahujú vynikajúce výsledky na najvyššej úrovni.

Exkluzívnym partnerom programu je vedúca globálna banka Citi, lokálnym partnerom je klaster Košice IT Valley a regionálnym technologickým partnerom je už tretí rok Google Cloud. Z prestížnej súťaže pre technologické firmy si deväť slovenských spoločností odnieslo celkovo desať ocenení. Viac informácií nájdete tu.

 

Prehľad slovenských spoločností ocenených v rámci Deloitte Technology Fast 50 CE 2023

Kategória Technology Fast 50

Miesto

Spoločnosť

Rast

12. miesto

Finax

2 140 %

25. miesto

Sensoneo

988 %

43. miesto

Techband

701 %

48. miesto

Luigi's Box

670 %

 

Kategória Companies to Watch

Miesto

Spoločnosť

Rast

1. miesto

3IPK

2 885 %

8. miesto

Opium.systems

607 %

 

Kategória Impact Stars

Spoločnosť

Gerulata Technologies

GreenWay Infrastructure

RVmagnetics

 

Kategória CE Tech Rocketship!

Spoločnosť

Gerulata Technologies

 

Deloitte

Všetky autorove články

1 komentár

cialis priligy kombinasyonu reakcia na: Historický úspech – slovenská technologická firma je jedným z víťazov Fast 50

17.2.2024 13:02
He can also call the wind and call the rain <a href="http://prilig.top">buy priligy reddit</a> I finished taking Clomid about a week ago and now I m ovulating and making sure my husband and I are having sex at least once a day
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať