Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Lamax 15 000mAh Fast Charge / Rýchla energia na cesty

0

Smartfóny pomaly, ale iste narastajú, veľké displeje vyžadujú veľa energie a mnoho po­užívateľov so sebou často nosí aj ďalšiu elektroniku, ktorá pri dlhšom pobyte mimo domova potrebuje dobiť. Ak sme niekde mimo civilizácie, je navyše výhodné, keď nabíjanie bude rýchle. Pre tieto prípady je dobrý pomocník aj testovaný powerbank Lamax 15 000 mAh Fast Charge. Ako už názov napovedá, ide o väčší model s kapacitou batérie až 15 000 mAh, ktorý navyše podporuje rýchle nabíjanie. Jeho ďalšia veľká výhoda je v tom, že umožňuje nabíjanie až troch zariadení súčasne.

Powerbank má robustnú konštrukciu, ktorá je tvorená z vrchnej a spodnej strany hliníkovými krytmi a plastovou obrubou po celom obvode. Na prednom čele sú umiestnené štyri konektory: 2× USB-A, 1× USB-C a jeden micro USB. Ten posledný slúži iba na nabíjanie powerbanku a na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je to navyše, pretože powerbank možno nabíjať aj cez obojsmerný port USB-C. Na druhej strane zvyšuje kompatibilitu a dobre poslúži, ak náhodou nemáte k dispozícii nabíjačku s káblom USB-C. Okrem konektorov na prednej strane nájdete po bokoch tlačidlo kontroly batérie a štvoricu malých LED diód na kontrolu stavu nabitia batérie. Powerbank Lamax si rozumie so všetkými štandardmi rýchleho nabíjania. Okrem QC3.0 sú to aj FCP od Huawei, AFC od Samsungu, Power Delivery, PE od MTK a ďalšie. Ak nabíjané zariadenie nepodporuje žiadny zo štandardov rýchleho nabíjania, môže sa nabíjať napätím 5 V a maximálnym prúdom 2,4 A. Zariadenie obsahuje všetky potrebné ochrany proti prehriatiu, skratu, nadmernému vybitiu alebo prepólovaniu. Ako som spomínal, máte možnosť ním nabíjať súčasne tri zariadenia – dve cez USB-A a jedno cez USB-C. Výkon nabíjania je, samozrejme, zdieľaný a powerbank dosahuje maximálny výkon 18 W. Pozitívne je, že takýto výkon vie využiť aj pri nabíjaní internej batérie, takže tú prostredníctvom 18 W nabíjačky dokážete nabiť za niečo viac ako hodinu. Kapacita batérie umožňuje niekoľkonásobné nabitie smartfónu, tabletu, prenosných reproduktorov, slúchadiel, hodiniek a množstva ďalšieho vybavenia.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Rýchle obojsmerné nabíjanie, možno nabíjať 3 zariadenia naraz, veľká kapacita
- Väčšie rozmery

PARAMETRE:

• Model: Lamax 15 000mAh Fast Charge, akumulátor: Li-pol 15 000 mAh, nabíjacie režimy: výstup 2× USB (QC 3.0): 3,6 ~ 6,5 V / 3 A, 6,5 ~ 9 V / 2 A, 9 ~ 12 V / 1,5, USB-C: 5 V / 3 A, 9 V / 2 A, 12 V / 1,5 A, vstup: microUSB: 5 V / 2 A, 9 V / 2 A, USB-C: 5 V / 3 A, 9 V / 2 A, rozmery: 135 × 70 × 18 mm, hmotnosť: 330 g

HODNOTENIE: 10/10


                                         

 

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať