SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Nová zbraň s riadenou energiou má náklady na jeden výstrel len 13 centov

2

Britská vláda zavádza do svojej výzbroje novú zbraň s riadenou energiou, označovanú ako rádiofrekvenčná zbraň s riadenou energiou (Radio Frequency Directed Energy Weapon – RFDEW). Cieľom tejto zbrane je nahradiť strely v hodnote niekoľkých miliónov dolárov oveľa lacnejšou alternatívou, ktorá stojí len 13 centov za jeden výstrel.

Táto zbraň sa zavádza popri laseroch a iných zbraniach s riadenou energiou v rámci reakcie na meniace sa geopolitické prostredie. Použitie rakiet na zostrelenie lacných bezpilotných lietadiel nie je nákladovo efektívne a zásoby rakiet sú obmedzené.

Na druhej strane zbrane s riadenou energiou ponúkajú cenovo dostupnejšie riešenie, keďže môžu potenciálne vystreliť nekonečne veľa ráz s využitím energie namiesto pevných nábojov. RFDEW, ktorý môže obsluhovať len jedna osoba, dokáže odhaliť, sledovať a zasiahnuť viacero hrozieb v okruhu jedného kilometra.

Môže byť nainštalovaný na rôznych platformách, ako sú vojnové lode alebo nákladné vozidlá, a je primárne určený na zameriavanie dronov a elektroniky lietadiel pomocou elektromagnetického žiarenia. Testovanie RFDEW je naplánované na september ako súčasť projektu Ealing spolu s laserovou zbraňou DragonFire. Tieto testy pomôžu vyhodnotiť systémy a určiť možné zlepšenia.  

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Družice reakcia na: Nová zbraň s riadenou energiou má náklady na jeden výstrel len 13 centov

21.5.2024 07:05
No a keď to vystrelí, tak bude silné že to až ochromí družice na obežnej dráhe. A Starlinky popadajú jak prezreté slivky.
Reagovať

RE: Družice reakcia na: Družice

21.5.2024 10:05
No s kvadratom vzdialenosti klesa indukovane napetie. Cize ziadna druzica.... Na druhu stranu musi mat raketa alebo lietadlo nejaku antenu alebo co. Inac si neviem predstavit ako to chcu zostrelit. Jedine ked spalia elektroniku. Ale nato je jednoducha ochrana....
Na druhu stranu cim vyssia frekvencia, tak tym nissia hlbka vniku... (Satelitne anteny su vonku...)...
Neviem ai predstavit kolko voltov je v antene.... A ake frekvecnie...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať