SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

MWC 2024: Nová produktová rodina Xiaomi 14

0

Xiaomi na sprievodnom podujatí v rámci MWC v Barcelone predstavila novú rodinu smartfónov Xiaomi 14. Na podujatí boli predstavené aj zariadenia Xiaomi Pad 6S Pro 12.4, Xiaomi Watch S3, Xiaomi Smart Band 8 Pro a Xiaomi Watch 2

Xiaomi 14 Ultra má pevný hliníkový rám, povrch zadnej steny z vegánskej kože Xiaomi nano-tech a displej chráni odolné sklo skla Xiaomi Shield Glass. Koža obsahuje novo vyvinutú zložku, ktorej výsledkom je tenší a ľahší povrch so 6 x vyššou odolnosťou proti opotrebovaniu Dizajnu zadnej steny dominuje výrazný kruhový modul fotoaparátov. V ponuke sú dve klasické farebné varianty čierna a biela.

AMOLED displej má konzistentné zakrivenie na všetkých stranách a rohoch, čím plynule spája vizuálnu príťažlivosť plochej obrazovky s hmatovou spätnou väzbou zakriveného okraja. Displej má rozlíšenie WQHD+ čo je 3200 x 1440 pixelov (522 ppi) maximálny jas 3000 nitov a variabilnú obnovovaciu frekvenciu 1-120 Hz

Xiaomi 14 Ultra je vybavený štvoricou fotoaparátov s rozsahom ohniskových vzdialeností od 12 mm do 120 mm. Hlavný fotoaparát je vybavený plynulou premenlivou clonou v rozsahu hodnôt ƒ/1,63-ƒ/4,0 čo umožňuje bezproblémové nastavenie expozície v rôznych scenároch. Integrácia veľkého 1-palcového obrazového snímača LYT-900 s dynamickým rozsahom až 14EV zaručuje vynikajúcu kvalitu obrazu aj v náročných prostrediach. Objektívy obsahujú optiku Leica Summilux. Zadný fotoaparát má ďalšie tri objektívy, ultra širokouhlý s ohniskovou vzdialenosťou 12 mm, teleobjektív 75 mm a periskopický teleobjektív 120 mm Video v rozlíšení 8K 30fps môžete nakrúcať na všetkých štyroch fotoaparátoch. Havný fotoaparát podporuje snímanie v rozlíšení 4K 120 snímok za sekundu a je prispôsobený na 5 x spomalené efekty. Okrem toho pri rozlíšení 4K ponúka zoomovanie v plnom rozsahu pri 60 snímkach za sekundu. Zariadenie podporuje aj snímanie Dolby Vision pri 4K 60fps a je vybavené stabilizáciou pre plynulé snímanie videa. Pribudol ďalší mikrofón, ktorý tvorí sústavu štyroch mikrofónov a umožňuje nahrávanie priestorového zvuku aj smerového zvuku.

Nový režim Movie umožňuje profesionálny zážitok z videozáznamov a zavádza postupy filmového priemyslu, ako je pomer strán 2,39:1 a 180° kinematické pravidlo uzávierky, čím poskytuje videá s autentickým filmovým vzhľadom a rozmazaním pohybu. Úplne nový MasterCinema kóduje videá HDR v 10-bitovom formáte Rec.2020, aby zachytil bohatšie detaily, svetlá a tiene, čím prekonáva predchádzajúci 8-bitový štandard BT.709, najmä na obrazovkách HDR. Režim režiséra ponúka profesionálne rozhranie s pokročilým ovládaním parametrov a záznam vo formáte Log na flexibilnú postprodukciu. Xiaomi 14 Ultra možno integrovať s ďalšími zariadeniami Xiaomi ako externé monitory pre pohlcujúci zážitok z produkcie, vrátane nového Xiaomi Pad 6S Pro 12.4.

Súprava Xiaomi 14 Ultra Photography Kit, ktorá bola predstavená spolu s Xiaomi 14 Ultra, je určená pre nadšencov fotografovania a videografie a ponúka rozšírené funkcie v špeciálnom gripe a puzdre. Obsahuje dvojstupňovú spúšť, páčku zoomu, prispôsobiteľné tlačidlo na nahrávanie videa a ďalší vlastný ovládač. Funguje aj ako externá nabíjacia batéria, ktorá poskytuje výdrž 1500 mAh. Toto príslušenstvo je k dispozícii na samostatné zakúpenie.

 

Xiaomi 14 je navrhnutý ako kompaktný každodenný spoločník, má rozmery len 152,8 mm x 71,5 mm x 8,20 mm. Jemne zakrivený zadný panel zabezpečuje pohodlné a bezpečné uchopenie, čo umožňuje dlhšie používanie. Minimalistická estetika je dosiahnutá premiestnením reproduktora na displej a infračerveného portu do dekoru fotoaparátu, čo ponúka čistý vzhľad horného a bočných rámov. Dizajn ultra-tenkého rámika využíva pokročilú technológiu FIAA na integráciu obvodov panela do displeja, čoho výsledkom je tenký 1,71 mm spodný rámik pre pohlcujúci zážitok zo sledovania.1

Xiaomi 14 je vybavený konfiguráciou troch fotoaparátov, ktorá vytvára všestranné fotografické zážitky a pokrýva široký rozsah ohniskových vzdialeností od 14 mm do 75 mm. Xiaomi 14 bol skonštruovaný s optickými objektívmi Leica Summilux s vylepšenou clonou ƒ/1,6 na hlavnom fotoaparáte, v kombinácii s obrazovým snímačom Light Fusion 900 a s dynamickým rozsahom až 13,5 EV. Okrem toho bolo rozlíšenie ultra-širokouhlého fotoaparátu Leica 14 mm zvýšené na 50 Mpx, pričom ponúka aj vysoko hodnotený teleobjektív Leica 75 mm s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou len 10 cm. Xiaomi 14 je vybavený 6,36“ displejom CrystalRes AMOLED 1,5K (2670 x 1200). Hustota pixelov bola zvýšená na 460ppi, čo prináša viac detailov. Vďaka vynikajúcemu maximálnemu jasu 3000 nitov sú farby živé a obraz zostáva jasný aj na priamom slnečnom svetle. Jeho variabilná obnovovacia frekvencia v rozsahu od 1 do 120 Hz navyše zaručuje plynulé a bezproblémové sledovanie pri rôznych činnostiach vrátane prehliadania, čítania a hrania hier.

Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra poháňa špičková mobilná platforma Snapdragon 8 Gen 3, ktorá sa môže pochváliť pôsobivým 32 % nárastom výkonu CPU a 34% znížením spotreby energie spolu s 34 % nárastom výkonu GPU a 38 % znížením spotreby energie v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Xiaomi 14 Series je vybavený technológiou Qualcomm FastConnect 7800, ktorá prináša Wi-Fi 72 s hodnotou 320 MHz. Xiaomi 14 Ultra ide o krok vyššie s technológiou High Band Simultaneous (HBS) Multi-Link, ktorá zabezpečuje najširší dostupný kanál a najnižšiu latenciu, čím revolučne mení vysokorýchlostné pripojenie viacerých zariadení.

Vďaka chladiacemu systému Xiaomi IceLoop ponúkajú obe zariadenia vysoký výkon potrebný pri nahrávaní videa, fotografovaní, hraní hier a  AI v reálnom čase. Xiaomi 14 Ultra má druhý tepelný kanál výlučne pre modul fotoaparátu pre plynulejšie fotografovanie a videozáznam.

Čo sa týka batérie a nabíjania, Xiaomi 14 aj Xiaomi 14 Ultra sú vybavené systémom správy batérie Xiaomi Surge, ktorý zaručuje predĺžený výkon počas celého dňa. Xiaomi 14 poháňa 4610mAh batéria s podporou 90W HyperCharge a 50W bezdrôtového HyperCharge. Xiaomi 14 Ultra je napájaný väčšou 5000mAh batériou s 90W HyperCharge spolu s najnovšou 80W bezdrôtovou technológiou HyperCharge.3

Séria Xiaomi 14 je vybavená operačným systémom Xiaomi HyperOS.  Tento systém zameraný na človeka je navrhnutý pre inteligentný ekosystém „Človek X Auto X Domov“ a zameriava sa na štyri hlavné ciele: Komplexné prepracovanie, inteligentná konektivita medzi zariadeniami, proaktívna inteligencia a bezpečnosť. Integrácia so službou Google Photos umožní používateľom bezpečne zálohovať fotografie  a videá v rámci galérie Xiaomi. Používatelia budú môcť tiež bezproblémovo prezerať, upravovať a zdieľať obsah zálohovaný v službe Fotky Google priamo z aplikácie Xiaomi Gallery. Táto funkcia bude v zariadeniach Xiaomi celosvetovo dostupná na jar 2024.

Séria Xiaomi 14 plne využíva najmodernejšiu technológiu umelej inteligencie, ktorú umožňuje systém Xiaomi HyperOS, aby používateľom priniesla komfortnejší život. Veľké modely umelej inteligencie sú integrované do rôznych systémových aplikácií a poskytujú efektívnejšie a inteligentnejšie funkcie. Titulky AI umožňujú prepis hovoreného obsahu v reálnom čase počas videokonferencií. Vyhľadávanie v albumoch AI využíva spracovanie prirodzeného jazyka a umožňuje používateľom nájsť konkrétne obrázky v rámci svojich zbierok fotografií tak, že opíšu, čo hľadajú. AI Portraits využíva pokročilé algoritmy na vytváranie nových portrétnych kompozícií odvodených z už existujúcich obrázkov. Okrem toho funkcia AI Expansion uľahčuje realistické rozšírenie existujúceho obsahu obrázkov, čím poskytuje nové kreatívne možnosti.

Proaktívna inteligencia sa dosahuje prostredníctvom technológie Xiaomi HyperMind, ktorá umožňuje zariadeniam aktívne chápať potreby používateľov a podľa toho konať. Xiaomi HyperMind využíva štyri percepčné schopnosti zariadení - prostredie, zrak, zvuk a správanie, aby sa naučil preferencie používateľov a automaticky prispôsobil zariadenia ich potrebám. Ak napríklad používateľ po odomknutí svojho inteligentného zámku dverí zvykne zapnúť svetlo v obývačke, Xiaomi HyperMind po naučení sa tohto vzoru a po získaní súhlasu používateľa automaticky osvetlí miestnosť.

Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 je navrhnutý tak, aby spĺňal najintenzívnejšie potreby produktivity, ponúka výnimočný displej a pohlcujúci používateľský zážitok. Tablet sa môže pochváliť 12,4-palcovým 144 Hz 3K displejom s veľkorysým pomerom strán 3:2, ktorý zvyšuje komfort pri čítaní a konzumácii multimédií, takže je ideálny na prácu aj zábavu. Zobrazovacie schopnosti zariadenia ďalej zvyšuje rozlíšenie 3048 × 2032 bodov a pôsobivých 294 pixelov na palec (PPI), ktoré poskytujú bezkonkurenčnú ostrosť pri úlohách od čítania najjemnejšieho textu až po úpravu obrázkov vo vysokom rozlíšení alebo ponorenie sa do najnovších hier. Vybavený robustnou batériou s kapacitou 10000 mAh (typ), doplnenou ultra rýchlym 120W nabíjaním HyperCharge, si používatelia môžu vychutnať kratší čas nabíjania spolu s predĺženou výdržou batérie. Tablet využíva  platformou Snapdragon 8 Gen 2 V spojení s operačným systémom Xiaomi HyperOS prináša  nové revolučné funkcie vrátane Home screen+, spolupráce medzi zariadeniami a Xiaomi Smart Hub, ktoré pozdvihujú prepojenie na novú úroveň. Home Screen+ umožňuje používateľom komunikovať so svojimi smartfónmi priamo z rozhrania tabletu - odpovedať na správy alebo prijímať hovory - bez priamej interakcie so smartfónmi.

Fotografická funkcia aplikácie Cross-device Notes využíva možnosti fotoaparátu smartfónu, čo umožňuje zachytávať a vkladať obrázky priamo do obsahu poznámok v tablete, čím uľahčuje bezproblémové vytváranie vizuálne atraktívnych dokumentov. Nové centrum ovládania zariadení - Xiaomi Smart Hub - spája až sedem zariadení súčasne vrátane rôznych produktov Xiaomi AIoT, čím zabezpečuje, že sieť zariadení máte vždy po ruke. Vďaka funkcii Tap to Share s podporou NFC zjednodušuje Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 zdieľanie súborov na rýchle ťuknutie, čím ponúka pohodlný používateľský zážitok. Pre tvorcov obsahu režim Režisér v aplikácii Fotoaparát premení váš tablet na profesionálny monitorovací nástroj prepojený so smartfónom, aby ste mohli ľahko zachytiť vysokokvalitné momenty. Tablet  dopĺňa všestranné pero Xiaomi Focus Pen a klávesnica Xiaomi Pad 6S Pro Touchpad Keyboard. Pero sa môže pochváliť 8192 úrovňami citlivosti na tlak a vzorkovacou frekvenciou 240 Hz. Jeho odozvu ďalej zvyšuje ultra nízka latencia len 5 ms

Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra budú zahŕňať 4 generácie aktualizácií operačného systému Android, ako aj 5 rokov bezpečnostných záplat. Používatelia týchto dvoch zariadení majú nárok na 100 GB cloudové úložisko Google One na 6 mesiacov skúšobnej prevádzky a 3 mesiace služby YouTube Premium s prístupom na YouTube a aplikáciu YouTube Music bez reklám.

Xiaomi Smart Band 8 Pro sa bude predávať za 74,90 eur, Xiaomi Watch S3 budú stáť 139 eur a Xiaomi Watch 2 189 eur

Xiaomi 14 bude k dispozícii v 3 farebných variantoch: čierna, biela a nefritovo zelená5 od 26. februára 2024 za cenu 899 EUR pri verzii 12 GB/256 GB a za cenu 999 EUR pri verzii 12 GB/512 GB.

AKCIA: Pri kúpe verzii 12GB/512 v termíne od 26.2. do 18.3. získajú záujemcovia zľavu 100 eur – to znamená väčšiu pamäť za cenu 899 eur. Súčasne môžu bezplatne získať Xiaomi Smart Band 8 Pro alebo Redmi Buds 5 Pro za napísanie recenzie na Xiaomi 14 na stránke predajcu alebo na Heureka.sk.

Xiaomi 14 Ultra bude k dispozícii v dvoch farebných variantoch: čierna a biela5 od 18. marca 2024 za cenu 1 499 EUR vo verzii 16 GB/512 GB.

AKCIA: Pri predobjednávke od 26.2. do 18.3. získajú prví záujemcovia súpravu na fotografovanie (Photography Kit) v hodnote 199 eur a 80W bezdrôtovú nabíjačku v hodnote 99 eur zdarma.

Majitelia Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro zároveň získajú bezplatný nadštandardný servis – jednu výmenu displeja, YouTube Premium na 3 mesiace a 100 GB priestor v cloudovej službe Google One na 6 mesiacov zdarma. 

Fotografickú súpravu (Photography Kit) Xiaomi 14 Ultra bude možné zakúpiť samostatne, a to od 199 EUR.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať