SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Lexar Thor DDR4-3600 UDIMM XMP / Rozšírte pamäťovú kapacitu PC

3

» Dva hlavné dôvody na kúpu pamätí DDR4 sú základná doska a cena. Ak máte základnú dosku podporujúcu pamäte DDR4 a chcete zvýšiť pamäťovú kapacitu, niet čo riešiť. Týka za to hlavne používateľov, ktorí majú zostavu s 8 GB RAM, čo je na náročnejšie aplikácie jednoducho málo. Úspora nákladov v prípade, ak si skladáte nový počítač, či už na hry, alebo výkonovo a graficky náročné operácie, napríklad editovanie videí, nespočíva ani tak v cene samotných pamätí, pretože ceny pamätí DDR5 klesajú, ale ušetríte predovšetkým na základnej doske, keďže dosky pre DDR4 sú oveľa lacnejšie než dosky s najnovšími čipovými súpravami, ktoré sú potrebné pre DDR5. Testoval som 16 GB súpravu tvorenú dvoma 8 GB modulmi. 

Dizajn pamätí, ktorý rozhodujúcim spôsobom dotvárajú masívne hliníkové chladiče s atraktívnou povrchovou úpravou, odvádzajúce teplo z čipov, poteší všetkých používateľov, ktorí majú sklenený bočný kryt, predovšetkým hráčov. Na obale sú uvedené všetky dôležité informácie vrátane prevádzkových frekvencií, napätí či prevádzkovej teploty. Samozrejme, používatelia, ktorí experimentujú s pretaktovaním, sa budú snažiť z pamätí dosiahnuť maximálnu rýchlosť prenosu údajov medzi procesorom a RAM. Kľúčovým údajom je 3600 MHz, presnejšie prenosová rýchlosť 3600 MT/s (megatransferov za minútu). Pamäte podporujú technológiu Intel XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) a AMD Ryzen na optimalizáciu výkonu, takže vyladením môžete v hrách získať zvýšenie obnovovacej frekvencie o niekoľko cenných FPS a mať lepší zážitok z hry. Výška 35,2 mm umožňuje bezproblémové použitie aj v počítačoch s masívnym vzduchovým chladičom procesora.

Testoval som na základnej doske s čipovou súpravou Intel B660 a procesorom Intel i7 11700. Najskôr som nechal implicitné nastavenie, ktoré bolo v tomto prípade 2133 MHz. Systém po výmene alebo doplnení pamätí nastaví pre ne bezpečné parametre, ktoré načíta z čipu SPD (Serial Presence Detect), na ktorom sú uložené všetky informácie o príslušnom pamäťovom module vrátane frekvencií, časovania a napájania. Sú to takzvané bezpečné frekvencie, pri ktorých je zaručené, že systém bude bežať. Následne môžete voľbou profilu XMP alebo b v manuálnom nastavení zvyšovať frekvenciu a testovať, či je systém pri danom nastavení stabilný. Po prekročení parametrov, ktoré daná pamäť ešte dokáže zvládnuť, sa systém automaticky vráti do implicitného nastavenia. Pri hodnotách deklarovaných výrobcom a testovaných pre profil XMP 2.0 čiže 3600 MT/s, časovaní 18-22-22-42 a napätí 1,35 V bežal počítač stabilne. Ak vám záleží viac na spoľahlivosti než na výkone, nastavte profil využívajúci nižšie napájacie napätie 1,2 V. Vo všeobecnosti vyššie napätie znamená vyššiu teplotu čipov, ale v prípade Lexar Thor DDR4-3600 to vďaka účinnému rozvádzaniu tepla pomocou hliníkových chladičov nemusíte riešiť.

PARAMETRE:

• Typ: DDR4; kapacita 16 GB (2 × 8 GB); rýchlosť: 3200 Mb/s / 3600 Mb/s (XMP 2.0); latencia CAS: CL16-18-18-38 / CL18-22-22-42 (XMP 2.0); napätie: 1,35 V (XMP 2.0); max. prevádzková teplota:  85 °C; rozmery modulu: 138,4 ×  35,2 × 6,4 mm

• Cena: 45,50 EUR

• Distribútor: ASBIS SK

• Kúpiť na Datacomp.sk

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

3 komentáre

Dralahalah@gmail.com reakcia na: Lexar Thor DDR4-3600 UDIMM XMP / Rozšírte pamäťovú kapacitu PC

1.8.2023 13:08
Mám 25 rokov. Časť svojho detstva som prežil v Belfaste v Írsku. Časť svojho detstva som strávil aj v Edmontone v Alberte.
Vo veku 14 rokov som fajčil marihuanu a tabak denne, niekoľkokrát denne. Fajčenie marihuany mi pomohlo zabudnúť kto som, ten pocit dostať sa z vlastnej kože bol úžasný. Od prvého úderu sa mi to páčilo. Vtedy som vedel, že som schopný dostať sa von zo seba a môžem pomocou tejto látky zmeniť to, ako sa cítim, alebo sa necítim vôbec. To je presne to, čo som v tej chvíli svojho života chcel.
Vo veku 15 rokov som každú chvíľu fajčil marihuanu a čoskoro som zistil, že všetci okolo mňa pijú alkohol, tak som si povedal, že to skúsim. Myslel som si, že "moji rodičia a súrodenci pijú, takže to nemôže byť také zlé." Prvýkrát som vypil toľko, že mi bolo veľmi zle. Pravdou je, že som nemal rád pitie, ale bolo to spoločensky prijateľné, takže som pil toľko, koľko som mohol. Zdalo sa, že som sa nevedel nabažiť. Moje pitie a užívanie marihuany pokračovalo dva roky.
V 17 rokoch som sa začal čudovať, začal som si uvedomovať, že nie som dobrý v škole ani v športe, tak čo budem robiť so svojím životom. Motal som sa s nesprávnymi ľuďmi, ktorí mi povedali, že nepotrebujem školu a všetko, čo som potreboval, boli oni a bude to v poriadku. Veril som im. Hľadal som niečo, k čomu by som patril. Cítil som sa ako doma.
Povedal som áno a prvýkrát som užil kokaín. Nedalo mi to a začal som užívať kokaín v škole a nakoniec som dostal dosť na to, aby som si mohol zarobiť nejaké peniaze navyše. Jednou z mojich chýb bolo, že som túto látku priniesol do školy, aby som ju predal spolužiakom. Bol som veľmi „úspešný“, ale nevedel som, že si ničím život...chcel som zastaviť arbitráž, ale bol som hlboko vo vnútri, nemôžem prestať chodil som na mnohé rehabilitácie, len aby som získal pomoc. Bol som zatknutý..strávil som takmer rok vo väzení..nepotrebujem pomoc, kým som nevidel iné svedectvo o skvelom lekárovi ALASHIRA, ako pomáha a lieči ľudí z choroby, ako obnovil manželstvo a mnohé ďalšie som sa rozhodol dať mu skús.. kontaktoval som ho a povedal som mu všetko.. povedal, že ma zachráni Povedal som, že to bol vtip.. ale dnes som voľný, neberiem drogy ani marihuanu, teraz som slobodný, vďaka dr ALASHIRA Vlastním ťa svoj život...prosím, priatelia, ak potrebujete, kontaktujte dr alashira, pomôže vám, prosím. Pomôže vám, je to skvelý človek.. e-mail drhalahalah@gmail.com whatsap alebo telefónne číslo +2348115720823 e-mail drhalahalah@gmail. com +2348115720823 whatsaap.
Reagovať

Gerye123@gmail.com reakcia na: Lexar Thor DDR4-3600 UDIMM XMP / Rozšírte pamäťovú kapacitu PC

1.8.2023 13:08
Skvelé správy o tom, ako sa oslobodiť od závislosti od kokaínu. máš pravdu, nemôžeš to urobiť sám... vďaka rodine, ktorá vždy stojí pri mne a hľadá pre mňa pomoc... mali ma nenávidieť, ale išli hľadať riešenia, porozprávam sa so mnou s mnohými terapeutmi z rehabilitačných centier,. tvrdé drogy zabíjajú, prosím, nie je z toho žiaden zisk. Viem, že je ťažké zastaviť to, prečo sa s vami podelím o svoje skúsenosti, takže najprv premýšľajte, kým niekedy stratíte nádej. dajte doktorovi ALASHIROVI skutočnú šancu a pomôže vám získať späť váš život. . email dralahalah@gmail.com WhatsApp +2348115720823... kontaktujte dr ALASHIRA email dralahalah@gmail.com whatsaap alebo volajte +2348115720823..
Reagovať

Harry@gmail.com reakcia na: Lexar Thor DDR4-3600 UDIMM XMP / Rozšírte pamäťovú kapacitu PC

1.8.2023 13:08
Ako človek, ktorý bojoval s drogovou závislosťou a mnohokrát sa sám pokúšal prestať s drogami, som vedel, že zastaviť svoju drogovú závislosť nie je niečo, čo by som mohol urobiť sám... Potrebujem pomoc a podporu od priateľov a rodiny. Dlhé roky to bolo riešenie, ktorému som nechcel čeliť. Ako po tom všetkom, čo som urobil, a živote, ktorý som prežil, som sa hanbil, hanbil a bol som beznádejný. Žil som svoj život v strachu z toho, čo by si o mne pomysleli ostatní, z toho, aký by bol môj život, keby mi doktor ALASHIRA nepomohol... iba to, čo sa opýtal, či som pripravený byť slobodným človekom... a s dôverou som povedal Áno .. ďakujem dr ALASHIRA, si naozaj skvelý človek..neviem ako to robíš, ale si naozaj skvelý...prosím priateľa o ďalšiu pomoc..budem zdieľať jeho kontakt môžete ho kontaktovať cez e-mail dralahalah@gmail .com alebo WhatsApp +2348115720823... ďakujem... napíšte ešte raz dralahalah@gmail.com whatsaap +2348115720823.....
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať