SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement

JBL WIND 3S / Ozvučte si svoj bicykel

1

Ak radi jazdíte na bicykli či kolobežke, možno vám po celý čas vŕta v hlave, čo vám na vaše jazdy ešte chýba. Jednou z odpovedí na túto otázku by mohla byť novinka od značky JBL, prenosný reproduktor WIND 3S. Je priamo cielený na cyklistov, takže v balení dostanete špeciálny dokovací držiak s uchytením na rúrku. Ten môžete použiť všade tam, kde je takáto rúrka k dispozícii, či už pôjde o riadidlá bicykla, o kolobežku, kočík a podobne. Reproduktor má na tento účel primerané rozmery, takže na riadidlách nevyzerá nepatrične a vďaka kvalitnému upevneniu dobre drží. Reproduktor sa na základňu nasúva pomocou klipsu, ktorý inak poslúži aj na pripnutie na opasok  alebo ramenný popruh batoha. Pripojenie zabezpečuje bluetooth, takže hudbu môžete streamovať z mobilu, inteligentných hodiniek, ale aj z iných zariadení. Ak na výlete zmoknete, o reproduktor sa báť nemusíte, vďaka krytiu IP67 to v pohode prežije.

Menič je obdĺžnikového tvaru s rozmermi 43 × 47 mm a výkonom 5 W. To postačuje na slušné ozvučenie aj počas jazdy na bicykli. Na prispôsobenie zvuku je k dispozícii ekvalizér s dvoma voľbami nastavenia, jedna slúži práve na zvýraznenie basov za jazdy. Dizajnovo sa reproduktor ponáša na hrubšie mydlo so všetkými stranami zaoblenými. Ovládacie prvky sú tvorené embosovanými tlačidlami so symbolmi ich funkcie. Na prednej strane je tlačidlo play a dvojica tlačidiel ovládania hlasitosti. Hore na bokoch sú tlačidlá prepínania skladieb a spredu tlačidlo zapnutia a ekvalizéra.  Predná strana je potiahnutá balistickou tkaninou, takže reproduktor znesie aj horšie zaobchádzanie. Nabíjací konektor USB-C je umiestnený zospodu pod gumovou krytkou. 

Príjemne prekvapí kvalita zvuku. Niežeby to človek od JBL nečakal, ale vzhľadom na malé rozmery reproduktora sa až nechce veriť, ako dobre hrá. Aj keď papierovo zvláda basy až od 110 Hz, sú vcelku presvedčivé a subjektívne mi rozhodne basová zložka nechýbala. Navyše pri jazde na bicykli sa toto pásmo prirodzene potláča, takže sa veľmi dobre hodí ekvalizér, ktorý charakteristiku upravuje. Vcelku je zvuk jasný, vyvážený, s dostatočným pokrytím celého spektra. Výkon reproduktora na daný účel bohato postačuje a pri zastávke si užijú hudobný zážitok aj vaši športoví kolegovia. Ak práve nejazdíte na bicykli, môže byť dobrým spoločníkom aj na výletoch či túrach, pripevnený na batohu alebo opasku. S výdržou až 5 hodín by mal vystačiť na väčšinu výletov.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita zvuku, odolnosť, možnosti uchytenia, malé rozmery
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Menič: 43 × 47 mm/1,5", výstupný výkon: 5 W RMS, frekvenčný rozsah: 110 Hz – 20 kHz, odstup signálu od šumu: > 85 dB, kapacita batérie: 1050 mAh, čas nabíjania batérie: 2,5 hodiny (5 V/1 A), čas prehrávania hudby: až 5 hodín (závislosti od úrovne hlasitosti a audio obsahu), bluetooth verzie 5.0, profily bluetooth: A2DP 1.3, AVRCP 1.6, rozmery (š × v × h): 90 × 73,2 × 35,8 mm, hmotnosť: 0,230 kg 

• Cena: 79,99 EUR

Zľava 20% s kódom JBLNEXTPW3S na www.jbl.sk pre prvých 30 čitateľov.

• Viac info: www.jbl.sk

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

1 komentár

Perfiš reakcia na: JBL WIND 3S / Ozvučte si svoj bicykel

31.7.2023 14:07
Rád zažívam ľudí, čo obšťastňujú iných svojím mizerným hudobným vkusom. Hlavne že z takýchto blbostí sa rynú prebasované pesničky plné nadávok, a s generovaným rytmusom.

Znie to ako keby malému decku niekto stúpil na nohu, a dal mu pod mávajúce ručičky BeatBox.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať