S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

Home Office: platforma Digitalne doma má pomôcť živnostníkom a firmám pri digitálnej transformácii

1

Občianska iniciatíva Hackvirus.sk na tlačovej konferencii predstavila zaujímavé riešenie na pomoc pri zvládaní dôsledkov COVID-19 pre živnostníkov, malých a stredných podnikateľov, ako aj na neziskový sektor. Cieľom riešenia Digitálne doma, ktoré vytvorili IT dobrovoľníci a experti spoločne s PERRY TALENTS a Campus Cowork je pomôcť firmám s digitálnou transformáciou a umožniť im prístup k žiadostiam či právnym dokumentom. Konkrétne to znamená, že na platforme nájdu podnikatelia zadarmo množstvo užitočných návodov z oblasti práva, marketingu či ďalších sektorov. K dispozícii sú automatizované vzory dokumentov, zmlúv ako aj žiadostí o štátnu pomoc, ktoré sú pre nich v tejto dobe kľúčové. Veľa firiem totiž začína fungovať inak ako doteraz, komunikujú so zamestnancami, partnermi, zákazníkmi prostredníctvom online nástrojov. 

Pre množstvo firiem sú právne služby ťažšie dostupné, či už logisticky, časovo alebo finančne. Vďaka projektu Právo v rúškach majú podnikatelia najdôležitejšie právne vzory ľahko dostupné z domova. Zároveň, keďže štát musí na krízu reagovať veľmi rýchlo, nie všetky prijaté opatrenia sú dokonalé a zrozumiteľné pre všetkých. Preto platforma obsahuje  „návody“ na ich použitie, vďaka ktorým sa v nich podnikatelia môžu lepšie orientovať.“ Okrem toho nájdu podnikatelia či živnostníci na platforme prístup k benefitom, nástrojom či bezplatným ponukám od množstva slovenských či zahraničných firiem, ktoré im môžu pomôcť znovu naštartovať ich podnikanie, resp. zabrániť prepúšťaniu ich zamestnancov. Výhodou platformy Digitálne doma je aj to, že všetky firmy, ktoré sa zaregistrujú môžu medzi sebou komunikovať, radiť sa a vzájomne si odovzdávať skúsenosti.

Registrácia na platformu digitalnedoma.sk je veľmi jednoduchá. Podnikatelia, ktorí hľadajú pomoc tu vyplnia iba základné údaje – meno, priezvisko, názov spoločnosti. Tieto údaje sa prepoja s Finstatom  a zvyšné údaje o firme (ako napr. IČO, DIČ a podobne) sa automaticky doplnia. Firmy, ktoré sa chcú do pomoci zapojiť môžu poslať svoju ponuku na help@digitalnedoma.sk.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Digitalnedoma home office

1 komentár

Economy of Monaco reakcia na: Home Office: platforma Digitalne doma má pomôcť živnostníkom a firmám pri digitálnej transformácii

4.11.2020 18:11
Monaco is considered to be a developed nation. The developmental stage of a nation is determined by a number of factors including, but not limited to, economic prosperity, life expectancy, income equality, and quality of life. As a developed nation, Monaco is able to provide its citizens with social services like public education, healthcare, and law enforcement. http://www.confiduss.com/en/jurisdictions/monaco/economy/
Reagovať

Pridať komentár