Internet na vnútroeurópskych letoch od Telekomu je do konca februára v pilotnej prevádzke zdarma

Telekomunikácie
0

Telekom predstavil  pre svojich zákazníkov novú internetovú službu, vďaka ktorej môžu zostať v spojení so svetom aj počas letu ponad Európu. Nová služba umožňuje bezplatný prístup na internet na palube lietadiel leteckých spoločností Lufthansa, Austrian Airlines a Eurowings

Službu Internet v lietadle Beta predstavuje hovorca Telekomu Michal Korec Služba štartuje v pilotnej prevádzke, v rámci ktorej ju môžu cestujúci zákazníci vyskúšať bezplatne až do konca februára 2020. Služba umožňuje časovo a dátovo neobmedzený prístup na internet prostredníctvom WiFi pripojenia až do rýchlosti 600 kbps, čo postačuje na bežnú komunikáciu či surfovanie po webe. V rámci pilotnej prevádzky je služba dostupná bezplatne do 29. 2. 2020 pre všetkých zákazníkov Telekom s aktívnym mesačným programom služieb (mobilný paušál alebo služby pevnej siete). Služba je dostupná len cez aplikáciu Telekom. Stiahnutím a inštaláciou najnovšej aktualizácie aplikácie sa v menu aplikácie objaví ikonka služby Internet v lietadle Beta

Rýchlosť dátového prenosu je maximálne 600 kbps. Služba je určená primárne pre surfovanie na internete, emaily a chat a nie je vhodná pre sťahovanie väčších objemov dát či online sledovanie videa (streaming).

Postup aktivovania služby:

  • Ak v Telekom aplikácii nenájdete ikonku služby Internet v lietadle Beta, stiahnite si poslednú aktualizáciu aplikácie.
  • Po aktualizácii si zapnite aplikáciu, kliknite na ikonku služby Internet v lietadle Beta a pár jednoduchými krokmi si nakonfigurujte službu v aplikácii. Odporúča sa vykonať aktiváciu ešte pred samotným letom.
  • V lietadle si na telefóne zapnite letový režim, otvorte Telekom aplikáciu a kliknite na ikonku služby Internet v lietadle Beta. Ak ste si v predchádzajúcich krokoch nakonfigurovali službu v aplikácii, tá vás automaticky pripojí na internet.

Aktualizácia Telekom aplikácie je dostupná od dnes pre všetkých používateľov zariadení s Androidom aj iOS.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Telekom internet v lietadle

Pridať komentár