Komplexné a bezpečné riešenia pre vašu firmu od Telekomu

Bezpečnosť
1

Špeciálny projekt

Kľúčovými piliermi moderných IT riešení pre firmy je nielen výkonný hardvér, spoľahlivý softvér, ale aj  rýchla a bezpečná komunikácia. V praxi to znamená vysokorýchlostný internet, zabezpečenie sieťovej infraštruktúry a výhodné mobilné paušály pre zamestnancov. Riešenia od telekomunikačných operátorov majú v tejto oblasti konkurenčnú výhodu a špecialisti, ktorí pre firmy navrhnú a implementujú moderné cloudové a ICT riešenie na mieru, majú dostatok skúseností z návrhom architektúry a zabezpečením vlastnej komunikačnej infraštruktúry.  

Dôležitou súčasťou digitálnej transformácie vo firmách je zefektívnenie procesov a komunikácie. Komplexné riešenie pre firmy od Telekomu zahrňuje digitalizáciu a využívanie cloudu, efektívnu správu siete, zabezpečenie, vysokorýchlostné pripojenie a mobilné paušály a taktiež inovatívne riešenia, či už v oblasti komunikácie v rámci internetu vecí a M2M komunikácie, alebo v oblasti inteligentného merania a vyhodnocovania spotreby energií. 

IT bezpečnosť - kybernetické hrozby sú čoraz sofistikovanejšie, preto súčasťou digitálnej transformácie musí byť nielen zefektívnenie procesov, ale aj maximálne zabezpečenie. Súčasťou komplexného riešenia je preto aj poradenstvo v IT bezpečnosti a implementácia preverených systémov ochrany s integrovanou dátovou konektivitou. Preverených preto, lebo tieto riešenia Telekom sám nasadzuje v ostrej prevádzke. Kvalitné sieťové zabezpečenie zabráni úniku kľúčových informácií, ekonomickým stratám aj hrozbe paralýzy celej spoločnosti. Jeho súčasťou je služba Managed firewall vás chráni pred útokmi typu Phishing, spyware, či pred obávaným ransomvérom. Prostredníctvom využívania služby Network Protector dokážete efektívne ochrániť svoju IT infraštruktúru pred stále sofistikovanejšími útokmi DDoS. Tento typ útokov je prevažne orientovaný na webové stránky, e-shopy a na každú firmu, ktorá prevádzkuje nejaký druh sieťovej služby.

Správa siete - digitalizácia, to je aj neustála vzájomná interakcia používateľov, aplikácií a jednotlivých zariadení. A úspech takejto spolupráce sa začína a končí na silnej a bezpečnej konektivite, stabilnej technologickej infraštruktúre a multicloudovej stratégii. Súčasťou komplexného riešenia pre firmy je návrh ICT ekosystému, ktorý bude optimalizovať cesty dátových tokov, konfigurácia všetkých sietí a serverov a taktiež prípadné audity a konzultácie. Riešenie zahrňuje manažovanú LAN, službu Telekom SD-WAN Services, či zriadenie bezpečného prístupu do firemnej siete pre zamestnancov na Home-Office.

Digitalizácia a cloud – výhody cloudových, prípadne hybridných riešení sa ukázali aj počas pandémie, pretože umožnili rýchly prechod na prácu z domu, efektívnu tímovú spoluprácu a komunikáciu so zamestnancami, zákazníkmi a partnermi. Cloudové riešenia Telekomu fungujú ako vysokokapacitné úložisko pre firemné dáta, ktoré ľahko prepojíte s komunikačnými a kolaboračnými nástrojmi. Hlasové nahrávky, databázy, chatboty,... toto všetko máte teraz k dispozícii, aby ste posunuli efektivitu svojej práce na ďalšiu úroveň. K dispozícii je napríklad Telecom Cloud, profesionálny housing vašich IT systémov v dátových centrách Telekomu, či Microsoft 365 pre firmy

Volanie a internet - bezpečná sieť, špičková konektivita a bezchybne fungujúce volanie sú predpokladom každého úspešného biznisu. Vďaka profesionálnemu mobilnému paušálu MT Professional Plus a pevnému internetu Business Internet je možné vyhovieť aj tým najnáročnejším požiadavkám. Či už potrebujete bezpečné spojenie pri práci na diaľku alebo vysokorýchlostný internet do kancelárie, máme pre vás riešenie.

IoT a inteligentné merania – dôležitým atribútom Industry 4.0 je komunikácia v rámci internetu vecí. To umožňuje zefektívniť procesy pomocou inteligentného merania a analýzy dát z IoT systémov. Špeciálna úzkopásmová sieť NB-IoT je určená výhradne na prenos dát. Umožňuje spoľahlivo, bezpečne a lacno prepojiť obrovské množstvo zariadení na rozsiahlom území. Výhodou je dosah signálu aj na ťažko prístupné miesta, do podzemia alebo pod vodu. Vďaka NB–IoT môžete monitorovať svoje výrobné prostriedky, tovar, ľudí. Všetky koncové zariadenia je navyše možné na diaľku riadiť a nastavovať pomocou jednoduchej aplikácie alebo webu. Tarify M2M Universal umožňujú dátovú hlasovú a SMS komunikáciu zariadení.  K dispozícii je Smart Metering na vzdialený odpočet energií (voda, teplo) pomocou inteligentných senzorov. Platforma ThingsBoard poskytuje prehľad o aktuálnom stave spotreby, ktorý vám umožní efektívnejšie plánovať.  Smart Asset Tracking je vhodný najmä pre logistické spoločnosti, prevádzkovateľov skladov či spoločnosti s pracovníkmi v teréne. Senzory umožňujú presné sledovanie zásielok v reálnom čase, vďaka čomu si môžete efektívnejšie naplánovať dopravu.

Resumé

Komplexné riešenia sú nielen efektívne, ale aj bezpečné a úsporné. Bez ohľadu na to, ktoré komponenty riešenia sa rozhodnete implementovať, budú sa vám venovať skúsení vyškolení a certifikovaní odborníci, ktorí vám poradia a pomôžu v ktorejkoľvek etape implementácie a následnej prevádzky riešenia, počnúc analýzou vašich procesov, cez návrh projektu komplexného riešenia prispôsobeného individuálnym potrebám, implementáciou a 24 x 7 podporou.

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

1 komentár

super vec od telekomu, len tak dalej reakcia na: Komplexné a bezpečné riešenia pre vašu firmu od Telekomu

26.6.2021 13:06
len tak dalej telekom, ste super
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať