HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Microsoft predstavil prírastky do produktovej rodiny Surface

0

Prvým zariadením predstaveným 1.10. 2020 je Surface Laptop Go. Je to dosiaľ najľahší a najdostupnejší notebook z tejto produktovej rodiny. Ponúka rovnováhu medzi štýlom, výkonom a výdržou batérie. Má 12,4-palcový dotykový displej PixelSense, veľký presný trackpad a klávesnicu plnej veľkosti so zdvihom klávesov 1,3 mm pre presné a pohodlné písanie. Je v troch metalických povrchových úpravách: ľadovo modrá, pieskovcová a platinová. Niektoré modely Surface Laptop Go umožňujú rýchle a bezpečné prihlásenie pomocou snímača odtlačkov prstov v tlačidle na zapnutie s využitím technológie Windows Hello. Prihlásenie jedným dotykom tiež poskytuje rýchly a zabezpečený prístup k súborom OneDrive Personal Vault. Srdcom Surface Laptop Go je štvorjadrový procesor Intel core i5 10. generácie s až 16 GB RAM a 256 GB úložiskom, pričom  každá konfigurácia je optimalizovaná na výkon a má výdrž batérie až 13 hodín. 

Či už sa učíte alebo pracujete, je pravdepodobné, že v súčasnosti využívate kameru, reproduktory a mikrofóny viac ako kedykoľvek predtým. Surface Laptop Go má zabudovanú HD kameru s rozlíšením 720p a Studio Mics, aby vás vaši kolegovia a spolužiaci dobre videli a zreteľne počuli. Omnisonic Speakers a Dolby Audio vás obklopia priestorovým zvuko zvukom - či už pri videohovore, sledovaní filmu, počúvaní hudby a podobne. K dispozícii sú porty USB A a USB C, zvukový konektor a konektor Surface.

Zariadenie 2 v 1 Surface Pro X druhej generácie má nový procesor Microsoft SQ 2 vyvinutý na mieru pre toto zariadenie, ktorý ťaží z generácií inovácií v ARM mobilných architektúrach.  Nový čip navrhnutý v spolupráci so spoločnosťou Qualcomm je výkonnejší a energeticky úspornejší. Taktiež boli predstavené tri nové farby pre klávesnicu Signature Keyboard: platinová, ľadovo modrá a makovo červená, všetky s bezdrôtovým nabíjaním pre Surface Slim Pen.

Surface Pro X vám prináša to najlepšie z  a webov ako sú Microsoft 365, Netflix, Spotify a ďalších, pričom podporuje tisíce existujúcich aplikácií pre Windows. K dispozícii je rýchlejší  Microsoft Edge a nová verzia Microsoft Teams optimalizovanú pre Windows na ARM. Rozširuje sa tiež podpora pre spustenie aplikácií x64 s emuláciou x64. Pre vývojárov bolo upravené vývojové prostredie Visual Studio, aby aplikácie natívne bežali na ARM architektúre. Nový Surface Pro X má výdrž batérie až 15 hodín. Vďaka ultrarýchlemu pripojeniu Gigabit LTE majú používatelia Surface Pro X vždy priame pripojenie na požiadanie - aj keď sú ich deti na Xboxe alebo ich spolubývajúci na videohovore.

K dispozícii je aj nové a inovované príslušenstvo

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Surface Laptop Go Surface Pro X

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať