SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Inovatívna batéria s bipolárnou elektródou umožní dojazd až 1450 km

3

Vďaka novej technológii bipolárnej elektródy s označením BEEP (bipolar electrode-to-pack) by polovodičové batérie pre elektrické vozidlá od spoločnosti Solidion Technology so sídlom v Dallase mohli zabezpečiť dojazd viac ako 1450 km na jedno nabitie. Patentovaná konštrukcia batérie má za cieľ vyriešiť cenové a rozmerové obmedzenia súčasných polovodičových batérií.

Zjednodušením konštrukcie batérie a použitím len malého počtu konektorov a jedného puzdra ponúka technológia BEEP spoločnosti Solidion ľahšiu výrobu a nižšie náklady. Nová technológia batérií by v prípade úspechu výrazne prekonala dojazd elektrických vozidiel dostupných na súčasnom trhu. Napríklad Lucid Air Grand Touring má v súčasnosti najdlhší dojazd v USA – 660 km na jedno nabitie.

V prípade modelu Nio ET7, ktorý sa začal predávať v Číne koncom apríla, automobilka deklarovala schopnosť dosiahnuť približne 1000 kilometrov na jedno nabitie. Inovatívna batéria spoločnosti Solidion by mohla pomôcť zmierniť obavy spotrebiteľov o dojazd a viesť k väčšiemu rozšíreniu elektrických vozidiel v porovnaní s tradičnými vozidlami na benzín.  

Zdroj: thecooldown.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Iba somár... reakcia na: Inovatívna batéria s bipolárnou elektródou umožní dojazd až 1450 km

27.5.2024 08:05
... by si kúpil elektromobil.
Poznám zopár ľudí čo to majú a len nadávajú akú hlúposť urobili.
Dlhé nabíjanie batérie ak nie je k dispozícii rýchlonabíjačka čo ešte zďaleka nie je samozrejmosť, dojazd cca 300km, max. 450 ak nevyužívate napr. zimné vykurovanie alebo jazdíte v režime "eco" . Nehovoriac o tom, že celý čas čo ste v aute ste uložení v elektromagnetickom poli, ktoré síce nie je silné ale zatiaľ nie sú preskúmané dlhodobé účinky napr. na reprodukciu alebo zdravie všeobecne.
Reagovať

kilometre reakcia na: Inovatívna batéria s bipolárnou elektródou umožní dojazd až 1450 km

24.5.2024 14:05
nechapem ten titulok 1450 km.
aka kapacita baterie? hmotnost a podobne?
ved takyto dojazd moze byt aj teraz, akurat je potrebne mat mega velku bateriu.
Reagovať

Imbecil kLacko a kHubinsky trepu klamstva reakcia na: Inovatívna batéria s bipolárnou elektródou umožní dojazd až 1450 km

24.5.2024 08:05
Imbecil kLacko a kHubinsky trepu klamstva
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať