PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Matrix Voice vám umožní vytvoriť si vlastného hlasového asistenta s umelou inteligenciou

Technológie
0

Vývojová doska Matrix Voice je doplnok Raspberry Pi, ktorý sa dá použiť na vytvorenie vlastného hlasového asistenta. Umožňuje vývojárom rýchlo a jednoducho vytvárať aplikácie na hlasové ovládanie a možno ju integrovať s Google Asistentom a Alexou od Amazonu. Cieľom spoločnosti Matrix Lab je poskytnúť vývojárom open source platformu na rozpoznávanie hlasu a hardvérovo akcelerované algoritmy strojového učenia. Vlani firma získala pre Voice viac ako 130 000 dolárov v crowdfundingovej kampani na portáli Indiegogo a v týchto dňoch spustila dodávky produktu.

Doska Voice obsahuje všetky funkcie, ktoré potrebujete na vytvorenie hlasového asistenta.

Voice je nástupca dosky Matrix Creator, ktorá je trochu robustnejšia. Zvládne oveľa viac ako len hlasové funkcie vďaka nespočetnému množstvu ďalších snímačov. Dokáže detegovať aj nadmorskú výšku, teplotu, vlhkosť a pohyb.

Prácu s nimi zvládne aj nováčik v programovaní. Stačí prepojiť Voice s Raspberry Pi, monitorom a reproduktorom a pridať kód spôsobom copy/paste. K dispozícii je  aj tutoriál. No predtým si treba zaregistrovať vývojársky účet na Amazone a bezpečnostný profil.

Celý projekt vyjde zhruba na 100 dolárov (plus cena bežného reproduktora a SD karty). Voice stojí 55 dolárov bez čipu, ktorý umožňuje pripojenie cez bluetooth a Wi-Fi, alebo 65 dolárov s ním, zatiaľ čo za dosku Creator treba zaplatiť 99 dolárov. A pripočítajme ešte cenu Raspberry Pi, ktorý stojí asi 35 dolárov.

Podrobnosti o Matrix Creator sa môžete dozvedieť TU a o Matrix Voice TU.

Zdroj: thenextweb.comxda-developers.com

Zobrazit Galériu

redakcia

Všetky autorove články
Matrix Voice umelá inteligencia hlasovy asistent

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať