SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

V roku 2020 bude kľúčových týchto 12 technologických zručností

Technológie
1

Nový rok sa zvyčajne spája s rôznymi predsavzatiami. Môžete medzi ne zaradiť aj osvojenie týchto dvanástich najžiadanejších technologických zručností, aby ste držali krok s inováciami.

1. Strojové učenie
Strojové učenie sa v moderných technológiách stáva čoraz obľúbenejším. Ide vlastne o automatické zlepšovanie počítačového programu. Odborníci na strojové učenie študujú počítačové algoritmy, ktoré to umožňujú. Je to dôležitá technická zručnosť, ktorú možno uplatniť v každom priemyselnom odvetví. Aj digitálni asistenti ako Siri či Alexa a autonómne vozidlá sa spoliehajú na strojové učenie.

2. Marketing prostredníctvom chatbotov
Používanie konverzačných robotov (chatbotov) sa v oblasti moderných marketingových technológií dosť podceňuje. Pritom chatboty predstavujú neuveriteľne silný nástroj pre služby zákazníkom a stávajú sa čoraz potrebnejšími. Konverzačné roboty môžu znížiť náklady na služby zákazníkom o 30 %, čím by mohli do roku 2022 ušetriť podnikom viac ako 8 miliárd dolárov ročne.  

3. Umelá inteligencia
V súčasnosti už umelá inteligencia preniká do všetkých odvetví od zdravotnej starostlivosti po elektronický obchod. Obchodná hodnota vytvorená umelou inteligenciou v roku 2022 sa odhaduje na 3,9 bilióna dolárov.

4. Vývoj mobilných aplikácií 
Dnes už nestačí, aby spoločnosť mala skvelý web. Ak chce zostať relevantnou, potrebuje aplikácie. To je dôvod, prečo je mobilných aplikácií žiadaná technologická zručnosť, ktorú sa v roku 2020 treba naučiť. A nejde len o mobilné telefóny. Vývoj pre mobilné zariadenia sa bude týkať aj nositeľnej elektroniky, virtuálnej a rozšírenej reality a pod.

5. Dizajn UI/UX
Hoci sa môže zdať, že dizajnovanie UI a UX je to isté, v skutočnosti sú to veľmi odlišné veci. Keď navštívite webovú stránku, uvidíte jej layout, navigáciu, zobrazí sa vám používateľské rozhranie (UI – user interface). Dizajnéri UI pomáhajú vytvárať vizuálne príťažlivé a ľahko použiteľné webové stránky. Dizajnéri UX (user experience – používateľská skúsenosť) však pracujú viac v pozadí. Skúmajú a testujú všetky prvky interakcie používateľa s webom. Dizajnéri UX zabezpečujú, že web bude fungovať správne bez ohľadu na to, ako používateľ s webom komunikuje. Takže ak pracujete v oblasti dizajnu, obzvlášť v kombinácii s A/B testovaním, zvážte osvojenie tejto technologickej zručnosti.

6. SEO/SEM (Search Engine Marketing)
SEO (optimalizácia vyhľadávacích nástrojov) a SEM (marketing vyhľadávacích nástrojov) patria medzi najdôležitejšie aspekty moderných marketingových oddelení. Preto je to jedna z najužitočnejších technologických zručností, ktoré by ste si mali v roku 2020 osvojiť. Viac návštevníkov na stránke znamená pre firmu viac preda. Z toho dôvodu je dôležité naučiť sa, ako zvýšiť návštevnosť webových stránok. Na to však musíte porozumieť analýze údajov a výkonnosti.

7. Internet vecí (IoT)
Tento výraz sa zvyčajne používa na označenie objektov, ktoré vzájomne komunikujú cez internet bez nutnosti ľudského zásahu. Môže ísť o stroje, zariadenia, predmety. Keďže IoT je čoraz obľúbenejší, jeho bezpečnosť sa stáva dôležitým aspektom. Preto aj pozícia odborníka na kybernetickú bezpečnosť IoT je určite perspektívne pracovné miesto.

8. Dátová veda a analýza dát
Až 84 % podnikov už zaviedlo iniciatívy v oblasti pokročilej analýzy a big data. Prečo? Pretože sa predpokladá, že príjmy z aplikácií a analýz big data sa v roku 2026 zvýšia na 19,4 miliardy dolárov. Dátoví vedci už teraz patria k najvyhľadávanejším odborníkom práve pre obrovský rozmach big data. Znalosť analýzy dát by mala byť v roku 2020 vysoko výnosná zručnosť.

9. Vizualizácia dát
Vizualizácia dát kombinuje vedu a umenie, pretože premieňa tabuľky a správy o údajoch na diagramy a grafy, ktoré sú ľahšie pochopiteľné. Premena analytických informácií na umeleckejšiu grafiku nie je ľahká práca, a preto to bude v roku 2020 vyhľadávaná a dôležitá technická zručnosť. Vizualizácia dát pomáha podnikom porozumieť veľkému množstvu údajov a rozhodovať o budúcnosti.

10. Cloud computing
V súčasnosti čoraz viac spoločností prechádza na cloudové riešenia. Jedna z najdôležitejších a najpoužívanejších cloudových služieb je Amazon Web Services, ktorý zahŕňa viac ako 50 rôznych služieb. Masívny posun ku cloudovým riešeniam znamená, že cloud computing je jedna z najziskovejších technologických zručností.

11. Blockchain
Blockchain bol pôvodne vytvorený pre kryptomenu bitcoin. Teraz sa používa pre aplikácie a služby, ktoré ľudia používajú v každodennom živote, ako sú platby typu peer-to-peer, crowdfunding, digitálne hlasovanie a ďalšie. Naučiť sa používať blockchain pri programovaní je technická zručnosť, ktorá by sa mohla veľmi oplatiť.

12. Extendovaná realita (rozšírená a virtuálna realita)
Rozšírená realita (augmented reality – AR) pridáva digitálne prvky do zobrazenia reálneho sveta pomocou smartfónu alebo iného typu fotoaparátu. Virtuálna realita (VR) ponúka pohlcujúci zážitok, ktorý úplne vylučuje reálny okolitý svet. AR a VR sú veľmi dôležité technologické zručnosti, ktoré sa treba učiť v roku 2020.

Získavanie týchto technologických zručností by mohlo výrazne pomôcť vo vašom kariérnom napredovaní.

Zdroj: inc.com.

Redakcia

Všetky autorove články
pocitac Digital dáta web online internet stroj technika buducnost dizajn

1 komentár

Veľké firmy reakcia na: V roku 2020 bude kľúčových týchto 12 technologických zručností

10.12.2019 11:12
Nejmajú čo robiť s peniazmi. Tak prostredníctvom masívnych a celosvetovo precízne naplánovaných akcií odvádzajú pozornosť... od dôležitého.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať