CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Hypersonický Magnetar by vozil cestujúcich cez polovicu zemegule len za pár minút

0

SKY Magnetar je koncept hypersonického prúdového lietadla, ktoré by bolo schopné letieť rýchlosťou až 6760 kilometrov za hodinu, teda trikrát rýchlejšie ako Concorde. To znamená, že by teoreticky mohol preletieť cez Atlantik za menej ako hodinu. Koncept nadzvukového lietadla navrhol Oscar Viñals.

Sky Magnetar, pomenovaný po neutrónovej hviezde, je vybavený štyrmi krídlami a dvoma masívnymi motormi. Je dlhý 112 metrov a má dostatok miesta pre 120 pasažierov sediacich v dvoch radoch. Zaujímavé je, že Viñals nenavrhol lietadlu okná. Domnieva sa, že vzhľadom na vysokú rýchlosť a úroveň tlaku by bolo bezpečnejšie rozhodnúť sa pre dizajn bez okien. Nahradil ich „digitálnymi“.

Nadzvukové prúdové lietadlo by bolo poháňané vodíkovými palivovými článkami, čo je typ technológie, vďaka ktorej by bolo podstatne efektívnejšie ako priemerné dopravné lietadlo, pokiaľ ide o spotrebu paliva, ako aj emisie. Navrhovaný koncept by bol schopný dosiahnuť rýchlosť 6760+ km/h, čo je ekvivalent Mach 5+, teda viac ako päťnásobok rýchlosti zvuku.

Zdroj: supercarblondie.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať