CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

JBL Live Beam 3 / Pekný dizajn, výborný zvuk

0

Po úspechu slúchadiel JBL TourPro 2 prichádza teraz výrobca s celou sériou slúchadiel JBL Live 3, ktoré sú charakteristické špičkovým zvukom, ponúkajú až 50 hodín prehrávania, odolnosť až IP55, potlačenie hluku, priestorový zvuk a test sluchu na dosiahnutie čo najlepšieho zvuku. K nám na test dorazil zástupca tejto série v podobe modelu Live Beam 3. Špecialitou celej série je farebný 1,45-palcový dotykový displej na nabíjacom puzdre. Puzdro s displejom nie je u výrobcu úplná novinka, tentoraz je však kompaktnejšie a skutočne sa vám zmestí do vrecka. Slúchadlá navyše napriek špičkovým technológiám prichádzajú s prijateľnou cenou.

Displej na puzdre je zaujímavý dizajnový prvok, nie je tu však iba na parádu. Umožňuje kompletné ovládanie a nastavenie funkcií slúchadiel, ako je ovládanie prehrávania, hlasitosť, ANC, transparentnosť, ekvalizér, priestorový zvuk, vyhľadávanie slúchadiel (Find My Buds), výber tapety, jas obrazovky, notifikácie, stav batérie a iné. Ďalšie funkcie a počiatočné nastavenie sú potom k dispozícii v mobilnej aplikácii JBL Headphones. Novinkou je napríklad tvorba vlastnej tapety, ktorú môžete nahrať do puzdra. Môžete na to využiť akúkoľvek fotku z vašej galérie alebo priamo z fotoaparátu. Dôležitejšia však je možnosť zmerania sluchu a prispôsobenie zvuku priamo vám. Tento proces sa spúšťa mobilnou aplikáciu a celé meranie trvá niekoľko minút, určite však odporúčam absolvovať ho. Kvalita zvuku je po meraní neporovnateľná a slúchadlá dokážu poskytnúť vyvážený zvuk so širokým rozsahom od dunivých basov až po čisté výšky. Ak si prepnete medzi výstupom bez merania a po meraní, akoby ste počúvali úplne rozličné slúchadlá. Veľmi slušne pracuje aj potlačenie hluku. Nedosahuje síce kvalitu vlajkových modelov konkurencie, aj keď tie majú úplne iné cenovky, no v bežných situáciách, ako je cestovanie vlakom alebo sedenie v rušnej kaviarni, potláčajú hluk dostatočne dobre. Transparentnosť má dva režimy: Ambient Aware a TalkThru, ktoré zabezpečujú možnosť komunikácie s okolím bez potreby vyťahovať slúchadlá z uší. Priestorový zvuk je niekedy menej úspešný, ale môže byť vhodný pre niektoré druhy videoobsahu.

Slúchadlá sú konštruované ako štupľové so stopkou. Pri prvom nastavení si teda musíte vybrať správne silikónové vložky na utesnenie v ušiach. S tým vám takisto pomôže aplikácia, ktorá vám zmeria obe uši a zobrazí, či vám slúchadlá sedia, alebo musíte vložky vymeniť. Dizajn slúchadiel aj puzdra je veľmi vydarený, o čom svedčí aj zisk ocenenia iF Design Award 2024. Slúchadlá dobre držia v ušiach, takže ani pri prudších pohyboch nemajú tendenciu vypadávať.  

Displej na puzdre nie je veľký žrút energie. Slúchadlá ponúkajú 12 hodín prehrávania na jedno nabitie a ďalších 36 hodín s puzdrom. Pri používaní ANC je výdrž približne 10 hodín. Rýchle nabíjanie poskytuje štyri hodiny prehrávania za desať minút nabíjania.

JBL Live Beam 3 plnia svoj prísľub pohodlia a funkčnosti. Zvuk je skvelý, potláčanie hluku efektívne a výdrž batérie solídna. Vzhľadom na cenu sú tieto futuristické slúchadlá jedným z najvýhodnejších nákupov na trhu. Ak by vám samotný tvar slúchadiel nevyhovoval, v sérii Live nájdete tiež modely Flex 3 a Buds 3 ktoré sa odlišujú práve tvarom samotných slúchadiel, pričom nabíjacie púzdro s displejom aj funkcie majú spoločné. Všetky slúchadlá sú dostupné v štyroch farebných prevedeniach, čiže každý zákazník si môže vybrať.

Celá séria JBL Live prichádza do predaja už od 1.7.2024 na Slovensko a v dňoch 28.6 - 30.6.2024 môžete tieto novinky získať za super uvádzacie ceny na stránke www.jbl.sk, kde môžete získať parádnu zľavu 30% z odporúčanej maloobchodnej ceny 199.99 €.

Verdikt: Výborný zvuk, potlačenie hluku, nadštandardné funkcie.

PARAMETRE:

Model: JBL Live Beam 3, bluetooth verzia: 5.3, A2DP V1.4, AVRCP V1.6.2, HFP V1.8, menič: dynamický 10 mm, frekvenčný rozsah: 20 Hz – 40 kHz, typ batérie: Lítiovo-iónová polymérová 68 mAh/3,85 V v slúchadlách, 680 mAh/3,8 V, nabíjanie 5 V/1 A 2 h, čas prehrávania samotných slúchadiel 9 až 12 h v závislosti od zapnutých funkcií.

Hodnotenie:

+ Výborný zvuk, puzdro s ovládaním, účinné potlačenie hluku, výbava, výdrž
- Nič podstatné

Celkovo: 10/10

Zapožičal: DSI Slovakia, www.jbl.sk 
Cena: 199,99 EUR

 

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať