SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Za ChatGPT už asi nebude treba platiť

Technológie
1

Nedávno spoločnosť OpenAI predstavila najnovší model GPT-4o, ktorý ponúka viac než len aktualizáciu ChatGPT. Najvýraznejšou funkciou je hlasový režim, ktorý GPT-4o využíva a ktorý premení ChatGPT na virtuálneho asistenta. Zaujímavé je, že OpenAI tento pokročilý model vrátane hlasového režimu sprístupňuje všetkým používateľom zadarmo, čo je odklon od ich predchádzajúceho prístupu založeného na predplatnom.

Predtým boli rozšírené funkcie vyhradené len pre platiacich používateľov, tí neplatiaci mali k ChatGPT obmedzený prístup. Teraz však OpenAI mnohé z prémiových funkcií poskytuje používateľom zadarmo. Tento krok predstavuje významné rozšírenie prístupu pre neplatiacich používateľov, čím sa 20-dolárový mesačný poplatok za ChatGPT Plus stáva menej opodstatneným.

Používatelia s bezplatným účtom ChatGPT získajú prístup k modelu GPT-4o, ktorý bol predtým k dispozícii len platiacim zákazníkom. Tento model ponúka lepšie porozumenie obrazu, lepšie odpovede a lepší výkon pri neanglických textoch. Okrem toho má funkcie, ako je analýza údajov, odosielanie súborov, možnosti videnia a prehliadanie webových stránok. Teraz môžu tieto možnosti využívať aj neplatiaci používatelia.

Ďalšia predtým exkluzívna platená funkcia, ktorá je teraz prístupná zadarmo, je obchod GPT Store, v ktorom môžu používatelia nájsť špecializované boty na rôzne úlohy, napríklad na prekladanie alebo prípravu jedla. Okrem toho majú teraz používatelia zadarmo prístup k pamäti ChatGPT, čo znamená, že si chatbot pamätá minulé konverzácie, čím sa zabezpečuje kontinuita medzi četmi.

Napriek tomu pre neplatiacich používateľov stále existujú isté obmedzenia. Platiaci používatelia aplikácie GPT-4o majú päťnásobne vyššie limity správ v porovnaní s neplatiacimi. Rozdiel v limitoch správ, odhadovaný približne na 10 až 16 správ za tri hodiny pre neplatiacich používateľov, môže mať vplyv na častých používateľov, ktorí sa spoliehajú na chatbot OpenAI. Po dosiahnutí limitu sú používatelia preradení do modelu GPT-3,5, ktorý má menej funkcií.

Platiaci používatelia môžu využívať výhody rozšírených limitov správ a nepretržitého prístupu k funkciám GPT-4o vrátane analýzy údajov, odosielania súborov, videnia a prehliadania webu. Pripravovaný hlasový režim bude mať pravdepodobne rovnaký model. Bezplatná úroveň poskytuje ochutnávku pokročilých funkcií, ale častí používatelia zrejme budú musieť platiť predplatné. Pre väčšinu používateľov je však bezplatná úroveň dostatočná.

GPT-3.5 stále vyhovuje väčšine jednoduchých úloh, zatiaľ čo GPT-4o zvládne zložitejšie alebo multimodálne požiadavky. Okrem toho, ak bude potrebný rýchlejší model GPT, používatelia sa môžu obrátiť na službu Copilot. Rozhodnutie spoločnosti OpenAI ponúkať mnohé prémiové funkcie používateľom zadarmo znamená významný posun v prístupnosti. Hoci stále existujú obmedzenia, väčšina používateľov sa teraz môže spoľahnúť na možnosti bezplatnej úrovne.

Zdroj: lifehacker.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Imbecil kLacko a kHubinsky trepu klamstva reakcia na: Za ChatGPT už asi nebude treba platiť

24.5.2024 08:05
Imbecil kLacko a kHubinsky trepu klamstva
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať