SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Honor Choice True Wireless Earbuds – bezdrôtové štuple za výbornú cenu

6

Pri recenziách slúchadiel typicky postupujem tak, že si pustím niekoľko skladieb rôznych žánrov aby som získal prvý dojem, pozriem si kvalitu spracovania a následne sa pozriem na cenovku. V prípade týchto slúchadiel som na základe kvality zvuku očakával zhruba dvojnásobnú cenu, takže som bol veľmi príjemne prekvapený. Lesklý plast nabíjacieho puzdra aj špuntov by predajnej cene 40 eur približne zodpovedal – pôsobí seriózne, nie však prémiovo. Remeselnému spracovaniu sa nedá nič vytknúť. Výrobca deklaruje odolnosť proti vlhkosti IP54. Slúchadlá sa ovládajú viacnásobným ťuknutím na štuple, prípadne ťuknutím s pridržaním.

Obidva štuple sa na stojato uložia do nabíjacieho puzdra, kde sa prichytia magneticky. Batéria v puzdre sa nabíja cez USB-C konektor a štuple v puzdre cez dvojice kontaktov.

Výdrž batérií v slúchadlách je približne 6 hodín a 3x sa dajú dobiť z puzdra, takže máte zásobu energie približne na 24 hodín počúvania. Pri bežnom používaní na prechádzkach a pri práci v záhrade mi vydržali 10 dní.   Slúchadlá sa so smartfónom párujú po otvorení veka. Vďaka podpore Bluetooth 5.0 je párovanie aj následné pripojovanie veľmi rýchle. Slúchadlá využívajú Dual Channel, to znamená, že k smartfónu sú pripojené obidva štuple. To je v tejto cenovej relácii rarita, pretože väčšina lacných slúchadiel funguje tak, že so smartfónom komunikuje len jedno slúchadlo a to následne posiela druhý kanál do druhého štopla. Pri počúvaní hudby nulová latencia stereo kanálov znamená plastickejší zvuk. Pri pozeraní videa je latencia nepostrehnuteľná, pri hraní nepatrné oneskorenie postrehnete, nie však také, aby to vadilo. Typická latencia pri prenose zvuku cez základné profily a kodeky Bluetooth 5.0 je 130 ms.  

Výrobca neudáva frekvenčný rozsah, avšak vzhľadom k 7 mm priemeru akustických meničov som mal ohľadne basov nižšie očakávania, takže v tomto ohľade som bol príjemne prekvapený. Pri niektorých žánroch bolo basov až priveľa, ale na prispôsobenie zvyku máme predsa ekvalizéry. Vynikajúce je aj podanie vokálov a niektorých nástrojov a veľmi zrozumiteľné je aj hovorené slovo Treba si uvedomiť, že sú to slúchadlá na šport, voľný čas, či do dopravných prostriedkov a na tento účel je kvalita reprodukcie hudby nadpriemerná. Slúchadlá mi veľmi dobre sadli do ucha a silikónové krúžky výborne tesnili, takže fungovali aj ako pasívne tlmenie hluku okolia. Aktívne tlmenie hluku majú slúchadlá implementované len na telefonovanie

Technické parametre: Bluetooth: 5.0, protokoly BLE/HFP/A2DP/AVRCP, kodeky SBC/AAC batéria: slúchadlo 55 mAhm puzdro 500 mAh, hmotnosť: 4.4 g (slúchadlo) 38.3 g (puzdro) Cena 39 eur

+ dobrý zvuk, ergonómia, dual channel

- na niektoré žánre trochu silné basy

Hodnotenie 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Honor Choice True Wireless Earbuds

6 komentárov

nevložim nazov mojho komentara demokracia je reakcia na: Honor Choice True Wireless Earbuds – bezdrôtové štuple za výbornú cenu

26.9.2020 22:09
nezaujimave pokial to neda aspon 8 hod na jedno nabitie.tie sprostosti ze nabijes v puzdre atd si nehajte.rovnako nabijem moje za 5 eur z ebayu na powerbanke.
Reagovať

RE: nevložim nazov mojho komentara demokracia je reakcia na: nevložim nazov mojho komentara demokracia je

29.9.2020 16:09
Žiadne slúchadlá neudržím nosiť 8 hodín v kuse nech by boli akokoľvek komfortné. Nie to ešte in-ear štuple. Takže pre mňa to nie je žiadna nevýhoda.
Reagovať

. reakcia na: Honor Choice True Wireless Earbuds – bezdrôtové štuple za výbornú cenu

25.9.2020 16:09
Toto nema logiku a nie je pravda: "Treba si uvedomiť, že sú to slúchadlá na šport, voľný čas, či do dopravných prostriedkov a na tento účel je kvalita reprodukcie hudby nadpriemerná". Ziaden vztah medzi sportom, volnym casom a kvalitou sluchadiel neexistuje! Zvuk tychto sluchudiel je na 100% podpriemerny. Stuple za 50 eur maju podpriemerny zvuk. Nieto este ked cast ceny tvori puzdro s nabijackou a bateriou. Stavil by som sa, ze tieto stuple budu sumiet pri hovore, ake ostatne 20 eurove a bateria sa buje jednemu stuplu vybijat 2x rychlejsie ako druhemu. Ale tieto chyby maju vsetky lacne stuple.
Reagovať

RE: . reakcia na: .

29.9.2020 16:09
Chcel by som Vás vidieť v slepom porovnávacom teste. Autor sa na základe ostatných článkov do audiotechniky niečo rozumie, takže viac verím jemu ako Vašim "stávkam" bez rizika . Honor nie je fake šmejd. Samozrejme niekde šetriť musí ale určitú kvalitu si pritom drží.
Reagovať

RE: RE: . reakcia na: RE: .

30.9.2020 12:09
Mohli ste ma vidiet na kazde Hi-End Slovakia vystave, kazdy rok. Tam su stuple s priemernou a nadpriemernou kvalitou zvuku. Zatoze je produkt nekvalitny a su aj dalsie 3 nekvalitne, to nie je dovod ich volat ze su priemerne. Napr. som kupil AKG K376 za 60 eur s tym ze budu mat napdriemerny zvuk. Opak bol pravdou, su plechove a zvuk horsi ako z lacnejsich iphonovych. Kamoska si pred 2 mesiacmi kupila hentie reklamovane sluchadla, a ked mi vola, tak praska tam zvuk. Plus bateria sa na jednom vybija rychlejsie. Asi 1 z 5 hovorov tam elektrina nepraska. V recenziach na amazone skoro kazdy pise rovnake problemy k vsetkym 25 eurovym bezdrotovymi sluchadlam.

Z Ali reakcia na: Honor Choice True Wireless Earbuds – bezdrôtové štuple za výbornú cenu

25.9.2020 09:09
Z Ali za paradnych 24 :-) https://s.click.aliexpress.com/e/_d6ey7of
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať