SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Lamax Heroes General 1 - pohodlný a cenovo dostupný herný headset

2

Prívlastok „cenovo dostupný“ je popri kvalite hlavným krédom produktov českej spoločnosti Lamax. Herný headset Lamax Heroes General 1 je názornou ukážkou, že v jednoduchosti sa skrýva krása. Týka sa to hlavne pripojenia pomocou kábla s 3,5 mm Jack konektorom, pretože takéto pripojenie má nulovú latenciu.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Kábel nie je až takým limitujúcim faktorom ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, hlavne ak je v balení aj 2 m predlžovací kábel. Na optimálnu pozorovaciu vzdialenosť hoc aj veľkého monitora vám stačí základný kábel s textilným opletením a pri konzolovom hraní sa kábel pripája do konektora v gamepade.  

Ak máte počítač, ktorý má samostatné konektory pre slúchadlá a mikrofón, žiadny problém, v balení je aj redukcia na dva konektory. Odmenou za nepatrné nepohodlie v porovnaní s bezdrôtovými hernými slúchadlami vám okrem nulovej latencie bude aj 100 % kompatibilita so všetkými počítačovými platformami aj hernými konzolami.

Na kábli je oválna krabička s otočným prvkom na ovládanie hlasitosti a vypínačom mikrofónu.

Čalúnený hlavový most, okraje mušlí s mäkkou pamäťovou penou aj optimálny prítlak mušlí sú zárukou pohodlného nosenia. Mušle sú k mostu upevnené pomocou vysúvacích kovových úchytov, vďaka ktorým je tento headset prakticky nezničiteľný aj pri nešetrnom zaobchádzaní. Povrchová úprava plastových častí mušlí pôsobí na dotyk ako keby boli jemne pogumované. Čalúnenie mušlí pasívne tlmí hluk, hlavne ventilátorov herného PC, alebo notebooku, nie však natoľko aby ste boli odizolovaní od okolia.

Odoberateľný mikrofón je nielen praktický, ale aj pomerne kvalitný a svojou konštrukciou a smerovou charakteristikou mikrofónovej vložky účinne potláča hluk okolia. Lamax túto technológiu marketingovo označuje ako ENC (Enviromental Noise Cancellation)  Nakoľko slúchadlá neobsahujú žiadnu elektroniku, za technológiu LAMAX BeatBass sa skrýva konštrukcia a vyladenie akustických meničov s priemerom 53 mm. Veľký priemer meničov umožňuje, aby ich membrány kmitali takmer lineárne, čo prispieva k výbornému podaniu zvukov v celom pásme od 20 Hz po 20 kHz. Nakoľko sa slúchadlá pripájajú cez Jack konektor, k dispozícii nie je žiadna špecializovaná aplikácia, avšak zvuk si samozrejme môžete doladiť pomocou ľubovoľného ekvalizéra, ktorý funguje na úrovni zvukového čipu v PC, alebo smartfónu. Mne apka pre slúchadlá určite nechýba a nepoznám nikoho, kto by sa hoc aj s maximálne vyšperkovanou apkou na nastavenie slúchadiel vydržal hrať dlhšie než 15 minút.

Zvuk je vyladený v súlade s predpokladaným používaním, čiže pre hry, ale aj na počúvanie zvuku multimédií.  Zvýraznené sú basy a trochu aj výšky sú voči strednému pásmu mierne zvýraznené. Takáto charakteristika sa hodí pre dynamické hudobné žánre ako je rock, či pop. Pre džez, alebo klasiku môžete skúsiť ekvalizérom trochu potlačiť basy.

Verdikt: Pohodlný a robustný headset pre hráčov aj na počúvanie hudby.  Káblové pripojenie je zárukou nulovej latencie.

Technické parametre:

Akustické meniče 53 mm; Frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz; impedancia 32 Ohm; citlivosť slúchadiel 100 dB +/- 4 dB; citlivosť mikrofónu -58 dB; hmotnosť 355 g; Cena 55 eur

Plusy, mínusy:

+ Kvalitný zvuk, pohodlné nosenie
-  Pripojenie len pomocou 3,5 mm Jack konektora

Hodnotenie: 8/10

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Lamax Heroes General 1 herný headser

2 komentáre

Som vďačný reakcia na: Lamax Heroes General 1 - pohodlný a cenovo dostupný herný headset

30.8.2023 20:08
Dobrý deň, volám sa Mavis Marian Agure z USA. Chcem svetu povedať o veľkom a mocnom zosielateľovi kúziel menom Dr. UDAMA ADA. Môj manžel ma podvádzal a už sa nezaväzoval ku mne a našim deťom, keď som sa ho opýtala, v čom je problém, povedal mi, že sa do mňa nemiloval a chcel sa rozviesť, bola som taká zlomená, že som plakala veľa dní a nocí ale odišiel z domu bez toho, aby povedal, kam ide. Hľadal som niečo online, keď som uvidel článok o tom, ako skvelý a mocný Dr. UDAMA pomohol toľkým v podobnej situácii ako ja, jeho e-mailová adresa tam bola, tak som mu poslal e-mail, v ktorom som mu povedal o svojom probléme, povedal mi, že vráti sa ku mne do 24 hodín, ak urobím všetko, o čo ma žiada, čo som urobil, ako ma požiadal, v deň hniezdenia sa môj manžel na moje najväčšie prekvapenie vrátil domov a plakal a prosil ma, aby som odpustila a prijala môže vám tiež pomôcť kontaktovať ho ešte dnes; E-mail udamaada@yahoo.com Zavolajte / WhatsApp +18185329812
Reagovať

podcast o manželstve a vzťahu reakcia na: Lamax Heroes General 1 - pohodlný a cenovo dostupný herný headset

29.6.2023 05:06
Dobrý deň, priateľu, bol som zranený a zlomilo mi to srdce, keď sa medzi mnou a mojím manželom pred siedmimi mesiacmi v manželstve stal veľmi veľký problém. Tak zlé, že dal prípad na rozvodový súd. Povedal, že už nikdy so mnou nechce byť a že ma už nemiluje. Tak sa zbalil z domu a prinútil mňa a moje deti prežiť intenzívnu bolesť. Snažil som sa ho všetkými možnými prostriedkami po mnohých prosbách vrátiť, no neúspešne. A potvrdil, že sa rozhodol a už ma nechce vidieť. A tak som raz večer, keď som sa vracal z práce, stretla svojho starého priateľa, ktorý si hľadal manžela a všetko som mu vysvetlila, tak mi povedal, že jediný spôsob, ako môžem získať svojho manžela späť, je navštíviť kúzelníka, pretože to naozaj urobil tiež. Na mágiu som teda nikdy neveril, no nezostávalo mi nič iné, len sa riadiť jeho radami. Potom mi dal e-mailovú adresu kúzelníka, ktorého navštívil. Dr WAVA. Nasledujúce ráno som poslala e-mail na adresu, ktorú mi dal, a zaklínač mi sľúbil, že v najbližších dvoch dňoch dostanem svojho manžela späť. Aké úžasné vyhlásenie!! Nikdy som tomu neveril, tak sa so mnou rozprával a povedal mi všetko, čo musím urobiť. Potom ich urobím Bez zvýšenia, potom mi o dva dni prekvapivo zavolal manžel, ktorý sa mi posledných 7 mesiacov neozval, aby mi oznámil, že sa vráti. Tak úžasný!! A tak sa v ten deň vrátil s množstvom lásky a radosti a ospravedlnil sa za svoju chybu a bolesť, ktorú spôsobil mne a mojim deťom. Potom od toho dňa bolo naše spojenie silnejšie ako predtým, s pomocou veľkého čarodejníka. Takže, ak máte nejaké problémy, poradím vám, kontaktujte Dr. WAVA na email: drwava3@gmail.com alebo ho kontaktujte na WhatsApp a -Viber s týmto číslom: +22960784513
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať