TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

IQOS VEEV / High-tech elektronická cigareta, ktorú si nastavíte cez smartfón

7

IQOS VEEV už na prvý pohľad zaujme svojím čistým dizajnom a prekvapí ľahkosťou. Toto zariadenie je mimoriadne kompaktné. Pozornosť ďalej upúta absencia portu na tabakové náplne, na ktoré sú používatelia pri zariadeniach IQOS zvyknutí.

Miesto toho disponuje priestorom určeným na kapsuly plnené nikotínovou náplňou. IQOS deklaruje, že vo VEEV zredukoval všetky možné škodlivé látky až o 95 %, čo je výrazná inovatívna zmena v segmente vapingových zariadení. IQOS tým opäť potvrdil svoju neustálu snahu hľadania menej rizikových alternatív ku fajčeniu klasických cigariet. IQOS VEEV sa ideálne hodí aj tým používateľom, ktorí premýšľajú nad zmenou svojho vapingového zariadenia.

Obsah balenia

IQOS VEEV sa dodáva zabalený v elegantnej jednoduchej krabici. V balení nájdete okrem zariadenia aj nabíjačku USB-C, nabíjací kábel a používateľskú príručku.

Telo zariadenia

Telo VEEV je vyrobené z jedného bloku brúseného hliníka, ktorý nezachytáva odtlačky prstov. Vďaka hliníku je používanie aj oveľa bezpečnejšie. Ak vám zariadenie napríklad omylom vypadne z ruky, je minimálna šanca, že sa mu niečo stane.

Kapsulové náplne

Používatelia e-cigariet určite vedia, ako často sa stáva, že tekutina z nich vytečie alebo preteká. IQOS túto nepríjemnú používateľskú skúsenosť posunul na inú úroveň, kapsuly sú prekvapivo pevné. Ich obsah nepreteká ani nekvapká, poskytuje maximálny komfort používania a k vytekaniu kvapaliny nedôjde ani po prípadnom páde.

Kapsuly sú vyrobené z plastu, pričom sa na ich hornej strane nachádza špecifická farba, ktorá symbolizuje príchuť, ktorú práve vapujete. V repertoári náplní sa nachádzajú rôzne príchute a aj rozdielna intenzita nikotínu, takže ak máte chuť na zmenu, kapsulu jednoducho vyberiete zo zariadenia a nahradíte ju inou.

Každá náplň obsahuje 1,5 ml e-liquidu. Tieto náplne sú dostupné v rôznych príchutiach (tabaková, zmesi ovocia, mentolová) s hladinou nikotínu 1,6 % (18 mg/ml). Jedna kapsula vydrží 350 až 400 ťahov. V závislosti od toho, ako silno potiahnete, sa počet potiahnutí môže líšiť.

Puzdrové náplne sa dodávajú ako balenie alebo v kartóne s pomerne nízkou cenou, pričom jedno balenie má dve kapsuly a kartón obsahuje päť balení. Pri prerátaní počtu potiahnutí si ľahko spočítate, že ide o finančne nenáročné potešenie.

Náplne sa dodávajú vo vzduchotesnom uzavretom obale. Po vybratí si všimnite žltý prúžok na spodnej strane, čo symbolizuje, že je náplň nová a nepoužívaná. Máte takisto možnosť vidieť priehľadnú oblasť, v ktorej sa nachádza e-liquid.

Ako na to?

V prvom rade potrebujete vytiahnuť žltý pásik, ktorý vyčnieva zboku na spodnej časti kapsuly. Po vytiahnutí prúžku vložte modul do zariadenia VEEV, ktoré automaticky zavibruje. Uvidíte LED diódy signalizujúce, že je pripravený na použitie. Kapsula sa pripevňuje k telu veľmi jednoducho. Zariadenie funguje na mechanizme aktivovanom ťahom, nemusíte teda čakať, kým sa nabije, ťaháte, kedykoľvek máte chuť. Pri ťahu zariadenie zavibruje, pričom si túto funkciu môžete ovládať v rámci aplikácie.

Aplikácia na lepšie prispôsobenie 

Ďalšia významná vlastnosť IQOS VEEV je, že má aj funkciu bluetooth na spárovanie s vaším smartfónom. Mobilná aplikácia vám umožní vykonávať nasledujúce funkcie:

• Uzamknutie zariadenia
• Monitorovanie potiahnutí
• Prispôsobenie oblaku pary
• Vypnutie/zapnutie zvuku podobného „bublaniu“ fajky shisha
• Systém overovania veku
• Funkcia Nájsť môj vaporizér
• Vypnutie/zapnutie responzívneho reagovania (haptická reakcia, pri ktorej vám zariadenie počas vapovania jemne vibruje na perách)

Ďalšia vlastnosť tohto zariadenia, ktorú oceňujeme, je technológia prevencie suchých potiahnutí, vďaka ktorej neexistuje šanca, aby ste vdychovali suchú paru naprázdno a zažili tak pocit spálenej chuti. Ak nikotínová kvapalina dôjde, zariadenie túto informáciu dostane a pomocou vibrácií budete upozornení, že treba náplň vymeniť.

Stále pripravený na použitie

Na boku VEEV sa nachádza vypínač, ktorým sa zapne. Veľmi sme ocenili, že nebolo potrebné čakať, kým dôjde k zahriatiu. Po stlačení vypínača je zariadenie ihneď pripravené na použitie. Tesne nad tlačidlom sú LED diódy, ktoré indikujú úroveň nabitia batérie.

IQOS VEEV je napájaný 230 mAh internou batériou, ktorá je schopná vydržať celý deň v závislosti od používania. Zariadenie má indikátor nabitia batérie – štyri malé LED diódy usporiadané tesne nad tlačidlom. Svietenie všetkých štyroch LED diód symbolizuje plnú batériu, pod 75 % až 50 % nabitia svietia tri prúžky, pod 50 % až 25 % dva LED prúžky a pod 25 % uvidíte iba jeden LED prúžok, čo znamená, že zariadenie treba nabiť. Ak je úplne vybité, pred vypnutím začne posledná LED dióda blikať. VEEV má v spodnej časti nabíjací port USB typu C a úplné nabitie batérie trvá približne 30 minút.

Možnosti farieb

IQOS VEEV sa dodáva v piatich farbách: Velvet Grey, Brilliant Gold, Lucid Teal, Copper Rose a Marine Blue.

Záver

VEEV sa príjemne drží v ruke, je ľahký a vizuálne atraktívny. Možnosť spárovania s mobilnou aplikáciu, v ktorej je k dispozícii množstvo funkcií, ho robí jednou z najlepších dostupných ponúk pre používateľov elektronických cigariet. Pestrý repertoár náplní ulahodí mnohým používateľom, hoci niektorým vaperom môžu chýbať iné príchute liquidov. IQOS VEEV určite poteší skupinu ľudí, ktorá chce fajčenie obmedziť alebo prejsť na menej rizikový variant.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Zdravá alternatíva, kvalitná konštrukcia, bluetooth aplikácia, rýchle nabíjanie, výborná cena
- Nič podstatné

Cena: 19 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Veronika Drobná

Všetky autorove články

7 komentárov

Nezaplatíme, somarina. Nech si to nechajú. reakcia na: IQOS VEEV / High-tech elektronická cigareta, ktorú si nastavíte cez smartfón

31.7.2022 14:07
Nezaplatíme Nika, je to somarina. Nech si to nechajú. Takéto somariny nekupujeme.
Reagovať

Ste normalni?!? reakcia na: IQOS VEEV / High-tech elektronická cigareta, ktorú si nastavíte cez smartfón

27.7.2022 18:07
Propagovat fajcenie! Akakolvek forma fajcenia je skodliva zdraviu, idioti!
Reagovať

oh my god reakcia na: IQOS VEEV / High-tech elektronická cigareta, ktorú si nastavíte cez smartfón

27.7.2022 07:07
Kde je slovo inzercia? Čistý PR článok. Toto je ozaj za hranicou dobrej novinárčiny..
Reagovať

Hlupa Veronika Drobna klame reakcia na: oh my god

28.7.2022 07:07
Hlupa Veronika Drobna klame
Reagovať

záverečné hodnotenie reakcia na: IQOS VEEV / High-tech elektronická cigareta, ktorú si nastavíte cez smartfón

26.7.2022 10:07
to záverečné hodnotenie to "zabilo". Plusy: zdravá alternatíva. Zdravá??? WTF?
Reagovať

záverečné hodnotenie reakcia na: IQOS VEEV / High-tech elektronická cigareta, ktorú si nastavíte cez smartfón

26.7.2022 10:07
to záverečné hodnotenie to "zabilo". Plusy: zdravá alternatíva. Zdravá??? WTF?
Reagovať

kam sme sa to dopracovali reakcia na: IQOS VEEV / High-tech elektronická cigareta, ktorú si nastavíte cez smartfón

26.7.2022 08:07
ked sa moze propagovat fajcenie. Ak to ma byt zdrave tak tam nedavajte nikotin aspon. najlepsie len cistu vodu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať