SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Creative Outlier Active / Športujte s muzikou

0

V súčasnej uponáhľanej dobe veľa ľudí hľadá odreagovanie pri športových aktivitách v prírode či fitnes centrách. Ani pri týchto činnostiach sa nechcú vzdať svojej obľúbenej hudby, ktorá im umožňuje ponoriť sa do športovania bez rušivých vonkajších vplyvov. Výrobcovia na tento trend reagujú ponukou špecializovaných športových slúchadiel. Špeciálnosť slúchadiel môže niekomu znieť ako klišé, je však pravda, že na športové slúchadlá sa kladú trocha iné nároky ako na tie, ktoré používate bežne doma, na ulici či pri cestovaní. Vzhľadom na to, že pri športe sa zväčša potíte, musia byť slúchadlá vodotesné a vyrobené z materiálov odolných proti potu. Navyše by mali aj pri dynamickejších pohyboch dobre držať v ušiach, aby ste ich nestratili.

Outlier Active sú zátkové blue­toothové slúchadlá prepojené páskovým vodičom, na ktorom je nálisok s elektronikou, batériou, ovládacími tlačidlami a mikrofónom. Konštrukcia mušlí je celoplastová, potiahnutá gumou. Vďaka tomu sa so slúchadlami dobre manipuluje, aj keď máte spotené ruky. Trocha nezvyčajne sú riešené nadstavce, ktoré sa skladajú z dvoch častí. Prvý sa nasúva nadstavec s kosákovitým výstupkom, ktorý zabezpečuje stabilné ukotvenie v ušnom laloku. Druhý sa nasadzuje bežný zátkový nadstavec, aký poznáme aj z iných slúchadiel. Pokiaľ práve nešportujete, prípadne vám prekáža, môžete kosákový nadstavec vynechať. Pravda však je, že ide o veľmi praktické uchytenie slúchadiel a v uchu drží veľmi dobre. V balení dostanete tri veľkosti oboch nadstavcov.

Slúchadlá sa pripájajú cez bluetooth vo verzii 4.1 a nabíjanie zabezpečuje starší konektor micro USB. Tlačidlami možno spustiť a pozastaviť prehrávanie, ovládať hlasitosť či prijať hovor. Zo zvukovej stránky slúchadlá patria k lepšiemu priemeru. Pokiaľ zvolíte správnu veľkosť nadstavcov, pomerne dobre tlmia vonkajší hluk a lepšie reprodukujú basy. Výšky a stredy sú čisté a pomerne dobre lokalizované, hlasitosť je v porovnaní s konkurenciou jedna z najvyšších. Pri inštrumentálne zložitejších skladbách síce už slúchadlá narážajú na svoje limity, pri športovaní si však človek zväčša nepotrebuje vychutnávať audiofilské zážitky a na bežné počúvanie kvalita bohato postačuje; 105 mAh akumulátor poskytne hrací čas okolo 9 hodín.

Parametre:

• Bezdrôtové slúchadlá, frekvenčný rozsah: 20 Hz ~ 20 kHz, dĺžka kábla: 0,5 m, veľkosť meniča: 6 mm, neodýmový magnet, typ a životnosť batérie: vstavaná lítiovo-iónová (150 mAh), doba používania: 9 – 10 hodín, nabíjanie: 2 až 3 hodiny, pripojenie: bluetooth 4.1, profily bluetooth: A2DP  v1.2, AVRCP  v1.4, HFP (profil pre hands-free) v1.6, prevádzkový dosah: až 10 m, ochrana: IPX4 (IEC60529), prevádzková teplota: 0 °C až 45 °C, hmotnosť: 15 g

• Cena: 30 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Konštrukcia, odolnosť, výdrž, uchytenie v uchu, variabilita
- Zastaraný konektor micro USB

HODNOTENIE:

Zvuk: 85 %
Výbava: 95 %
Ovládanie: 85 %
Vyhotovenie: 95 %
Celkovo: 90 %

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať