SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Mercusys Halo 50G - cenovo dostupný Mesh router

0

Značka Mercusys patrí TP-Linku a je zameraná na cenovo dostupné produkty. Súpravy Mesh routrov určené na pokrytie väčších, alebo členitejších priestorov boli ešte donedávna pomerne drahé. Nie každý však potrebuje extrémne vysoké prenosové rýchlosti a podporu štandardu WiFi 6. Ak je vašou prioritou pokrytie väčšieho bytu, alebo dvojposchodového rodinného domu  a stačí vám štandard 802.11ac jedným z riešení je zostava routerov Mercusys Halo 50G. Zostava je dvojpásmová, pričom každé z dvoch pásiem možno využiť na iné on-line aktivity. Umožňuje pokrytie priestorov s rozlohou až 550 m2 a jednotky súpravy majú tvar elegantnej kocky. Jednotky sú vzájomne zameniteľné, takže je jedno, ku ktorej z nich ste práve pripojení. Taktiež prechod medzi signálmi jednotlivých prístupových bodov plynulý. Vďaka tomu sa vám napríklad „nesekne“ videohovor vo chvíli, keď prechádzate s mobilom v ruke z jednej miestnosti do druhej. Každá jednotka má aj tri gigabitové porty, takže môžete svoje koncové zariadenia pripájať k domácej sieti nielen bezdrôtovo, ale aj po kábli.

Zostava vyhovuje požiadavkám triedy AC1900, čiže umožňuje dosiahnuť prenosovú rýchlosť 1300 Mb/s v pásme 5 GHz a  600 Mb/s v pásme 2,4 GHz. Vo frekvenčnom pásme 2,4 GHz môžete napríklad surfovať tu na internete, čítať e-maily alebo počúvať hudbu. Pre dátovo náročnejšie aktivity ako je streamovanie videa vo vysokom rozlíšení, on-line hry, či videokonferencie je optimálne pásmo 5 GHz.

Samozrejmosťou je podpora technológie MU-MIMO a taktiež modelovanie lúčov signálu, čiže Beamforming. Funkcia Smart Connect umožňuje pripojiť sa v pásme 2,4 GHz aj 5 GHz pod rovnakým SSID aj heslom, čo zabezpečuje plynulý prenos dát aj v prípade, ak sa so smartfónom, či iným zariadením pohybujete a dostanete sa do oblasti pokrytej len signálom v pásme 2,4 GHz. Technológia riadenia sieťovej prevádzky QoS (Quality of Service) dokáže uprednostniť vybrané zariadenia a zvýšiť tak rýchlosť ich pripojenia.

Konfigurácia je jednoduchá, stačí k jednému modulu pripojiť ethernetový kábel, z aplikačného obchodu stiahnuť mobilnú aplikáciu a postupovať podľa pokynov interaktívneho sprievodcu. Jednotky routera sú napájané pomocou sieťových adaptérov, takže ak nebude vyhovovať poloha v blízkosti zásuvky, potrebujete ešte predlžovaciu šnúru.

Mobilná aplikácia umožňuje komplexnú konfiguráciu domácej bezdrôtovej siete v priebehu niekoľkých minút. Mesh router taktiež disponuje funkciou rodičovskej ochrany, ktorá umožňuje kontrolovať obsah prezeraný deťmi a sledovať čas strávený na internete. Taktiež môžete vytvoriť samostatnú sieť určenú pre hostí.

Po rozmiestnení v diagonálne protiľahlých miestnostiach naprieč poschodím som bez problémov pokryl poschodie aj prízemie rodinného domu. Vďaka jednoduchému a elegantnému dizajnu som nemal problém z ich začlenením do interiéru. Rýchlosť môjho internetového pripojenia je približne 70 Mbit/s, avšak doma máme dva NAS servery z ktorých sa streamuje 4k videá do troch televízorov v rôznych miestnostiach, pričom jeden z nich je na poschodí  rozmiestnených  a hudba v HiRes dátových tokoch do sieťového prehrávača. Aj pri pripojení veľkého množstva zariadení, súčasnom hraní náročnej hry a streamovaniu multimediálneho obsahu na tri televízory, bola prenosová rýchlosť viac než dostatočná.

Technické parametre: kategória prenosovej rýchlosti: AC1900, štandardy  IEEE 802.11 ac, teoretická prenosová rýchlosť 1600 Mbps (5 GHz) + 600 Mbps (2.4 GHz), podpora MU-MIMO. Cena 89,90 (tri jednotky) 59,90 (dve jednotky)

+ elegantný dizajn, jednoduchá inštalácia a konfigurácia

- nepodporuje WiFi6

Hodnotenie 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Mercusys Halo 50G mesh router

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať