SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Ikea Vappeby / HiFi „lampička“

5

IKEA je známa ako výrobca nábytku, ale aj najrôznejších doplnkov do domácností. Už dlhší čas má vo svojej ponuke aj rôzne modely reproduktorov.

Outdoorová lampa Vappeby s integrovaným reproduktorom prichádza s minimalistickým dizajnom pripomínajúcim hasičskú sirénu. Vrchný klobúk aj spodná časť tela sú vyrobené z odolného ABS plastu. Aby si IKEA zachovala dekórum, nejde to bez skladania, takže v balení nájdete polykarbonátovú rukoväť, ktorú musíte pripevniť štvoricou skrutiek ku klobúku. Potrebný imbusový kľúčik je, samozrejme, priložený. Pred prvým použitím je dobré dobiť batériu. Na to slúži konektor USB-C ukrytý vo výreze na spodnej strane. No to je všetko, čo treba urobiť. Teraz už stačí iba zapnúť, spárovať s mobilným zariadením alebo PC a používať. Z ovládacích prvkov tu nájdete trojicu tlačidiel: na zapnutie, párovanie s bluetooth a vzadu na prepínanie svetla. Vpredu dominuje veľký otočný ovládač hlasitosti so stavovou LED, ktorého stlačením zaraďujete pauzu a play. Druhým stlačením zapínacieho tlačidla môžete spustiť priamo prehrávanie Spotify zo smartfónu.

Lampa má LED zdroj svetla s výkonom 1,5 W. Ten svieti smerom dole, takže osvetľuje podložku pod sebou. Ide teda skôr o dekoračné svetlo. Lampa je určená na vonkajšie použitie na balkón, terasu, do altánu a podobne. Má stupeň krytia IP65, takže zvládne aj pobyt na daždi. Svetlo má dva stupne jasu. Zaujímavejší ako svetlo je však reproduktor. Ten je umiestnený v tunelovom výreze smerom dole a vyžaruje smerom ku kužeľovému difuzéru, ktorý zabezpečuje 360° šírenie zvuku. Ak trocha odbočím, 360° systémov na trhu nájdete pomerne veľa, ale zďaleka nie všetky dokážu skutočne homogénne šíriť zvuk a často sa vyskytnú výseky, v ktorých sa niektoré časti frekvenčného spektra šíria horšie a zvuk je skreslený. Toto však nie je prípad Vappeby. Napriek veľmi zaujímavej cene totiž za zvukovou časťou zariadenia stojí známa švédska firma Sonos, prestížny výrobca HiFi zariadení. Zariadenie hneď po zapnutí prekvapí vynikajúcim zvukom, ktorý by ste v tejto kategórii vlastne ani nečakali. Je pravda, že oproti zariadeniam Sonos tu chýba možnosť multiroomového pripojenia cez Wi-Fi, ale na druhej strane, ak si užívate pohodu na terase, bohato postačí. Zvuk je plný a vyvážený v celom frekvenčnom spektre, basy sú výrazné, nie však skreslené, čistý je prenos vokálov aj zvonivých výšok. Hudobný výkon 10 W na predpokladané využitie viac ako postačuje. Pri 50 % využití svetla a zvuku vystačí batéria na 11 až 13 hodín počúvania, zariadenie však môžete mať aj trvalo pripojené k zdroju cez USB-C, takže v prípade potreby môžete využiť aj powerbank.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Vynikajúci zvuk, odolnosť, výdrž, neutrálny dizajn, možnosť napájania cez USB-C
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Výkon 10 W, výkon svetla 1,5 W, batéria Li-ion 18650 3300 mAh, napájanie USB-C 5 V/2 A

Cena: 59,90 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

5 komentárov

Lampičku som kúpila v Moebelixe v BB za 4€ na stôl a za 2€ LEDkovú žiarovku. Už dávno nemajú tieto ceny. reakcia na: Ikea Vappeby / HiFi „lampička“

7.7.2022 17:07
Si robíte srandu? Načo by som dávala 60€? Keď lampičku stolovú mali v Moebelixe v Banskej Bystrici za 4€ a za 2€ LED žiarovku do nej. Smola, už je vypredaná, kúpila som 3 kusy za 18€ kompletka. Na zvuk mám pc repráky Logitech x210 za 20€ z obchoďáku s počítačmi v Liptovskom Mikuláši. Tiež už roky vypredané. Už majú len tú dražobu, čo nik nekúpi.
Reagovať

RE: Lampičku som kúpila v Moebelixe v BB za 4€ na stôl a za 2€ LEDkovú žiarovku. Už dávno nemajú tieto ceny. reakcia na: Lampičku som kúpila v Moebelixe v BB za 4€ na stôl a za 2€ LEDkovú žiarovku. Už dávno nemajú tieto ceny.

31.7.2022 21:07
To myslíš vážne ?
Reagovať

RE: Aj ja som kupoval v Moebelixe v Banskej Bystrici: reakcia na: Lampičku som kúpila v Moebelixe v BB za 4€ na stôl a za 2€ LEDkovú žiarovku. Už dávno nemajú tieto ceny.

7.7.2022 18:07
Mali celo odpružený horský bicykel s kotúčovými brzdami za 90€ v akcií. Už dávno nemajú tieto ceny, len tú dražobu, čo nik nekúpi.
Reagovať

IKEA reakcia na: Ikea Vappeby / HiFi „lampička“

4.7.2022 21:07
nám za tie roky troška splastovatela. Kde sú tie casy ked vsetko bolo z ekologických materiálov. Dnes gro tovaru je plast, plast, plast. Tomu sa hovori ekologia ? To uz so svedskym prirodnym stylom nema nic spolocne ..... Mali by sa tam troska zamysliet !
Reagovať

IKEA reakcia na: Ikea Vappeby / HiFi „lampička“

4.7.2022 21:07
nám za tie roky troška splastovatela. Kde sú tie casy ked vsetko bolo z ekologických materiálov. Dnes gro tovaru je plast, plast, plast. Tomu sa hovori ekologia ? To uz so svedskym prirodnym stylom nema nic spolocne ..... Mali by sa tam troska zamysliet !
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať