Lenovo TabM10: Šikovný do tašky, kvalitný na pozeranie filmov

0

Pogumované plastové delo od Lenova sa v ruke drží komfortne, nevyšmykuje sa. Potešil ma 10-palcový displej s vysokým rozlíšením, na ktorom je sledovanie videí, filmov či iných multimédií skutočne pohodlné. Príjemný zážitok podporuje dvojica kvalitných predných reproduktorov s technológiou Dolby Atmos. Okrem toho som tablet v prípade nutnosti využil aj na príležitostné zapisovanie si poznámok v škole či v práci, na to však očividne nie je určený. Jeho primárne využitie určuje audiovizuálna činnosť spolu so surfovaním po internete. Lenovo onálepkovalo svoj produkt označením „family-friendly“ a pridalo extra balíček pre deti, ktorý disponuje aktuálnym a prispôsobeným obsahom pre deti a krytom odolávajúcim nárazom.

Vrátim sa ešte k hrám. Procesor Qualcomm Snapdragon 450 s integrovaným grafickým čipom Adreno 506 zvláda staršie hry obstojne. Problém nastáva pri novších tituloch, solídny framerate na vyšších detailoch nemožno očakávať. Inak som bol spokojný.

Zadná päťmegapixelová kamera podporuje automatické ostrenie, full HD video zvláda na slušných 25 snímkach za sekundu. Čo sa týka kvality šošoviek, iba odrážajú nižšiu cenovú hladinu prístroja. Tablet disponuje 4850 mAh batériou, ktorá ho dokáže poháňať takmer celý deň. Pri celodennom pripojení na Wi-Fi či hraní hier výdrž výrazne klesá. S pribalenou nabíjačkou s koncovkou USB-C trvá plné nabitie okolo troch hodín.

Parametre:

• OS: Android 8.1 Oreo, frekvencia procesora: 1,8 GHz, počet jadier: 8, procesor Qualcomm Snapdragon 450, uhlopriečka displeja: 10,1" (25,65 cm), rozlíšenie: 1920 × 1200, konektivita: GPS, bluetooth, Wi-Fi, kapacita úložiska: 32 GB, operačná pamäť: 3 GB, pamäťová karta: 128 GB (131 072 MB), zadný fotoaparát: 5 Mpx, predný fotoaparát: 2 Mpx, hmotnosť: 480 g, hrúbka: 8,1 mm, rozhranie: výstup na slúchadlá, vstup pre mikrofón, USB Type-C

• Cena: okolo 200 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný displej, hlasné reproduktory, pomer cena/výkon
- Nižší výkon, fotoaparát  

HODNOTENIE:

Skúsenosť: 90 %
Displej: 90 %
Fotoaparát: 50 %
Celkovo: 80 %

Adrián Štefánik

Všetky autorove články
Lenovo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať