SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Honda pripravuje výrobu elektrického lietadla typu eVTOL s doletom 400 km

Technológie
0

Honda chce v rámci svojho nového „ekosystému mobility“ vstúpiť na trh s elektrickými lietadlami s vertikálnym štartom a pristátím (eVTOL). Nové lietadlo spoločnosti by mali poháňať hybridné pohonné jednotky a jeho odhadovaný dolet je 400 km. Navrhované lietadlo bude vybavené decentralizovaným pohonom a niekoľkými malými rotormi, ktoré zaistia tichú dopravu v mestskom prostredí. 

Japonská spoločnosť je najnovším hráčom v rýchlo sa rozvíjajúcom odvetví zameranom na vytvorenie malých osobných lietadiel šetrných k životnému prostrediu. Jej projekt „ekosystému mobility“ by zahŕňal pozemnú dopravu, leteckú dopravu a systém rezervačných služieb.

Honda si predstavuje, že cestujúci by si rezervovali autonómne pozemné cestovanie na vertiport, následne by použili jej lietadlo eVTOL s pevnými krídlami a napokon by ich autonómne vozidlo prepravilo na poslednom úseku cesty. Ekosystém by ponúkol cestujúcim možnosť zmeniť trasu uprostred letu, aby sa vyhli dopravným zdržaniam. Honda sa tak pripája k spoločnostiam Hyundai a Toyota, ktoré ako výrobcovia automobilov vstúpili do biznisu eVTOL. Toyota spolupracuje s firmou Joby Aviation na vývoji svojho prelomového lietadla eVTOL.

Zdroj: flyingmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať