ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Huawei bude konkurovať Tesle elektromobilom s operačným systémom zo smartfónov

Technológie
0

Čína sa rýchlo stáva najväčším spotrebiteľom elektrických vozidiel (EV) na svete. Preto výrobcovia ako Tesla otvárajú v krajine nové závody. No aj najväčší výrobca EV má problémy udržať krok s dopytom, čo otvára dvere ďalším konkurentom. Značky ako Nio sa snažia získať väčší podiel na trhu s EV a najnovším hráčom na tomto poli je Huawei. Spoločnosť vo februári informovala o zámere vyrábať elektromobily a v apríli svoj sľub skutočne splnila, keď dodala model SF5, ktorý vyvinula spoločne s firmou Cyrus.

Teraz čínsky technologický gigant oznámil nové vozidlo Aito M5, ktoré bude vybavené jeho operačným systémom HarmonyOS. Cieľom Aito M5 je prekonať Teslu s jej Modelom Y, ktorý je veľmi populárny na čínskom trhu. Richard Yu, generálny riaditeľ spotrebiteľskej obchodnej skupiny Huawei, sa vyjadril, že M5 bude poháňaný elektrinou aj benzínom a ponúkne lepší špičkový výkon a dojazd ako Model Y. Nie je to však celkom spravodlivé porovnanie, pretože M5 bude mať po vybití batérie k dispozícii ešte plnú nádrž benzínu.

Huawei bude pre M5 dodávať operačný systém infotainmentu automobilu. Operačný systém HarmonyOS bude plne integrovaný s ostatnými produktmi Huawei a zákazníci budú môcť použiť svoje inteligentné hodinky Huawei ako kľúč na naštartovanie vozidla. Aito patrí pod značku Seres, dcérsku spoločnosť automobilky Sokon so sídlom v Silicon Valley, a M5 je prvé auto s názvom Aito, čo znamená „pridanie inteligencie do auta“. Dodávky M5 sa majú začať koncom februára a jeho cena sa bude začínať na 39 000 USD, čo je o 5000 USD menej ako cenovka vozidla Tesla Model Y.

Zdroj: carbuzz.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať