SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

MWC 2024: HONOR predstavil smartfón Magic6 Pro a notebook MagicBook Pro 16

0

HONOR na sprievodnom podujatí počas novinárskeho dňa predstavil nielen nový smartfón Magic6 Pro a notebook MagicBook Pro 16 ale aj filozofiu využitia umelej inteligencie naprieč operačnými systémami.

Vlajkový smartfón HONOR Magic6 Pro prináša novinky a vylepšenia v oblasti fotografovania, zobrazovania, výkonu a užívateľského zážitku s podporou umelej inteligencie. Významne k tomu prispieva nielen špičkový hardvér, ale aj MagicOS 8.0, najnovšia verzia operačného systému založeného na Androide doplnené o AI a užívateľské rozhranie založené na zámeroch užívateľa..

Ťuknutím na oznamovací banner v hornej časti obrazovky sa kapsula Magic Capsule rozšíri o ďalšie informácie a súvisiace možnosti, poskytuje užívateľom okamžitý prístup k základným zdrojom a eliminuje potrebu prechádzať viacerými aplikáciami, čo zabezpečí maximálnu produktivitu a efektivitu. Magic Portal využíva AI na pochopenie správ a užívateľského správania a zjednodušuje zložité úlohy do jedného kroku. Napríklad rozpoznáva adresy v textovej správe a nasmeruje užívateľov na Mapy Google, čo umožňuje bezproblémovú a rýchlu navigáciu. Pokiaľ ide o sociálne médiá, ako sú TikTok a Facebook, Magic Portal zjednodušuje prístup a zdieľanie a umožňuje užívateľom preposielať podrobnosti o rezervácii alebo výsledky online vyhľadávania jednoduchým presunutím myšou. Magic Portal navyše uľahčuje nakupovanie založené na obrázkoch a bezproblémovo navádza užívateľov na platformy, kde môžu nájsť a kúpiť požadovaný tovar.

HONOR Magic6 Pro má integrovaný jazykový model LlaMA, ktorý je schopný vykonávať funkcie ako otázky a odpovede, vytváranie textu alebo čítanie s porozumením v offline prostredí. Na podujatí boli demonštrované možnosti sledovania očí, ktoré sa môže v budúcnosti využívať v smartfónoch. A tiež ako je možné ovládať auto bez použitia rúk iba pomocou systému sledovania očí prostredníctvom smartfónu HONOR Magic6 Pro s umelou inteligenciou. Experimentálny koncept demonštroval, ako môže súhra medzi smartfónmi s umelou inteligenciou a vozidlami prekročiť Hranice ovládania pomocou obrazovky alebo hlasu a odomknúť oblasť interakcie medzi človekom a zariadením, ktorá ponúka obrovské možnosti.

HONOR Magic6 Pro debutuje s novým a vylepšeným kamerovým systémom HONOR Falcon, ktorý poháňa model AI trénovaný na databáze, ktorá je 28-krát väčšia ako predchádzajúca generácia. Je tiež vybavený HONOR AI Motion Sensing Capture, pokročilým algoritmom snímania pohybu poháňaným umelou inteligenciou, ktorý bez námahy predpovedá a zachytáva rozhodujúce okamihy v ultravysokom rozlíšení. Pokročilé snímanie pohybu HONOR Magic6 Pro prekonáva predchádzajúcu generáciu tým, že pokrýva širšiu škálu športov a aktivít, ako je skákanie, tanec a bojové umenia, vďaka čomu je ideálny na zachytenie vzrušujúcich okamihov počas športových podujatí a pretekov.

Najnovší kamerový systém HONOR navyše obsahuje pozoruhodný 180 Mpx teleobjektív (f/2.6, OIS) s 2,5x optickým zoomom a až 100x digitálnym zoomom. HONOR Magic6 Pro je tiež vybavený 50MPx ultra širokouhlým fotoaparátom (f.2.0, EIS) a výkonným 50MPx hlavným fotoaparátom s variabilnou clonou (f/1.4 a f/2.0, OIS) pre zachytenie rýchlych okamihov vo výnimočnej čistote bez kompromisov v detailoch.

HONOR Magic6 Pro je vybavený doteraz najodolnejším  sklom displeja voči pádu a ukazuje ďalšie vylepšenia odolnosti. Displej je overený certifikáciou SGS Five Star Overall Glass Resistance Ability v niekoľkých rôznych situáciách a využíva moderné materiály s o 50% lepšou hustotou kryštálov, čím zvyšuje svoju schopnosť absorbovať nárazy až 10-krát v porovnaní s bežným sklom .

Okrem odolnosti je HONOR Magic6 Pro vybavený špičkovým 6,8-palcovým  displejom All-range Low-power LTPO Eye Comfort, ktorý poskytuje výnimočný zážitok zo sledovania a zároveň umožňuje užívateľský komfort vďaka množstvu inovácií zameraných na človeka, vrátane najvyššieho stmievania PWM s frekvenciou 4320Hz v odvetví, dynamického stmievania, prispôsobiteľného cirkadiánneho nočného zobrazenia a funkcie zobrazenia prirodzených tónov.

Vlajkový smartfón je poháňaný mobilnou platformou Snapdragon 8 Gen 3 Mobile Platform, ktorá prináša o 30% vyšší výkon CPU a o 25% vyšší výkon GPU pre nové zariadenia. Vďaka Qualcomm AI Engine sú funkcie AI v HONOR Magic6 Pro podporované s výnimočnou plynulosťou a stabilitou, čím sa dosahuje pozoruhodné zlepšenie o 98% oproti predchádzajúcim modelom. Mobilná platforma Snapdragon 8 Gen 3 Mobile Platform navyše poskytuje výnimočné herné zážitky s vynikajúcou účinnosťou batérie a je vybavená funkciami, ktoré nanovo definujú vysoký výkon.

Smartfón má novú kremíkovo-uhlíkovú batériu HONOR druhej generácie s čipsetom HONOR E1 na správu batérie pre vyššiu energetickú účinnosť. Batéria s kapacitou 5600 mAh  vykazuje výnimočný výkon pri nízkych teplotách. Užívatelia môžu napríklad prehrávať video YouTube po dobu 81 minút pri teplote -20 ° C  so zostávajúcou batériou iba 10%. A navyše s 80W HONOR drôtovým SuperCharge a 66W HONOR bezdrôtovým SuperCharge  môžu užívatelia nabiť  HONOR Magic6 Pro na 100% len za 40 minút , čo umožní aj tým najvyťaženejším užívateľom rýchlo nabíjať svoje zariadenia na cestách.

Nový notebook HONOR MagicBook Pro 16 je poháňaný umelou inteligenciou, ktorý umožňuje inteligentnú spoluprácu naprieč operačnými systémami. Notebook využíva vylepšenia výkonu, ktoré prináša AI so špičkovým procesorom a grafickým procesorom, a umožňuje bezproblémové zdieľanie upozornení a synchronizáciu materiálov medzi smartfónmi, počítačmi a tabletmi HONOR vďaka technológii MagicRing, čo zaisťuje maximálne pohodlie a ľahkú dostupnosť.

Predstavený bol aj tablet HONOR Pad 9, ktorý umožňuje využívať všetky scenáre v kompaktnejšom zariadení. Môže sa pochváliť pôsobivým 12,1-palcovým 2,5K displejom HONOR  FullView s obnovovacou frekvenciou 120 Hz  alebo audiosystémom s ôsmimi reproduktormi, ktorý využíva technológiu ladenia zvuku HONOR Histen. HONOR Pad 9 je tablet nabitý funkciami, ktorý ponúka výnimočný užívateľský zážitok a výrazný dizajn.

HONOR Magic6 Pro bude na Slovensku k dispozícii v zelenej a čiernej farbe od začiatku marca. Zákazníci si ho môžu zakúpiť na e-shope honorslovensko.sk za zvýhodnenú cenu 1 099eur. Taktiež sa v priebehu marca objaví v ponuke mobilných operátorov Orange a O2.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Honor Honor Magic 6 mwc

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať