PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Microsoft umožní zrkadlenie obrazu zo smartfónu na počítači

Technológie
0

Microsoft na svojej vývojárskej konferencii Build predstavil novú aplikáciu pre operačný systém Windows 10 s názvom Your Phone. Podobá sa na aplikáciu Continuity od Applu, ktorá umožňuje odpovedať na správy a hovory z iPhonu na MacBooku. Úlohou novej aplikácie je zrkadliť obraz z telefónu na stolovom počítači. Používateľ teda bude mať prístup k textom, fotografiám a notifikáciám na svojom PC.

Funkcie aplikácie pre iOS a Android sa budú líšiť. Cieľom tohto druhu aplikácií je zvýšiť produktivitu, pretože používatelia môžu reagovať na textové správy na desktope. Takisto uľahčuje zdieľanie obsahu medzi zariadeniami, keďže používatelia budú môcť „rýchlo presunúť fotografie zo svojho telefónu do dokumentu na PC rýchlym pohybom bez toho, aby museli vytiahnuť telefón z vrecka,“ uvádza sa v blogovom príspevku Microsoftu. O podobný koncept sa začiatkom roka pokúsila aj spoločnosť Dell, išlo o zobrazovanie hovorov a upozornení na počítači. Aplikácia Microsoftu bude spočiatku ponúkať prístup k SMS, fotografiám a upozorneniam.

Spoločnosť začne testovanie aplikácie Your Phone v rámci programu Windows Insider a jej funkcie sa budú dolaďovať na základe spätnej väzby od testujúcich.

V rovnakom blogovom príspevku Microsoft oznámil aj aktualizovanú aplikáciu Microsoft Launcher pre Android. Bude podporovať funkciu časovej osi systému Windows 10 a firemným používateľom „uľahčí prístup k podnikovým aplikáciám prostredníctvom Microsoft Intune.“ Zatiaľ však nevedno, kedy sa aktualizovaného Microsoft Launchera dočkáme.

Zdroj: theverge.comtechrepublic.com

redakcia

Všetky autorove články
Microsoft zrkadlenie smartfon pocitac

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať