SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Xiaomi predstavuje na medzinárodnom trhu sériu Xiaomi 14 s optikou Leica novej generácie, poháňanou systémom Xiaomi HyperOS

Tlačové správy
0

Spoločnosť Xiaomi, globálny líder v oblasti inovácií, dnes - počas exkluzívneho podujatia v španielskej Barcelone - odhaľuje svoj najnovší vlajkový rad smartfónov Xiaomi 14. Toto uvedenie predstavuje významný míľnik v záväzku spoločnosti Xiaomi poskytovať spotrebiteľom na celom svete jedinečné zážitky.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Strategické partnerstvo, ktoré spoločnosti Xiaomi a Leica vytvorili v roku 2022, prinieslo revolúciu v oblasti mobilného zobrazovania. Vďaka neúnavnej snahe o dokonalosť spoločnosť Xiaomi neustále redefinuje priemyselné štandardy s každou ďalšou generáciou produktov. Séria Xiaomi 14 predstavuje vrchol tejto spolupráce a obsahuje optiku Leica Summilux. Táto integrácia demonštruje najpokročilejšie optické riešenia a dizajn produktov, čím upevňuje pozíciu spoločnosti Xiaomi ako globálneho lídra v oblasti inovácií mobilného spracovania obrazu.

Spoločnosť Xiaomi počas podujatia predstavila aj zariadenia Xiaomi Pad 6S Pro 12.4, Xiaomi Watch S3, Xiaomi Smart Band 8 Pro a Xiaomi Watch 2, ktoré budú používateľom čoskoro k dispozícii.

Xiaomi 14 Ultra: Vlajková loď s profesionálnymi snímkami, bezkonkurenčným výkonom a inovatívnym dizajnom

Xiaomi 14 Ultra čerpá inšpiráciu z tradičnej estetiky fotoaparátov, prezentuje výrazný kruhový modul fotoaparátu s efektívnym plochým dizajnom zadnej strany a na medzinárodných trhoch je k dispozícii v dvoch klasických farbách, čiernej a bielej.5

Xiaomi 14 Ultra je postavený na robustnej konštrukcii Xiaomi Guardian Structure, ktorá pozostáva z veľmi pevného hliníkového rámu, vegánskej kože Xiaomi nano-tech a skla Xiaomi Shield Glass. Xiaomi 14 Ultra je vyrobený z jediného hliníkového bloku a ponúka výnimočnú 1,38 x lepšiu pevnosť rámu. Xiaomi nano-tech vegánska koža obsahuje novo vyvinutú zložku, ktorej výsledkom je tenší a ľahší povrch so 6 x vyššou odolnosťou proti opotrebovaniu.1 S využitím skla Xiaomi Shield Glass inovatívny All Around Liquid Display smartfónu Xiaomi 14 Ultra nanovo definuje obrazovku tým, že dosahuje konzistentné zakrivenie na všetkých stranách a rohoch, čím plynule spája vizuálnu príťažlivosť plochej obrazovky s hmatovou spätnou väzbou zakriveného okraja. Vychutnajte si pohlcujúci vizuálny zážitok vďaka 6,73“ AMOLED displeju Xiaomi C8 WQHD+, ktorý navyše disponuje ohromujúcim rozlíšením WQHD+ (3200 x 1440), hustotou pixelov 522 ppi a variabilnou obnovovacou frekvenciou 1-120 Hz, to všetko podporené pôsobivým maximálnym jasom 3000 nitov.

Xiaomi 14 Ultra je vybavený profesionálnou štvoricou fotoaparátov s pozoruhodným rozsahom ohniskových vzdialeností od 12 mm do 120 mm. Hlavný fotoaparát vybavený plynulou premenlivou clonou ƒ/1,63-ƒ/4,0 ponúka bezproblémové nastavenie expozície v rôznych scenároch. Integrácia mimoriadne veľkého 1-palcového obrazového snímača LYT-900 s dynamickým rozsahom až 14EV zaručuje vynikajúcu kvalitu obrazu aj v náročných prostrediach. Štvoricu fotoaparátov dopĺňajú teleobjektív Leica 75 mm, periskopický fotoaparát Leica 120 mm a ultra-  širokouhlý fotoaparát Leica 12 mm.

Xiaomi 14 Ultra je lídrom v oblasti mobilného snímania s podporou snímania 8K 30fps na všetkých štyroch fotoaparátoch. S optikou Leica a 50MP snímačom zachytáva bezkonkurenčnú čistotu 8K videí, čo uľahčuje profesionálne postprodukčné úpravy. Jeho hlavný fotoaparát podporuje snímanie v rozlíšení 4K 120 snímok za sekundu a je prispôsobený na 5 x spomalené efekty. Okrem toho pri rozlíšení 4K ponúka zoomovanie v plnom rozsahu pri 60 snímkach za sekundu. Zariadenie podporuje aj snímanie Dolby Vision®️ pri 4K 60fps a je vybavené stabilizáciou pre plynulé snímanie videa. Pribudol ďalší mikrofón, ktorý tvorí sústavu 4 mikrofónov a umožňuje nahrávanie priestorového zvuku aj smerového zvuku.

Nový režim Movie umožňuje profesionálny zážitok z videozáznamov a zavádza postupy filmového priemyslu, ako je pomer strán 2,39:1 a 180° pravidlo uzávierky, čím poskytuje videá s autentickým filmovým vzhľadom a rozmazaním pohybu. Úplne nový MasterCinema kóduje videá HDR v 10-bitovom formáte Rec.2020, aby zachytil bohatšie detaily, svetlá a tiene, čím prekonáva predchádzajúci 8-bitový štandard BT.709, najmä na obrazovkách HDR. Režim režiséra ponúka profesionálne rozhranie s pokročilým ovládaním parametrov a záznam vo formáte Log na flexibilnú postprodukciu. Xiaomi 14 Ultra možno integrovať s ďalšími zariadeniami Xiaomi ako externé monitory pre pohlcujúci zážitok z produkcie, vrátane nového Xiaomi Pad 6S Pro 12.4.

Súprava Xiaomi 14 Ultra Photography Kit, ktorá bola predstavená spolu s Xiaomi 14 Ultra, je určená pre nadšencov fotografovania a videografie a ponúka rozšírené funkcie v špeciálnom gripe a puzdre. Obsahuje dvojstupňovú spúšť, páčku zoomu, prispôsobiteľné tlačidlo na nahrávanie videa a ďalší vlastný ovládač. Funguje aj ako externá nabíjacia batéria, ktorá poskytuje výdrž 1500 mAh. Toto príslušenstvo je k dispozícii na samostatné zakúpenie.

Xiaomi 14: Kompaktné rozmery, špičkový obraz a nekompromisné zážitky

Xiaomi 14, navrhnutý ako kompaktný každodenný spoločník, má rozmery len 152,8 mm x 71,5 mm x 8,20 mm.1 Jemne zakrivený zadný panel zabezpečuje pohodlné a bezpečné uchopenie, čo umožňuje dlhšie používanie. Minimalistická estetika je dosiahnutá premiestnením reproduktora na displej a infračerveného portu do dekoru fotoaparátu, čo ponúka čistý vzhľad horného a bočných rámov. Dizajn ultra-tenkého rámika využíva pokročilú technológiu FIAA na integráciu obvodov panela do displeja, čoho výsledkom je tenký 1,71 mm spodný rámik pre pohlcujúci zážitok zo sledovania.1

Xiaomi 14 je vybavený komplexnou konfiguráciou troch fotoaparátov, ktorá vytvára všestranné fotografické zážitky a pokrýva široký rozsah ohniskových vzdialeností od 14 mm do 75 mm. Xiaomi 14 bol skonštruovaný s optickými objektívmi Leica Summilux s vylepšenou clonou ƒ/1,6 na hlavnom fotoaparáte, v kombinácii s obrazovým snímačom Light Fusion 900 a s dynamickým rozsahom až 13,5 EV. Okrem toho bolo rozlíšenie ultra-širokouhlého fotoaparátu Leica 14 mm zvýšené na 50 Mpx, pričom ponúka aj vysoko hodnotený teleobjektív Leica 75 mm s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou len 10 cm.

Čo sa týka displeja, Xiaomi 14 je vybavený pôsobivou 6,36“ obrazovkou CrystalRes AMOLED 1,5K (2670 x 1200). Hustota pixelov obrazovky bola zvýšená na 460ppi, čo prináša viac detailov ako kedykoľvek predtým. Vďaka vynikajúcemu maximálnemu jasu 3000 nitov sú farby živé a obraz zostáva jasný aj na priamom slnečnom svetle. Jeho variabilná obnovovacia frekvencia v rozsahu od 1 do 120 Hz navyše zaručuje plynulé a bezproblémové sledovanie pri rôznych činnostiach vrátane prehliadania, čítania a hrania hier.

Nekompromisný hardvér odomyká plný výkonnostný potenciál

Séria Xiaomi 14 v sebe integruje najmodernejšie procesory, významné vylepšenia v technológii chladenia a predĺženú výdrž batérie, čo vyvrcholí v bezchybne optimalizovanom zážitku zo smartfónu pre používateľov.

Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra poháňa špičková mobilná platforma Snapdragon®️ 8 Gen 3, ktorá sa môže pochváliť pôsobivým 32 % nárastom výkonu CPU a 34% znížením spotreby energie spolu s 34 % nárastom výkonu GPU a 38 % znížením spotreby energie v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.1 Xiaomi 14 Series je vybavený technológiou Qualcomm FastConnect 7800, ktorá prináša Wi-Fi 72 s hodnotou 320 MHz. Xiaomi 14 Ultra ide o krok vyššie s technológiou High Band Simultaneous (HBS) Multi-Link, ktorá zabezpečuje najširší dostupný kanál a najnižšiu latenciu, čím revolučne mení vysokorýchlostné pripojenie viacerých zariadení.

Vďaka chladiacemu systému Xiaomi IceLoop ponúkajú obe zariadenia bezkonkurenčnú úroveň plynulosti pri náročných situáciách, ako je nahrávanie videa, fotografovanie s využitím výpočtovej techniky, umelá inteligencia v reálnom čase a intenzívne hranie hier. Xiaomi 14 Ultra ide ešte o krok ďalej s novým systémom Xiaomi Dual-Channel IceLoop, ktorý zavádza vyhradený druhý tepelný kanál výlučne pre modul fotoaparátu pre plynulejšie fotografovanie a videozáznam.

Čo sa týka batérie a nabíjania, Xiaomi 14 aj Xiaomi 14 Ultra sú vybavené systémom správy batérie Xiaomi Surge, ktorý zaručuje predĺžený výkon počas celého dňa. Xiaomi 14 poháňa 4610mAh batéria s podporou 90W HyperCharge a 50W bezdrôtového HyperCharge. Xiaomi 14 Ultra je napájaný väčšou 5000mAh batériou s 90W HyperCharge spolu s najnovšou 80W bezdrôtovou technológiou HyperCharge.3

Ponorenie sa do budúcnosti inteligentného ekosystému so systémom Xiaomi HyperOS

Séria Xiaomi 14 je vybavená špičkovým operačným systémom Xiaomi HyperOS, ktorý predstavuje vyvrcholenie sedemročného špecializovaného vývoja spoločnosti Xiaomi. Tento systém zameraný na človeka je navrhnutý pre inteligentný ekosystém „Človek X Auto X Domov“ a zameriava sa na štyri hlavné ciele: Komplexné prepracovanie, inteligentná konektivita medzi zariadeniami, proaktívna inteligencia a bezpečnosť od začiatku do konca. Vďaka systému Xiaomi HyperOS môžu používatelia radu Xiaomi 14 zažiť zvýšenú plynulosť systému s pokročilými možnosťami správy súborov a pamäte, prepracované používateľské rozhranie obohatené o grafický subsystém, bezproblémovú konektivitu medzi zariadeniami a komplexné funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov, ktoré zabezpečia bezpečný zážitok z pripojenia.

Nová integrácia so službou Google Photos umožní používateľom bezpečne zálohovať fotografie  a videá v rámci galérie Xiaomi. Používatelia budú môcť tiež bezproblémovo prezerať, upravovať a zdieľať obsah zálohovaný v službe Fotky Google priamo z aplikácie Xiaomi Gallery. Táto funkcia bude v zariadeniach Xiaomi celosvetovo dostupná na jar 2024.

Séria Xiaomi 14 plne využíva najmodernejšiu technológiu umelej inteligencie, ktorú umožňuje systém Xiaomi HyperOS, aby používateľom priniesla komfortnejší život. Veľké modely umelej inteligencie sú integrované do rôznych systémových aplikácií a poskytujú efektívnejšie a inteligentnejšie funkcie. Titulky AI umožňujú prepis hovoreného obsahu v reálnom čase počas videokonferencií. Vyhľadávanie v albumoch AI využíva spracovanie prirodzeného jazyka a umožňuje používateľom nájsť konkrétne obrázky v rámci svojich zbierok fotografií tak, že opíšu, čo hľadajú. AI Portraits využíva pokročilé algoritmy na vytváranie nových portrétnych kompozícií odvodených z už existujúcich obrázkov. Okrem toho funkcia AI Expansion uľahčuje realistické rozšírenie existujúceho obsahu obrázkov, čím poskytuje nové kreatívne možnosti.

Proaktívna inteligencia sa dosahuje prostredníctvom technológie Xiaomi HyperMind, ktorá umožňuje zariadeniam aktívne chápať potreby používateľov a podľa toho konať. Xiaomi HyperMind využíva štyri percepčné schopnosti zariadení - prostredie, zrak, zvuk a správanie, aby sa naučil preferencie používateľov a automaticky prispôsobil zariadenia ich potrebám. Ak napríklad používateľ po odomknutí svojho inteligentného zámku dverí zvykne zapnúť svetlo v obývačke, Xiaomi HyperMind po naučení sa tohto vzoru a po získaní súhlasu používateľa automaticky osvetlí miestnosť.

Koncom októbra minulého roka spoločnosť Xiaomi oznámila komplexnú aktualizáciu svojej skupinovej stratégie, ktorá prešla od „Smartphone x AIoT“ k inteligentnému ekosystému „Human x Car x Home“, pričom automobily sa stali novou a kľúčovou súčasťou strategického zamerania spoločnosti Xiaomi. S globálnym uvedením série Xiaomi 14, nových zariadení IoT a odhalením Xiaomi SU7, ktoré sú poháňané a prepojené systémom Xiaomi HyperOS, spoločnosť Xiaomi ďalej upevňuje svoju vedúcu úlohu v oblasti technologických inovácií. Pokroky v tomto portfóliu podčiarkujú neochvejný záväzok spoločnosti Xiaomi k inováciám a výnimočnému používateľskému zážitku.

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4, veľké nápady na väčšej obrazovke

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 je vytvorený tak, aby spĺňal najintenzívnejšie potreby produktivity, ponúka výnimočný displej a pohlcujúci používateľský zážitok. Tablet sa môže pochváliť 12,4-palcovým 144 Hz 3K displejom s veľkorysým pomerom strán 3:2, ktorý zvyšuje komfort pri čítaní a konzumácii multimédií, takže je ideálny na prácu aj zábavu. Pozoruhodné zobrazovacie schopnosti zariadenia ďalej zvyšuje rozlíšenie 3048 × 2032 bodov a pôsobivých 294 pixelov na palec (PPI), ktoré poskytujú bezkonkurenčnú ostrosť pri úlohách od čítania najjemnejšieho textu až po úpravu obrázkov vo vysokom rozlíšení alebo ponorenie sa do najnovších hier. Vybavený robustnou batériou s kapacitou 10000 mAh (typ), doplnenou ultra rýchlym 120W nabíjaním HyperCharge, si používatelia môžu vychutnať kratší čas nabíjania spolu s predĺženou výdržou batérie.

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 je navrhnutý s výkonnou 4nm mobilnou platformou Snapdragon® 8 Gen 2 a ponúka bleskovú rýchlosť a mimoriadne plynulý výkon. V spojení s operačným systémom Xiaomi HyperOS prináša tri nové revolučné funkcie vrátane Home screen+, spolupráce medzi zariadeniami a Xiaomi Smart Hub, ktoré pozdvihujú prepojenie na novú úroveň. Home Screen+ umožňuje používateľom komunikovať so svojimi smartfónmi priamo z rozhrania tabletu - odpovedať na správy alebo prijímať hovory - bez priamej interakcie so smartfónmi.11

Fotografická funkcia aplikácie Cross-device Notes využíva možnosti fotoaparátu smartfónu, čo umožňuje zachytávať a vkladať obrázky priamo do obsahu poznámok v tablete, čím uľahčuje bezproblémové vytváranie vizuálne atraktívnych dokumentov.11 Nové centrum ovládania zariadení - Xiaomi Smart Hub - spája až sedem zariadení súčasne vrátane rôznych produktov Xiaomi AIoT, čím zabezpečuje, že sieť zariadení máte vždy po ruke.12 Vďaka funkcii Tap to Share s podporou NFC zjednodušuje Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 zdieľanie súborov na rýchle ťuknutie, čím ponúka pohodlný používateľský zážitok. Pre tvorcov obsahu režim Režisér v aplikácii Fotoaparát premení váš tablet na profesionálny monitorovací nástroj prepojený so smartfónom, aby ste mohli ľahko zachytiť vysokokvalitné momenty.13

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 dopĺňa všestranné pero Xiaomi Focus Pen a klávesnica Xiaomi Pad 6S Pro Touchpad Keyboard - základné nástroje na premenu zariadenia na dokonalú prenosnú pracovnú stanicu. Klávesnica Xiaomi Pad 6S Pro Touchpad Keyboard po prvýkrát integruje touchpad, čím zvyšuje schopnosť vyberať súbory a precízne zvládať zložité úlohy úpravy videa. Novo navrhnuté pero Xiaomi Focus Pen sa môže pochváliť 8192 úrovňami citlivosti na tlak a vzorkovacou frekvenciou 240 Hz. Jeho odozvu ďalej zvyšuje ultra nízka latencia len 5 ms, čo je v porovnaní s predchádzajúcou generáciou citeľný pokrok.15 Xiaomi Focus Pen, vybavené multifunkčným tlačidlom Spotlight, umocňuje funkčnosť nad rámec písania, čím sa stáva nezastupiteľným pre rýchle zachytávanie obrázkov a robenie poznámok, a to všetko bez prerušenia tvorivého procesu.

Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra budú zahŕňať 4 generácie aktualizácií operačného systému Android, ako aj 5 rokov bezpečnostných záplat. Používatelia týchto dvoch zariadení majú nárok na 100 GB cloudové úložisko Google One na 6 mesiacov skúšobnej prevádzky a 3 mesiace služby YouTube Premium s prístupom na YouTube a aplikáciu YouTube Music bez reklám.10

Cena, dostupnosť a akciová ponuka

Xiaomi 14 bude k dispozícii v 3 farebných variantoch: čierna, biela a nefritovo zelená5 od 26. februára 2024 za cenu 899 EUR pri verzii 12 GB/256 GB a za cenu 999 EUR pri verzii 12 GB/512 GB.

AKCIA: Pri kúpe verzii 12GB/512 v termíne od 26.2. do 18.3. získajú záujemcovia zľavu 100 eur – to znamená väčšiu pamäť za cenu 899 eur.

Súčasne môžu bezplatne získať Xiaomi Smart Band 8 Pro alebo Redmi Buds 5 Pro za napísanie recenzie na Xiaomi 14 na stránke predajcu alebo na Heureka.sk.

Xiaomi 14 Ultra bude k dispozícii v dvoch farebných variantoch: čierna a biela5 od 18. marca 2024 za cenu 1 499 EUR vo verzii 16 GB/512 GB.

AKCIA: Pri predobjednávke od 26.2. do 18.3. získajú prví záujemcovia súpravu na fotografovanie (Photography Kit) v hodnote 199 eur a 80W bezdrôtovú nabíjačku v hodnote 99 eur zdarma.

Majitelia Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro zároveň získajú bezplatný nadštandardný servis – jednu výmenu displeja, YouTube Premium na 3 mesiace a 100 GB priestor v cloudovej službe Google One na 6 mesiacov zdarma.  

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 bude k dispozícii v jednej farebnej variante - grafitovo šedá.

Fotografickú súpravu (Photography Kit) Xiaomi 14 Ultra bude možné zakúpiť samostatne, a to od 199 EUR.

Stručné špecifikácie zariadení Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra

 

Xiaomi 14

Xiaomi 14 Ultra

Dizajn

 • Rozmery: 152.8mm x 71.5mm x 8.2mm1
 • Hmotnosť: 193g1
 • Corning® Gorilla® Glass Victus® vpredu
 • 3D zakrivené sklo vzadu
 • IP684
 • Farby: Čierna, Biela, Nefritovo zelená5
 • Rozmery: 161.4mm x 75.3mm x 9.2mm1
 • Hmotnosť: 219.8g1
 • Xiaomi Shield Glass vpredu
 • Xiaomi nano-tech vegan leather vzadu
 • IP684
 • Farby: Čierna, Biela

Kamera

Zadná kamera

 • LEICA VARIO-SUMMILUX 1:1.6-2.2/14-75 ASPH.
 • 23mm f/1.6 Leica hlavná kamera
  • 50MP širokouhlá kamera
  • Light Fusion 900 image sensor
  • 1/1.31“ veľkosť sensora
  • 2.4μm 4-in-1 Super Pixel
  • OIS, 7P šošovky
 • 75mm f/2.0 Leica tele kamera
  • 50/32MP (spolu/efektívne) telefoto kamera
  • f/2.0, OIS
  • Podpora 10cm makro fotografovania
 • 14mm f/2.2 Leica ultra-širokouhlá kamera
  • 50MP ultra-wide camera
  • f/2.2, 115° FOV
 • Dva fotografické štýly: Leica Authentic Look & Leica Vibrant Look
 • Master-lens system: 35mm Documentary, 50mm Swirly bokeh, 75mm Portrait, a 90mm Soft focus
 • Xiaomi ProFocus
 • Portrait Night mode
 • 8K video nahrávanie
 • Create in Dolby Vision® až do 4K pri 60fps
 • Movie mode
 • Ultra Night Video

Predná kamera

 • 32MP selfie kamera v displeji
  • 0.7μm veľkosť pixelov
  • f/2.0, 5P šošovky, 89.6° FOV
  • Dynamic Framing (0.8x, 1x)
  • Night mode
  • Portrait mode
  • HDR

Zadná kamera

 • LEICA VARIO-SUMMILUX 1:1.63-2.5/12-120 ASPH.
 • 23mm Leica 1-inch hlavná kamera
  • f/1.63-f/4.0 bezstupňová premenlivá clona
  • 50MP širokouhlá kamera
  • LYT-900, 1“ veľkosť senzora
  • 3.2μm 4-in-1 Super Pixel
  • OIS, 8P šošovky
 • 75mm Leica tele kamera
  • 50MP IMX858
  • f/1.8, OIS
  • Podpora 10cm makro fotografovania
 • 120mm Leica periskopická kamera
  • 50MP IMX858
  • f/2.5, OIS
  • Podpora 30cm makro fotografovania
 • 12mm Leica ultra-širokouhlá kamera
  • 50MP IMX858
  • f/1.8, 122° FOV
  • Podpora 5cm makro fotografovania
 • Dva Leica fotografické štýly styles: Leica Authentic Look, Leica Vibrant Look
 • Master-lens system: 35mm Documentary, 50mm Swirly bokeh, 75mm Portrait, a 90mm Soft focus
 • Šesť ohniskových vzdialenosti: 12mm (ultra-wide), 23mm (wide), 75mm (telephoto), 120mm (periscope), extra 46mm a 240mm ohnisková vzdialenosť cez In-Sensor-Zoom.
 • MasterCinema
 • Movie mode
 • 8K profesionálne video nahrávanie pri 30fps na všetkých 4 objektívoch
 • 10-bit LOG video nahrávanie, podpora LUT importovania
 • 16-bit Ultra RAW

Predná kamera

 • 32MP selfie kamera v displeji
  • f/2.0
  • 1/3.14“ veľkosť  senzora
  • Dynamic Framing (0.8x, 1x)
  • Night mode
  • HDR

Displej

 • 120Hz LTPO 6.36“ AMOLED displej
  • 20:9, 2670 x 1200, 460 ppi
  • LTPO, AdaptiveSync Pro
  • Dynamic 1-120Hz
  •  až do 240Hz dotyková vzorkovacia frekvencia rate6
  • typ OLED materiálov: vlastný Xiaomi C8 display panel
  • Jas: HBM 1000 nitov (typ), 3000 nitov (max)
  • P3 farebný gamut
  • TrueColor display
 • Pro HDR display
 • Dolby Vision®, HDR10+, HDR10, HLG
 • Adaptive reading mode
 • Sunlight mode
 • TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) Certified
 • TÜV Rheinland Flicker Free Certified
 • TÜV Rheinland Circadian Friendly Certified
 • 120Hz WQHD+ 6.73“ AMOLED displej
  • 20:9, 3200 x 1440, 522 ppi
  • 1-120Hz LTPO: AdaptiveSync Pro,
  •  Až do 240Hz dotyková vzorkovacia frekvencia6
  • typ OLED materiálov: vlastný Xiaomi C8 display panel
  • Jas: HBM 1000 nitov (typ), 3000 nitov (max)
  • DCI-P3 farebný gamut
  • 68 miliárd farieb
 • Pro HDR display
 • Dolby Vision®, HDR10+, HDR10, HLG
 • Adaptive reading mode
 • Sunlight mode
 • 1920Hz PWM stmievanie / DC stmievanie
 • TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) Certified
 • TÜV Rheinland Flicker Free Certified
 • TÜV Rheinland Circadian Friendly Certified

 

Výkon

 • Snapdragon® 8 Gen 3 Mobile Platform
  • 4nm výrobný proces
  • Qualcomm® Adreno™ GPU
  • Snapdragon™ X75 5G Modem-RF System
 • LPDDR5X + UFS 4.0 úložisko
  • 12GB+256GB, 12GB+512GB
 • Xiaomi HyperOS
 • Xiaomi IceLoop system
 • Snapdragon® 8 Gen 3 Mobile Platform
  • 4nm výrobný proces
  • Qualcomm® Adreno™ GPU
  • Snapdragon™ X75 5G Modem-RF System
 • LPDDR5X + UFS 4.0 úložisko
  • 16GB+512GB
 • Xiaomi HyperOS
 • Xiaomi Dual-Channel IceLoop system

Batéria a nabíjanie

 • 4610mAh (typ) batéria
 • 90W HyperCharge
 • 50W bezdrôtové HyperCharge3
 • 5000mAh (typ) batéria
 • 90W HyperCharge
 • 80W bezdrôtové HyperCharge3

Audio

 • Stereo reproduktory
 • 4-MIC Array
 • Dolby Atmos®
 • Stereo reproduktory
 • 4-MIC array
 • Dolby Atmos®️

Konektivita

 • Dual SIM7
 • Podpora Wi-Fi 7, podpora DBS2
 • NFC8
 • Bluetooth®️ 5.4
 • 5G: podpora NSA + SA
 • Pásma:
  • 5G: n1/2/3/5/7/8/20/25/28/38/40/41/48/66/75/77/78
  • 4G: LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/28/32/66
  • 4G: LTE TDD: B38/39/40/41/42/48
  • 3G: UMTS: B1/2/4/5/6/8/19
  • 2G: GSM: B2/3/5/8
 • Dual SIM7
 • Podpora Wi-Fi 7, podpora HBS2
 • NFC8
 • Bluetooth®️ 5.4
 • 5G: podpora NSA + SA
 • Pásma:
  • 5G NR: n1/2/3/5/7/8/20/28/38/40/41/48/669/77/78/79
  • 4G: LTE FDD: 1/2/3/4/5/7/8/18/19/20/26/28/669
  • 4G: LTE TDD: 38/40/41/42/48
  • 3G: WCDMA: 1/2/4/5/6/8/19
  • 2G: GSM: 2/3/5/8

Cena

899 EUR (12/256GB)

999 EUR (12/512 GB)

1 499 EUR

Stručné špecifikácie Xiaomi Pad 6S Pro 12.4

 

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4

Displej

 

 • 12.4” 3K(3048 x 2032) displej s hustotou 294 ppi
 • 30/48/50/60/90/120/144Hz obnovovacia frekvencia16
 • 68.7 miliárd farieb
 • Podpora Dolby Vision®
 • TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) Certified
 • TÜV Rheinland Flicker Free Certification
 • TÜV Rheinland Circadian Friendly Certified
 • Corning® Gorilla® Glass 5
 • Jas: 700 nitov (typ), HBM 900 nitov

Výkon

 • Snapdragon® 8 Gen 2 Mobile Platform
 • Osemjadrový CPU, až do 3.19GHz
 • 4nm-výrobný proces
 • 10000mAh (typ) batéria
 • RAM+ROM: 8GB+256GB / 12GB+512GB
 • 120W HyperCharge

Kamera a audio

 • 50MP zadná kamera
  • f/1.8
  • Podpora 4K video nahrávania pri 60fps
 • 32MP predná kamera
  • f/2.2
  • Podpora 1080p video nahrávania pri 30fps
 • Šesť reproduktorov
 • Štyri mikrofóny pre čistý a jasný záznam hlasu
 • Podpora Dolby Atmos®, Hi-Res Audio a Hi-Res Audio Wireless

Software

 • Xiaomi HyperOS
 • Home screen+11
 • Cross-device collaboration11
 • Tap to Share funkcia
 • Xiaomi Smart Hub12

Konektivita

 • USB 3.2 Gen 1
 • Bluetooth®5.3
 • Wi-Fi 717

Príslušenstvo

 

 • Xiaomi Focus Pen14
 • Xiaomi Pad 6S Pro Touchpad Keyboard14

Design

 • Hliníkové unibody
 • 590g18
 • 278.7mm * 191.58mm * 6.26mm18
 • Farby: Graphite Gray

 

Poznámky

1 Údaje testované internými laboratóriami Xiaomi. Skutočné výsledky sa môžu líšiť.

2 Pripojenie Wi-Fi (vrátane frekvenčných pásiem Wi-Fi, štandardov Wi-Fi a ďalších funkcií ratifikovaných v špecifikáciách štandardu IEEE 802.11) sa môže líšiť v závislosti od regionálnej dostupnosti a podpory miestnej siete. Funkcia môže byť pridaná prostredníctvom OTA, keď a kde je to možné.

3 Bezdrôtové nabíjačky sa predávajú samostatne.

4 Zariadenie bolo testované a certifikované ako odolné voči striekajúcej vode a prachu za prítomnosti špecifických laboratórnych podmienok s klasifikáciou ochrany proti vniknutiu IP68 na základe normy IEC 60529:1989+A1:1999+A2:2013.

Upozorňujeme, že skúšobné podmienky odolnosti voči vode zahŕňajú: ponorenie do statickej sladkej vody do hĺbky 1,5 metra, maximálne 30 minút, pričom delta teploty medzi vodou a výrobkom je maximálne 5 K. Takéto vlastnosti odolnosti voči vode sa vzťahujú len na špecifické podmienky testované v laboratórnom prostredí, ktoré nezodpovedajú bežným podmienkam používania spotrebiteľmi. Ochrana proti vniknutiu vody preto nie je zaručená, ak je výrobok vystavený prostrediu, ktoré presahuje testovacie podmienky.

Odporúčame, aby ste ho sami netestovali. Neodporúča sa používať na pláži alebo pri bazéne. Ochrana proti vniknutiu sa môže zhoršiť v dôsledku každodenného opotrebovania, fyzického poškodenia a/alebo demontáže potrebnej v prípade opravy.

Ak je výrobok vystavený vlhkosti, nenabíjajte ho, nepoužívajte fyzické tlačidlá ani nevyberajte zásobník SIM karty.

Ďalšie bezpečnostné pokyny si pozorne prečítajte v používateľskej príručke.

Záruka sa nevzťahuje na poškodenie spôsobené kvapalinou v prostredí mimo testovacej podmienky IP68.

5 Farby sa môžu líšiť v závislosti od regiónu.

6 Vzorkovacia frekvencia dotyku sa môže líšiť v závislosti od obsahu na displeji.

7 Karta Dual SIM sa môže líšiť v závislosti od dostupnosti v regióne.

8 Dostupnosť technológie NFC sa môže na jednotlivých trhoch líšiť.

9 B66/N66 NarrowBand, UL: 1710-1780, DL: 2110-2180.

10 Táto ponuka je dostupná výlučne pre nových používateľov a podlieha platným podmienkam. Môžete ju kedykoľvek flexibilne zrušiť.

11 Zariadenia musia byť prihlásené do rovnakého účtu Xiaomi. Tablet aj telefón by mali mať zapnutú sieť WLAN a Bluetooth. Funkcia musí byť predtým otvorená v tablete aj v telefóne.

12 Mobilné telefóny a tablety majú zapnutú sieť WLAN a Bluetooth. Mobilné telefóny, tablety, hodinky a náramky boli prihlásené do rovnakého konta Xiaomi. Televízor a mobilný telefón alebo tablet sú v rovnakej lokálnej sieti.

13 Zariadenia musia byť v rovnakej sieti.

14 Xiaomi Focus Pen a Xiaomi Pad 6S Pro Touchpad Keyboard sa predávajú samostatne. Dostupnosť sa môže v jednotlivých regiónoch líšiť.

15 Xiaomi Smart Pen (2. generácia) 12ms

16 Obnovovacia frekvencia sa na Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 automaticky nastaví na 30/48/50/60/90/120/144 Hz v závislosti od aktuálnej situácie. Používatelia môžu obnovovaciu frekvenciu nastaviť aj manuálne na 60/90/144 Hz.

17 Pripojenie Wi-Fi (vrátane frekvenčných pásiem Wi-Fi, štandardov Wi-Fi a ďalších funkcií ratifikovaných v špecifikáciách IEEE Standard 802.11) sa môže líšiť v závislosti od regionálnej dostupnosti a podpory miestnej siete. Funkcia môže byť pridaná prostredníctvom OTA, keď a kde je to možné.

18 Údaje získané z interných laboratórií spoločnosti Xiaomi. Skutočné výsledky sa môžu líšiť.

O spoločnosti Xiaomi Corporation

Spoločnosť Xiaomi Corporation bola založená v apríli 2010 a 9. júla 2018 bola kótovaná na hlavnej burze Hongkongskej burzy cenných papierov (1810.HK). Xiaomi je spoločnosť zaoberajúca sa spotrebnou elektronikou a inteligentnou výrobou, ktorej jadrom sú smartfóny a inteligentný hardvér prepojený platformou internetu vecí.

Prijímajúc svoju víziu „Spriateliť sa s používateľmi a byť najpohodovejšou spoločnosťou v srdciach používateľov“, spoločnosť Xiaomi sa neustále usiluje o inovácie, vysokokvalitný používateľský zážitok a prevádzkovú efektívnosť. Spoločnosť neúnavne vytvára výnimočné produkty s poctivými cenami, aby umožnila všetkým na svete užívať si lepší život prostredníctvom inovatívnych technológií.

Xiaomi je jednou z popredných svetových spoločností v oblasti smartfónov. V júni 2023 dosiahol počet užívateľov používateľov používajúcich MIUI celosvetovo približne 623 miliónov. Spoločnosť tiež vytvorila poprednú svetovú spotrebiteľskú platformu AIoT (AI+IoT), k 30. júnu 2023 dosiahla 699 milióna inteligentných zariadení pripojených k jej platforme (okrem smartfónov, notebookov a tabletov). Produkty Xiaomi sú prítomné vo viac ako 100 krajinách a regiónoch na celom svete. V auguste 2023 bola spoločnosť Xiaomi piaty rok po sebe zaradená do zoznamu Fortune Global 500, kde sa umiestnila na 360. mieste.

Spoločnosť Xiaomi je súčasťou indexov Hang Seng, Hang Seng China Enterprises Index, Hang Seng TECH Index a Hang Seng China 50 Index.

Zobrazit Galériu

Xiaomi

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať