SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Lenovo predstavuje nové modely ThinkBook pre profesionálov na cestách

Tlačové správy
0

Lenovo neustále vylepšuje ThinkBook™ Plus Gen 2 i. Zároveň predstavuje nový ThinkBook 13x i s 11. generáciou procesora Intel® Core™ a nový ThinkBook 16p Gen 2 poháňaný najnovšou generáciou mobilných procesorov AMD Ryzen™ a vybavený grafickou kartou NVIDIA® GeForce® novej generácie

Spoločnosť Lenovo dnes oznámila uvedenie nového ThinkBook Plus Gen 2 i na trh a predstavila štýlové notebooky ThinkBook 13x i a ThinkBook 16p Gen 2. Ide o zariadenia vytvorené špeciálne pre profesionálov v malých a stredných firmách (SMB), ktorí si potrpia na dostatočnú mobilitu. Skonštruované sú zo zliatiny hliníku, pričom každé je k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach. Najnovšie modely ThinkBook tak spájajú inovatívne funkcie so sofistikovaným dizajnom, čo užívateľom umožňuje flexibilne pracovať v akomkoľvek prostredí. Najnovšia séria notebookov ThinkBook spája najmodernejšie technológie, ktoré zlepšujú užívateľské prostredie bez ohľadu na to, kde sa používatelia práve nachádza. Nové displeje s pomerom strán 16:10 a obrazom Dolby Vision® HDR, podporou Dolby Atmos® pri vybraných modeloch a najnovšou generáciou grafickej karty NVIDIA GeForce v ThinkBook 16p otvárajú nový svet plný tvorby, úprav a zábavného obsahu. S tým, ako rýchlo sa mení spôsob podnikania, je pre malé a stredné firm často zložité prejsť na hybridné obchodné modely. Je preto veľmi dôležité, aby boli používatelia vybavení tou správnou technológiou, ktorá im umožní prispôsobiť sa akejkoľvek situácii.


ThinkBook Plus Gen 2 i

Jeden dizajn, dve rôzne hardvérové výbavy

Najnovšie notebooky ThinkBook sú navrhnuté na základe skúseností zákazníkov a sústredia sa tak na všetko, čo je pre koncových používateľov naozaj dôležité. ThinkBook Plus Gen 2 i bol vylepšený takmer vo všetkých oblastiach. Medzi kľúčové vylepšenia patria:

  • Pomer vonkajšieho displeja e-Ink k telu notebooku sa zvýšil zo 48 % na 68 %. Ponúka tak väčšiu,12-palcová využiteľnú plochu, pričom rozlíšenie tohto vonkajšieho displeja sa zvýšilo tak, aby zodpovedalo rozlíšeniu 2560x1600, akým disponuje hlavný displej.
  • Výkon bol navýšený vďaka lepšej obnovovaciu frekvencii. Užívateľské rozhranie (UI) e-Ink bolo prepracované tak, aby poskytovalo intuitívnejší prístup k najpoužívanejším informáciám. Teraz ponúka možnosť flexibilného spustenia aplikácií bez toho, aby bolo nutné otvárať vrchnú časť notebooku.
  • Tenší (13,9 mm) a ľahší (1,3 kg) model prechádza na nový 16:10 displej s redukciou modrého svetla. Pomer strán displeja k telu notebooku sa zvýšil zo 78 % na skoro 90%, čo zaručuje takmer dokonalý zážitok zo sledovania.
  • Možnosti dotykovej interakcie boli vylepšené pomocou vstavaného pera, ktoré automaticky spustí vybrané aplikácie pre ľahšie použitie.
  • K možnostiam konektivity patria porty Intel Thunderbolt™ 4, Wi-Fi 61 a nová voliteľná nabíjacia podložka ThinkBook, ktorá je napájaná technológiou Power by Contact® od Energysquare. Tá umožňuje bezdrôtovo nabiť väčšiu batériu až na 15 hodín2 alebo až na 24 hodín2 v prípade využívania iba e-Ink displeja.


ThinkBook 13x i – vo farbe Storm Grey

Kompaktný ThinkBook 13x i, ktorý je dostupný vo farebných odtieňoch Storm Gray alebo Cloud Gray, je jedným z najtenších 13-palcových pracovných notebookov na trhu. S hrúbkou len 12,9 mm a hmotnosťou menšou ako 1,2 kg majú používatelia možnosť prenášať svoje zariadenia bez akejkoľvek námahy, kamkoľvek ich práca zavedie. Tento elegantný notebook sa s výnimkou displeja e-Ink pýši všetkými atribútmi ThinkBook Plus Gen 2 i, ako sú technológie Dolby Vision, Dolby Atmos a Thunderbolt 4. ThinkBook Plus Gen 2 i a 13x i sú navrhnuté na platforme Intel Evo a sú poháňané 11. generáciou nízkoenergetických procesorov Intel Core. Vďaka tomu ponúka vysokú rýchlosť a inteligenciu pri zachovaní skvelej výdrže batérie3. V kombinácii s rýchlou bezdrôtovou sieťou Wi-Fi 61 a 53 Wh batériou to znamená, že sa užívatelia s takou výbavou dokážu prispôsobiť akejkoľvek pracovnej situácii v kancelárii aj mimo nej.

Výkon pro náročných používateľov


ThinkBook 16p Gen 2

ThinkBook 16p poháňaný najnovšími mobilnými procesormi AMD Ryzen osloví náročných používateľov, ktorí túžia po výkonných modeloch s profesionálnou kvalitou zobrazenia, rýchlou pamäťou a vysokorýchlostným pripojením. Používatelia sa môžu tešiť z notebooku optimalizovaného pre videokonferencie prostredníctvom voliteľnej webovej Full HD kamery, ktorá je chránená krytom ThinkShutter. Ocenia určite aj väčší touchpad a pohodlnú podsvietenú klávesnicu, ktorá rozpoznáva okolité svetlo a disponuje klávesami pre rýchly prístup ku konferenčným hovorom. Notebook je vybavený aj ďalšími inteligentnými funkciami, ktoré zlepšujú prácu. Algoritmus pre potlačenie šumu založený na AI potlačí okolitý hluk a užívatelia môžu ľahko prepínať zvukové režimy medzi súkromným režimom pre osobné hovory, zdieľaným pre skupinové volania alebo režimom "prostredie", ak si užívateľ želá zdieľať zvuky z iných zariadení.

ThinkBook 16p bude k dispozícii s voliteľnou grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX novej generácie, ktorá doplní výpočtový výkon procesora AMD Ryzen. Vznikne tak vysoko výkonný notebook so 16-palcovými displejom (2560 x 1600), ktorý môže urýchliť kreatívnu prácu, a to aj vďaka technológiám ray tracing, AI a videám s vysokým rozlíšením. Pre vernosť a presnosť farieb možno Thinkbook 16p konfigurovať tiež s predkalibrovaným displejom s certifikáciou X-Rite™ Pantone®.

Aby mohli byť firemní používatelia pri práci ešte efektívnejšie, dočká sa softvér Lenovo Vantage v najbližších mesiacoch4 niekoľkých aktualizácií, z ktorých niektoré budú špecifické pre malé a stredné firmy, ktoré v rámci aplikácie uvedú, že sa ich zariadenie používa v režime "práca". Medzi nové funkcie patrí pridanie vyhradených stránok, ako Meeting Manager a Creator Center, ktoré používateľom pomáhajú lepšie konfigurovať nastavenia ich zariadení pre online schôdze, kreatívnu prácu a aplikácie. Diagnostiky služba Vantage Smart Performance Services, ktorá je teraz v rámci tejto aktualizácie prístupná na globálnych trhoch, poskytuje užívateľom prístup ku skenovaniu jedným kliknutím, opravám malwaru a odstraňovaniu doteraz neznámych vírusov, pre výkon all-in-one počítača, jeho údržbu a vylepšené zabezpečenie. Vďaka novému progresívnemu ukladaniu do medzipamäte webových aplikácií, ktoré Vantage načíta počas iba niekoľkých sekúnd5, získate rýchlejší prístup ku všetkým novým aj existujúcim funkciám Vantage bez ohľadu na to, kde na svete sa práve nachádzate.

Viac informácií nájdete na stránkach Lenovo CES.

Cena a dostupnosť6

  • ThinkBook Plus Gen 2 i bude dostupný v apríli 2021, cena zatiaľ nebola určená.
  • ThinkBook 13x i bude dostupný v júli 2021, cena zatiaľ nebola určená.
  • ThinkBook 16p bude dostupný v apríli 2021, cena zatiaľ nebola určená.

1 Vyžaduje samostatne zakúpený Wi-Fi router a dátový plán, ktorý sa môže líšiť v závislosti na lokalite. Platia ďalšie podmienky a/alebo poplatky. Rýchlosť Wi-Fi 6 je zvyčajne až 9,6 Gb/s v porovnaní s Wi-Fi 5 s až 3,5 Gb/s. Rýchlosť pripojenia sa bude líšiť v závislosti od polohy, prostredia, stavu siete a ďalších faktoroch.

2 Skutočná výdrž batérie sa bude líšiť a závisí od mnohých faktorov ako je konfigurácia a použitie produktu, softvéru, prevádzkových podmienkach, bezdrôtových funkciách, nastavenie správy napájania a jasu obrazovky a ďalších faktorov.

3 Zdroj: Intel. Merané podľa benchmarku v priemyselnom odvetví a testov Representative Usage Guides a jedinečných vlastností procesorov Intel Core i7 11. generácie, ktoré sú spoločne konštruované ako súčasť komplexného inovačného programu Project Athena, potom testované, merané a overované podľa prémiovej špecifikácie a kľúčových indikátorov vychádzajúcich zo skúseností k zaistenie bezkonkurenčných skúseností pre používateľov. Podrobnejšie informácie o výkone a benchmarku nájdete na www.intel.com/Evo.

4 Medzi januárom a aprílom 2021 budú tieto aktualizácie Vantage sprístupnené na akomkoľvek spotrebiteľskom alebo SMB počítači, ktorý je počas inštalácie zariadenia nakonfigurovaný pre "domáce a kancelárske použitie". Aktualizácie budú k dispozícii v Microsoft Store pre manuálne stiahnutie.

5 Skutočná doba načítania sa môže líšiť v závislosti od regiónu a rôznych konfigurácií.

6 Ceny nezahŕňajú daň, náklady na dopravu alebo opcie a môžu byť zmenené bez predchádzajúceho upozornenia; platia ďalšie pravidlá a podmienky. Ceny predajcov sa môžu líšiť. Dáta o dostupnosti sa môžu líšiť v závislosti na lokalite a produkty môžu byť dostupné len na vybraných trhoch. Všetky ponuky závisia od dostupnosti. Lenovo si vyhradzuje právo kedykoľvek bez upozornenia zmeniť ponuky, funkcie a špecifikácie produktov.

 

 

 

 

 

Zobrazit Galériu

LENOVO

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať