PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022

Inovované herné notebooky Predator Helios, Predator Triton a Nitro od Aceru

0

Spoločnosť Acer na globálnej tlačovej konferencii prenášanej online predstavil svoje novinky s ktorými chce zabojovať o priazeň záujemcov o ultrabooky, herné notebooky a zariadenia podporujúce kreativitu. Ultrabook Swift 5 a novú značku odolných notebookov a tabletov Enduro sme predstavili v samostatnom článku. Herné notebooky sú teraz vybavené najnovšími procesormi Intel Core H desiatej generácie pre výkon porovnateľný so stolným počítačom, ktore ale možno vziať kamkoľvek. Grafické karty NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER alebo RTX 2070 SUPER poskytujú výkon potrebný na zvládnutie vyššieho počtu snímok za sekundu pre rýchle displeje s vysokou obnovovacou frekvenciou zaisťujúcich plynulý obraz bez rozmazania aj pri najnáročnejších hrách. Notebooky majú aj vylepšené chladenie aby poskytli čo najvyšší výkon pri optimálnych teplotách.

Predator Helios 700 s posuvnou klávesnicou HyperDrift bol aktualizovaný tak, aby bol osadený buď pretaktovateľným procesorom Intel Core i9-10980HK alebo i7-10875H a grafikou NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER alebo RTX 2070 SUPER. Notebook využíva nové riešenie chladenia s názvom Predator Powergy, ktoré je súčasťou modelov s procesorom Intel Core i9. Powergy je špeciálny materiál s 3,83 × vyššou vertikálne tepelnou vodivosťou, než má meď, čo zlepšuje účinnosť vyžarovanie tepla notebooku. Všetky modely sú vybavené tromi medenými heatpipe, technológiou Acer CoolBoost, technológiou Vapor Chamber a dvoma Acerom navrhnutými ventilátory AeroBlade  3D štvrtej generácie. Medzi ďalšie aktualizácie razantne zvyšujúcich výkon patrí rýchlejší 2 933MHz operačnej pamäte (max. 64 GB), ďalší port Thunderbolt 3 (spolu sú dva) a najnovšie sieťové riešenie Killer DoubleShot Pro (bezdrôtová sieť Wi-Fi 6 AX1650i + ethernet E3100G), aby bola zaistená vysoká rýchlosť pre sieťové hry. Kritické aplikácie majú vyššiu prioritu a tým aj šírku pásma. Rýchle PCIe NVMe SSD zapojené v režime RAID 0 udržujú všetko s bleskovou odozvou a hry vyniknú na krásnom 17,3 "144Hz Full HD IPS displeji notebooku Helios 700 s technológiou NVIDIA G-SYNC. Herný notebook Predator Helios 700 bude v oblasti EMEA k dispozícii v septembri za cenu od 2699 €.

Predator Helios 300 zvýšil latku pre herné notebooky a ponúka lepší pomer cena / výkon. Teraz je k dispozícii s najnovšími procesormi Intel Core desiatej generácie, pretaktovateľným grafickým procesorom NVIDIA GeForce RTX 2070 s Max-Q dizajnom, Full HD IPS displejom s obnovovacou frekvenciou 240 Hz, uhlopriečkou 15,6 "a 3ms dobou odozvy. Môže byť osadený až 32 GB pamäte DDR4 SDRAM s taktom 2 933 MHz, dvoma PCIe NVMe SSD v režime RAID 0 a až 2 TB pevným diskom. Poskytuje tak dostatočnú rýchlosť a úložisko potrebné pre tvorbu veľkých knižníc AAA hier a filmov. Technológia DTS: X Ultra Audio vylepšuje celkový výkon zvuku a herné zážitky, poskytuje špičkový 360 ° priestorový zvuk pre vychutnanie si multimédií v realistickom prostredí. So slúchadlami poskytuje autentické zvukové zážitky a umožňuje počuť zvuky tak, ako bolo zamýšľané nezávisle na tom, ako sú blízko či ďaleko. Tiež ponúka špeciálne vyladené zvukové režimy, ktoré boli optimalizované pre rôzne herné žánre ako je stratégia, RPG alebo FPS. Notebook je vybavený dvoma ventilátormi, z ktorých je jeden novo navrhnutý AeroBlade 3D štvrtej generácie, ktorý znižuje hlučnosť, a zároveň zvyšuje prietok vzduchu. Technológia Acer CoolBoost ™ umožňuje ručné nastavenie ventilátorov, aby bolo zaistené nepretržité chladenie kritických oblastí. Nechýbajú ani strategicky umiestnené otvory pre nasávanie a výdych vzduchu. Herný notebook Predator Helios 300 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júli za cenu od 1299 €.

Výkonný, a pritom tenký herný notebook Predator Triton 300 bol aktualizovaný tak, aby ponúkol procesor Intel Core série H desiatej generácie, až grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2070 s Max-Q dizajnom a obnovovaciu frekvenciu displeja 240 Hz. 15,6 "Full HD IPS displej má dobu odozvy 3 ms, jas až 300 nitov a pokrýva 100% farebného priestoru sRGB, čo je ideálne pre hranie hier i tvorbu obsahu. Ďalej notebook podporuje osadenie až troma M.2 SSD (jedno PCIe , dve PCIe / SATA), čo poskytuje dostatok úložného priestoru a rovnako tak aj bleskovo rýchle prenosy, po ktorých hráči túžia. K pokročilému riešenie chladenia, ktoré využíva dvojventilátorový chladiaci systém s jedným kovovým ventilátorom AeroBlade 3D, technológiu CoolBoost a strategicky umiestnené otvory pre nasávanie aj výdych vzduchu, boli novo pridané tri heatpipe. Všetok tento výkon je zasadený do tenkého a ľahkého kovového tela, ktoré má hrúbku iba 19,9 mm a váži len 2,1 kg, čo uľahčuje hranie na cestách. Cena od 1399 €.

Aktualizovaný notebook Nitro 7 je ďalšou možnosťou pre hráčov hľadajúcich ľahkú prenosnosť. Jeho elegantné kovové telo má hrúbku iba 19,9 mm a váži len 2,5 kg, pritom stále dokáže uchladiť procesor Intel Core série H desiatej generácie a grafiku  GeForce RTX 2060. Vďaka  trom slotom pre vysokorýchlostné M.2 SSD, kapacite až 1 TB v konfigurácii RAID 0, až 32 GB pamäte DDR4-2933 a sieťovým riešením Killer Ethernet E2600 a Intel Wi-Fi 6, sa hry načítavajú neuveriteľne rýchlo a rovnako tak sú mimoriadne nízke aj časy odozvy. Konštrukcia chladenie notebooku Nitro 7 využíva dva ventilátory, štyri kanály pre výdych vzduchu a technológiu Acer CoolBoost . Tú je možné aktivovať v aplikácii pre zvýšenie rýchlosti otáčok ventilátora o 10% a tým i chladenie procesora / grafického jadra o 9% v porovnaní s automatickým režimom. Okrem týchto vylepšení zvyšujúcich výkon, sa môže notebook pochváliť aj 15,6 "Full HD IPS displejom s matným povrchom, obnovovacou frekvenciou 144 Hz a 3ms dobou odozvy pre ostrý a plynulý obraz a hladké hranie bez rozmazania. Herný notebook Nitro 7 bude v oblasti EMEA k dispozícii v júli od za cenu od 1299 €.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Acer Predator PREDATOR HELIOS Predator triton Acer nitro

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať