SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Lenovo Legion Y740s

0

Špeciálny projekt

Spoločnosť Lenovo predstavila vo svojom hernom rade Legion novinku v podobe modelu Legion Y740s. Ten prichádza s precíznym spracovaním šasi zo stopercentného hliníka, ktoré je prekvapivo tenké a veľmi ľahké. Legion Y740s navrhnutý pre hráčov, ktorí chcú mobilné zariadenie s vysokým výkonom na hranie hier. 

Notebook s hmotnosťou len 1,7 kg a hrúbkou iba 14,9 mm je ideálny na prenášanie. Pozitívne však je, že to nie je na úkor výkonu alebo použiteľnosti. Zariadeniej používa 15,6-palcový 4K Dolby Vision HDR displej s certifikáciou VESA, HDR 400 so stopercentným pokrytím farebného priestoru Adobe RGB a pixelovou hustotou 286 ppi. Displej podporuje technológiu Dolby Vision a disponuje svietivosťou až 600 nitov. Ak plánujete notebook iba na hranie hier alebo prioritne na hranie hier, môžete zvoliť konfiguráciu s 15,6-palcovým displejom s rozlíšením full HD, s technológiou IPS a obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Maximálna svietivosť tohto displeja je 300 nitov a podporuje technológiu Dolby Vision. 

O pohon sa stará 10. generácia procesorov Intel Core podľa verzie od i5, i7 až po i9. 

Notebook môže byť podľa verzie vybavený pamäťou 16 alebo 32 GB, úložiskom SSD s veľkosťou 512 GB alebo 1 TB. Systém reproduktorov pozostáva z dvojice meničov s výkonom 2 watty a umožňuje reprodukciu zvuku aj vo formáte Dolby Atmos, takže svoje hry si môžete vychutnať aj s priestorovým zvukom.

Zaujímavo je riešená grafika počítača, ktorá v základe pracuje iba s integrovanou grafickou kartou, ale pomocou rozhrania Thunderbolt 3 umožňuje pripojenie dokovacej stanice Legion BoostStation  s externou grafickou kartou. Vďaka tomu si môžete aj napriek malým rozmerom a hrúbke počítača užívať výkon pri hrách ako pri hraní na stolovom hernom počítači. Táto stanica takisto ponúka rozšíriteľné úložisko, ďalšie porty a všetko, čo potrebujete na to, aby ste mohli svoj počítač využívať naplno.

Legion Y740s je prvý herný notebook s inovatívnym chladením Coldfront 2.0 s technológiou odparovacej komory (Vapor Chamber). Na lepšiu a rýchlejšiu cirkuláciu vzduchu disponuje notebook duálnym systémom ventilátorov so štyrmi odvodovými kanálmi. Ventilátory sú osadené 57 polymérovými lopatkami, ktoré zaručujú tichý chod a stabilitu a zabraňujú ich nadmernému znečisťovaniu prachom. 

Samozrejmosť je bohatá konektivita, ktorá obsahuje Wi-Fi 802.11 ax, bluetooth 5, dvojicu USB 3.1 gen. 2  aj dvojicu konektorov USB-C s podporou Thunderbolt™, DisplayPort™, USB 3.1. Ďalej tu je čítačka SD kariet 4 v 1 aj konektor na slúchadlá. 

Lenovo Legion Y740s, notebook s najnovšou generáciou procesorov Intel Core i5 a i7, začína na cene 1499 eur a bude dostupný od leta 2020.

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
Lenovo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať