Lamax Heroes General 1 - pohodlný a cenovo dostupný herný headset

0

Prívlastok „cenovo dostupný“ je popri kvalite hlavným krédom produktov českej spoločnosti Lamax. Herný headset Lamax Heroes General 1 je názornou ukážkou, že v jednoduchosti sa skrýva krása. Týka sa to hlavne pripojenia pomocou kábla s 3,5 mm Jack konektorom, pretože takéto pripojenie má nulovú latenciu. Kábel nie je až takým limitujúcim faktorom ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, hlavne ak je v balení aj 2 m predlžovací kábel. Na optimálnu pozorovaciu vzdialenosť hoc aj veľkého monitora vám stačí základný kábel s textilným opletením a pri konzolovom hraní sa kábel pripája do konektora v gamepade.  

Ak máte počítač, ktorý má samostatné konektory pre slúchadlá a mikrofón, žiadny problém, v balení je aj redukcia na dva konektory. Odmenou za nepatrné nepohodlie v porovnaní s bezdrôtovými hernými slúchadlami vám okrem nulovej latencie bude aj 100 % kompatibilita so všetkými počítačovými platformami aj hernými konzolami.

Na kábli je oválna krabička s otočným prvkom na ovládanie hlasitosti a vypínačom mikrofónu.

Čalúnený hlavový most, okraje mušlí s mäkkou pamäťovou penou aj optimálny prítlak mušlí sú zárukou pohodlného nosenia. Mušle sú k mostu upevnené pomocou vysúvacích kovových úchytov, vďaka ktorým je tento headset prakticky nezničiteľný aj pri nešetrnom zaobchádzaní. Povrchová úprava plastových častí mušlí pôsobí na dotyk ako keby boli jemne pogumované. Čalúnenie mušlí pasívne tlmí hluk, hlavne ventilátorov herného PC, alebo notebooku, nie však natoľko aby ste boli odizolovaní od okolia.

Odoberateľný mikrofón je nielen praktický, ale aj pomerne kvalitný a svojou konštrukciou a smerovou charakteristikou mikrofónovej vložky účinne potláča hluk okolia. Lamax túto technológiu marketingovo označuje ako ENC (Enviromental Noise Cancellation)  Nakoľko slúchadlá neobsahujú žiadnu elektroniku, za technológiu LAMAX BeatBass sa skrýva konštrukcia a vyladenie akustických meničov s priemerom 53 mm. Veľký priemer meničov umožňuje, aby ich membrány kmitali takmer lineárne, čo prispieva k výbornému podaniu zvukov v celom pásme od 20 Hz po 20 kHz. Nakoľko sa slúchadlá pripájajú cez Jack konektor, k dispozícii nie je žiadna špecializovaná aplikácia, avšak zvuk si samozrejme môžete doladiť pomocou ľubovoľného ekvalizéra, ktorý funguje na úrovni zvukového čipu v PC, alebo smartfónu. Mne apka pre slúchadlá určite nechýba a nepoznám nikoho, kto by sa hoc aj s maximálne vyšperkovanou apkou na nastavenie slúchadiel vydržal hrať dlhšie než 15 minút.

Zvuk je vyladený v súlade s predpokladaným používaním, čiže pre hry, ale aj na počúvanie zvuku multimédií.  Zvýraznené sú basy a trochu aj výšky sú voči strednému pásmu mierne zvýraznené. Takáto charakteristika sa hodí pre dynamické hudobné žánre ako je rock, či pop. Pre džez, alebo klasiku môžete skúsiť ekvalizérom trochu potlačiť basy.

Verdikt: Pohodlný a robustný headset pre hráčov aj na počúvanie hudby.  Káblové pripojenie je zárukou nulovej latencie.

Technické parametre: Akustické meniče 53 mm; Frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz; impedancia 32 Ohm; citlivosť slúchadiel 100 dB +/- 4 dB; citlivosť mikrofónu -58 dB; hmotnosť 355 g; Cena 55 eur

+ kvalitný zvuk, pohodlné nosenie

-  pripojenie len pomocou 3,5 mm Jack konektora

Hodnotenie: 8

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Lamax Heroes General 1 herný headser

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať